Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő gazdisnak lehet malinois...

Kezdő gazdisnak lehet malinois-ja? (KOMOLY CÉLOKKAL)

Figyelt kérdés

Még sose volt kutyám, de jártam már (most is járok) kutyasuliba. Mivel nem tudom, hogy mennyibe kerülne a hallássérült segítő kutya kiképzése. Ezért, úgy gondoltam, hogy ez is beleférne, hogy segítsen nekem a mindennapi életben. (Szerencsére, hallok valamennyit, dehát nagyothalló vagyok. A kapucsengőt nem mindig hallom, sajnos. Ezért a jövöbeli társam segítene.)

Másik meg az, hogy ha szerencsém lesz, akkor kutyabarát munkahelyére vinném magammal. (Ha nem, akkor sem okoz gondot, mert foglalkoznék vele akkor is. Munka után.)

Szóval a céljaim az lenne, hogy szeretnék ÖV-re járni, frisbee-zni, agility-be is belekostólnánk. Szeretnék eljárni vele kiállításra is, ha persze alkalmas lenne arra is. Világ Bajnokságba is el szeretnék jutni.

Találkoztam már nem egyszer malinois-sal. Von Dorlatos kennel tulajdonosával is.


Nem tudom, hogy megengedjem-e magamnak, hogy ő legyen az első kutyám, még akkor is ha ki tudnám elégíteni a szükségleteit..

Ti mit gondoltok?


Igen, tisztában vagyok, hogy ez munkakutya, és 10-15 évről fog szólni a kutyatartás..

Előre leszögezném, hogy panel lakásban fogok élni majd. Dehát velem lesz. Nem kertes házban. (Még ha ott is élnék, akkor sem hagynám kint..)



2015. márc. 15. 20:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
20%
Csak egy kérdés: friss jogsisnak adnál forma1-es Ferrarit? Vagy azt mondanád, hogy elsőre egy használt Opel is megteszi, aztán ha már magabiztosan vezet, akkor kacsintgasson a versenyautók felé? :)
2015. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Elég megfontoltnak tűnsz a leírásod alapján. Ha a napi mozgás-és tanulásadagját minden nap meg tudod adni neki, akkor szerintem tarthatod első kutyaként is. Tenyésztők is biztosan segítenek majd neked, a céljaid alapján a megfelelő kölyköt kiválasztani. Sok sikert! :)
2015. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, de biztos, hogy ennyire elszánt leszel 2-3év múlva is a kiképzést illetően? Ráadásul kezdő gazdiként ne a Világ bajnokságot célozd meg elsőként, mert azért nem olyan egyszerű az...
2015. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

akumi:


Akkor adnám neki, ha látom rajta, hogy tényleg "többet érdemli", mert átlagos embernél is ügyesebb, jobb...és figyelmesebb..:) De azért ez a autó téma az más.:D

Mondjuk igaz, én is ezt tenném, hogy használt Opel megteszi.. De ha ismerem az embert.. valamiért különlegesebb..és érzem hogy lehet "értékesebb" autója..Szóval, remélem hogy érted mire gondolok.:)


"20:54":


Köszönöm.:) Tartottam attól, hogy tenyésztők inkább mást javasoltak volna..

Amikor ott álltam a Von Dorlatos tulajdonosa mellett (R.G.) akkor ugye nem tűntem úgy, hogy tényleg képes vagyok megadni mindent malinak ami kell. Mert csak később jöttem rá, hogy nicsak ez..tényleg R.G.

Nos, vajon milyen benyomást keltettem neki.

De amúgy szerintem első kutyust majd Royal Firefox-ról szeretném.:) Kapcsolatba fogok lépni a tulajdonosokkal, és meglátjuk mi lesz!

(Félre értés ne legyen! Nem szeretnék megkülönböztetni kennelt..mindegyik tetszik, mindegyik valamiben megfog.:))


"20:56":


Biztos. Amúgy is a VB nem az első cél.

2015. márc. 15. 21:07
 5/28 anonim ***** válasza:
28%

És miből gondolod, hogy elbírsz egy ilyen kutyával, vagy ami még alapvetőbb kérdés: miből gondolod, hogy hogy szükséged van ilyen kutyára? Sportolni bármilyen jól motiválható kutyával lehet, nem kell rögtön azt a fajtát kinézni, amiből a legdurvább szolgálati kutyákat is válogatják.

Én nem vagyok ellene, mert nyilván ahogy a border sem egy UFO, úgy a mali sem az, és elsülhet jól is a dolog, csak tényleg érdekel, hogy miért pont mali, miért nem a többi sportkutya? Mármint azon kívül, hogy most a mali a divat, mert ez ugye nem indok.

2015. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%
Nekem első kutyám egy szapitól vásárolt érzékenyebb ( nem gyenge idegrendszerű!) német juhászkutya volt aki bizonytalan volt az emberekkel szemben illetve kutyákkal is. De sikerült egy tökéletes kutyát nevelnem belőle akit bárkit lehívhattam egy macskáról vagy vadról. Igaz néha zsákutcába tévedtem de kitartó és türelmes voltam. Már sokszor leírtam most is azt vallóm hogy ez hülyeség hogy ilyen meg olyan fajta nem való egy kezdő kutyásnak mivel minden kutya más fajta más a vérmérséklete tehát most akinek volt egy tacskója nyugodtan váltson rotira ? Akkor már rotija is lehetett volna neki elsőre is mert teljesen más a két kutya. Illetve minden kutya egyéniség tehát fajtán belül is komoly eltérések lehetnek.
2015. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
aki komolyan gondolja a kutyázást ő már nagyban gondolkodjon az elején is tehát Malinolistol többet tanul mint egy mopsztól pl.
2015. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Onkenteskent dolgozom egy kulfoldi munkakutya kennelben, tobb masik onkentes is van. A toredekuk erkezik kutyas tapasztalattal, de aki betartja a tenyeszto es a kikepzo utasitasait, annak nem okoz gondot ellatni a feladatat.
2015. márc. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire komoly terveid vannak, és elszánt is vagy, akkor nyugodtan vágj bele. és ha mégis R.G. kennelét választod, és abba a suliba fogsz járni, ahol ők tréningeznek, akkor a képzés során is maximális segitséget fogsz kapni. és az nagyon nem mindegy. Amikor az én életembe betoppant a mali, a sok kutyás multam ellenére igencsak sok fejfájást okozott:))) De nem adtam fel, megoldottunk mindent.
2015. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem jó neki másfajta munkakutya? HÁT AZÉRT MERT Ő MALINOIST SZERETNE.Kérdező lassan már a legegyszerűbb kutyát sem ajánlják kezdő gazdinak. Itt a gyk-n egy tacskórol is lebeszélnek egy kezdő gazdit.Én aztmondom járj utána alaposan a fajtának,és ha kellő tudás birtokában vagy,vágj bele ! Főleg ha ilyen komoly terveid vannak vele :)
2015. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!