Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto de melyiket?

Foresto de melyiket?

Figyelt kérdés
Ugye a kisebb 8kg így jó és ha jól tudom 35-38cm az en kutyám nyakára simán jó a kisebb viszon a súly nem stimmel 13kg. De a nagyobb nyakorv meg 3x körbeéri és nem hiszem el h mondjuk egy 9kg kutyára ugyan anyi hatóanyag kell mint egy 70kg-ra.

2015. márc. 16. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

"6, Célállat fajok:


- Macska, kutya (<8 kg)

- Kutya (>8 kg)


7, Adagolás, alkalmazási mód(ok) célállat fajonként:


Macskákra és kistestű, 8 kg testtömegű vagy annál kisebb kutyákra egy darab 38 cm hosszú nyakörv helyezendő.

8 kg-nál nehezebb kutyákra egy darab 70 cm hosszú nyakörv helyezendő.


Bőrön való alkalmazásra! Egy állat nyaka köré egy nyakörv helyezendő! Kizárólag külső alkalmazásra!


8, A helyes alkalmazásra vonatkozó javaslat:


Csak közvetlenül a felhasználás előtt vegyük ki a nyakörvet a védőcsomagolásból. Tekerjük ki a nyakörvet, és ellenőrizzük, hogy nem maradt-e műanyag összekötő elem a nyakörv belsejében. Lazán heéyezzük fel az állat nyaka köré a nyakörvet (jó felhelyezésnél a nyak bőre és a nyakörv közé két ujjunk becsúsztatható). A nyakörv végét dugjuk át a bújtatón és vágjuk le a 2 cm-nél hosszab túllógó részt!"


[link]

2015. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Le kell vágni a 70 centis végéből a nyolc kilónál nagyobb kutyáknál.


Világosan belinkelték előttem, ezen mit nem lehet érteni??

2015. márc. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a kérdező kérdése, hogy ha hosszra jó a 13 kilós kutyájára a rövidebb is, akkor használhatja-e azt. Ha egyforma a kettő, csak hosszban különbözik, akkor nyilván, de én nem tudom. De valószínűnek tűnik.


Annyit tennék hozzá, hogy bőven kell lenni átfedésnek is ahhoz, hogy be lehessen zárni a gyűrűt, szóval az nem elég, ha a nyak kerülete 38 centinél kicsit kisebb.

2015. márc. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Súlyra megy a hatóanyag ennél a nyakörvnél, tisztán le van írva a használati utasításba. 8 kg-nál nagyonn tömegű kutyánál (hiába lenne jó rá a 38 centis nyakörv) 70 centis kell, amit méretre kell vágni, szóval nem jut annyi hatóanyag egy 13 kilós kutyára, mint egy 70 kilósra.

Hihetetlen némely szövegértelmezési analfabétizmus!

2015. márc. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ember, az világos, hogy mit ír az útmutató, nincs semmiféle szövegértelmezési problémám. Csak épp lehet, hogy ez a 8 kiló inkább csak azért van megadva átlagos kutyák méreteiből kiindulva, hogy segítsen a fogyasztóknak eldönteni, hogy nekik melyik kell és így lehet, hogy egyforma a rövidebb meg a hosszabb nyakörv.
2015. márc. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, itt a tudományos válasz :) Megnéztem a két útmutatót és benne van a hatóanyagok mennyisége, a hosszabb nyakörvben hosszegységre vetítve a duplája, tehát nem egyforma a két nyakörv.
2015. márc. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 8 kilónál nagyobb kutyának már a 70 centis kell.Ha azt mondtad volna, hogy 9 kiló még oké lenne, de 13 kilónál már a nagyobb kell.
2015. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!