Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a malinois-val terelni?

Lehet a malinois-val terelni?

Figyelt kérdés
Sok ilyen fajtájú kutyát főleg IPO versenyeken látni vagy szolgálati kutyaként ... Van olyan kennel, ahol terelésre is alkalmas kutyához lehet jutni? Vagy ők úgy "terelnek", hogy egy kiszemelt birkát üldöznek ... ? Hol érdemes keresgélni (magyar kennelek között)?

2014. okt. 5. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Az egy kiszemelt birka uldozese nem tereles, hanem vadaszat. Nem lattam tul sok malit terelni, de akit igen, az annyira zsakmanyos volt, hogy nem terelt, hanem vadaszott.
2014. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=2VYMHJ0m6Gk


Itt egy von Dorlatos mali. Csak erről a kennelről nem a terelés jutott eszembe ... Ha jobb ötlet nem akad, akkor vele veszem fel a kapcsolatot.

2014. okt. 5. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Höh, hát az első gondolatom az volt, hogy csóri birkák :D

Malija válogatja, biztos akad köztük is olyan, aki képes normálisan terelni, de szerintem nem érdemes erőltetni. Ha terelni akarsz, inkább válassz olyan fajtát, ami jobb eséllyel lesz alkalmas a feladatra.

2014. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos van. Valaha terelő fajta volt, valószínűleg használják még erre is. Magyarországon gondolom nem jellemző, itthon inkább magyar fajtákkal terelnek. A szilaj magyar haszonállatokat (racka, szürkemarha) nem is nagyon tudják a nyugati fajták.
2014. okt. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsamere, vagy Garde de la vie kennelek. Még őket is megkérdezheted.
2014. okt. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet. Én jártam terelő órákra a mudimmal, és mindig voltak malinois kutyák is. Olyanok akikkel amúgy versenysportoltak is. Én nem láttam, hogy baja lett volna a birkáknak. Sőt valójában sokkal kevesebb gondot okoztak a pályán és a pályán kívül mint sok border, pumi, kelpie, és egyáb más fajták akik még jártak. Sokkal fegyelmezettebbek voltak.
2014. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. okt. 6. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Saci -Garde de la Vie kennel- terel a kutyáival, bár én a legtöbb munkára inkább azt mondanám, hogy engedelmes, nem terelés. Ezen a videón is látszódik, amit kiraktál, hogy kutya nem önállóan, ösztönből dolgozik, hanem "tanult" tereléssel, ami már persze nem terelés. Én most nyáron láttam először olyan munka vonalú tervuerent, ha jól emlékszem persze 25%-ban mali, aki tényleg terelt. Ő gyönyörűen dolgozott! Nem vadászott, és nem ösztönök, gondolkodás nélkül csinálta, amit a gazda mond.
2014. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos en is lattam olyan malit, akinek engedelmes munkakent betanitottak a dolgot. A hajtas peldaul az volt, hogy szabalyos labnal kovetesben meneteltek a birka mogott. Ez munkavizsgan volt, eleg gaz, hogy ilyet enged a szabalyzat.
2014. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

érdemes elolvasni...

2014. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!