Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok helyen olvasom, hogy a...

Sok helyen olvasom, hogy a Brit Care tápokat középkategóriásnak ítélik. Miért?

Figyelt kérdés

Nyilván sokan keverik a Brit prémiummal, ami valóban középkategóriás.

Én csak BC-vel etetek, minden kutyám szép, csodás kakik születnek, mégis olvasva az itteni válaszokat elkezdtem aggódni, hogy nem elég jót kapnak.

A legkisebb kutyáim esetében esetleg tudnék váltani Acanára, vagy ToTW-ra, megéri?


2015. márc. 16. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha meg vagy elégedve a Brittel, nem kell váltani :) Mi is azt etettünk, de elég sok és világos volt a kaki tőle. Utána próbáltuk a Totw-t de az meg annyira apró szemű volt, hogy nem rágta a kutya, csak nyelte, no meg valamiért attól még világosabb volt a kaki.


Most Platinumot kap, ez minden szempontból tetszik, szép és kevés a kaki, a kutyum imádja.

2015. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Nekünk nagyon bejött a Brit Care, pedig minden színű-szagú-méretű kutyám van.

Érdekes, ahogy elkezdtünk barfozni anno, az egyik erősen reagált az emberi ételekben jelen lévő vegyszerekre, le kellett állnunk vele. Azóta hipoallergén étket kapnak csak.

2015. márc. 17. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most keresek megfelelő tápot a kutyámnak és beleástam magam a témába, főleg az összetevők terén. A brit care adult lamb and rice egy középkategóriás táp, annál tuti nem jobb. Nézd meg az összetevőket:

Összetétel:


Bárányhús liszt, őrölt rizs, szárnyas zsír (tocopherols-al konzerválva), lazacolaj, természetes ízanyagok, rizs korpa, szárított cukorrépa zúzalék, sörélesztő, szárított tojás, Yukka Schidigera kivonat, szárított alma, ásványi anyagok, glukozamin hidroklorid, kondroitin szulfát, DL-methionine, L-lysine, mannan-oligoszachoridok, fruktooligoszachoridok, réz szulfát, pentahydrate, niacin, calcium pantothenate, folsav, cholin-chloride, biotin, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin.


Kezdjük az elején az elemzést. A bárányhús liszt nem olyan rossz és azzal kezdődik. Az őrölt rizs (véletlenül sem barna rizs!) már egyáltalán nem érdem, főleg második helyen. Nem kell a kutyának, nem hasznosít belőle semmi, ezt hívják "gyomortöltő elemnek". Szárnyas zsír. Milyen szárnyas? Nem merik kiírni vagy nekik nem számít? Elég érdekes, ennek is max. az utolsó két sorban lenne a helye, de 3. legtöbb van belőle a tápban. Lazacolaj, végre valami értelmes. Ízanyagok...Még ha természetes is, azért nem ragaszkodnék hozzá, itt azért már látszik, hogy mennyire kevés lehet ezekből a kajában, mert sok lenne benne az olaj, fosna a kutya tőle rendesen. És újra a rizs, ha ezt a két fajta rizst összeadták volna az összetevőknél, akkor nem a bárány hanem a rizs lenne első helyen... A többi már annyira elenyésző mennyiség, hogy kár róla szót ejteni. Ez nem jobb a közép kategóriánál, és felülárazták rendesen. Nézz meg ezzel szemben egy ToW felnőtt tápot (High P.)

Szerintem egy laikusnak is egyértelmű a különbség. (Bár a második helyen étkezési lenne szerintem elgépelési hiba van, de attól még hús a 2. helyen is.)


Összetétel: bölény, bárány étkezés, csirke liszt, tojás, édesburgonya, borsó, burgonya, repce olaj, sült bölény, sült szarvashús, természetes aroma, paradicsompüré, halliszt, só, kolin-klorid, szárított cikória gyökér, paradicsom, áfonya, málna, yucca kivonat, szárított Enterococcus faecium fermentációs termék, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Trichoderma longibrachiatum, E-vitamin-, vas-kelát-, cink-kelát, kelátja, vas-szulfát, cink-szulfát, réz-szulfát, kálium-jodid, tiamin (B1-vitamin ), mangán-kelátot, mangán-oxid, aszkorbinsav, A-vitamin, a biotin, a niacin, kalcium-pantotenát, mangán-szulfát, nátrium-szelenit, piridoxin-hidroklorid (B6-vitamin), B12-vitamin, riboflavin (B2-vitamin), a D-vitamin, folsav

2015. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez eddig oké, de a totw nem hipoallergén, repcét tartalmaz, amit én semmiképpen nem adok a kutyáimnak.

Halat sem adok (csak lazacoljat), sajnos rengeteg rossz tapasztalatom volt a halas tápokkal és a nehézfémekkel.

A totw-nak kábé 2 éve hatalmas botrányban volt része, pont az alapanyagok tisztasága okán, valamint nem tudták garantálni a gmo mentességet. Márpedig inkább maradok egy gmo-mentes, de középkategóriás tápnál.:) Málnát, almát, paradicsomot, meg esznek a kertben.:)))

2015. márc. 17. 18:48
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként, szerintem, ez nem középkategóriás táp:

[link]

2015. márc. 17. 18:57
 6/6 A kérdező kommentje:

Előszedtem a zsákot, a lamb and rice hiteles összetétele:


bárányhús, bárány származékok, rizs, csirkezsír (tokoferolok által védett),lacacolaj, natúr aroma, sörfőzdei élesztők, szárított alma, ásványi anyagok, glükózamin-szulfát, kondroitin-szulfát, mannan- oligoszacharidok, schidiger-jukka kivonatok.


A venison zsákját már kidobtam.


Tehát, nincs benne húsliszt. És csirkezsír az anonim szárnyas.:)

2015. márc. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!