Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tosa inu kennel?

Tosa inu kennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! [link]

Ez lenne a hirdetés, a kutyák nagyon megtetszettek, magával a fajtával is egy ideje szemezgetek, viszont amikor megnéztem, a kennel honlapjának a nevét, illetve annak sajátos szemszögből megfogalmazott tartalmát, kicsit elbizonytalanodtam. Esetleg tapasztaltok, vélemények erről a kennelről? [link]


2015. márc. 18. 01:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az ember elmebeteg. Kényszeres szapulhatnékja van, és magát képzeli az egyetlen igaz tenyésztőnek. Ettől még éppen lehetnek jók a kutyái, nem tudom, de magamtól biztos nem akarnék olyan helyzetbe kerülni, hogy elkezdhessen beszélni hozzám :D

Egyébként is kicsit haszonállatosra veszi a figurát itt-ott, szóval nagyon fura. A kutyáiról meg egy rohadt szó nincs, csak pár kép, hogy hogyan tartja őket (amiről amúgy nekem a vadasparkok jutnak eszembe, őzeket-szarvasokat szoktak így elzárni...), úgyhogy én nem kockáztatnám meg.

Ha ő lenne az egyetlen filatenyésztő az országban, akkor megnézném; ha Európában, akkor megfontolnám, de inkább elkerülném, ha van rá mód.

2015. márc. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tosa, bocsánat, bár végülis mindkettőt tenyészti, de tosáról volt szó eredetileg, na :)
2015. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel a tenyésztővel semmi baj. Ő is azok közé tartozik, akik a tenyésztett fajtájukat az eredeti állapotában tartják "igazi" kutyának. Sok ilyen tenyésztő van pl a káj, kaukázusi tenyésztők között is.

Milyen körülmények között tartanád a kutyát?

2015. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

"Csak teljesen egészséges természetes módon született kiskutyákat hagyok meg maximum 6-8db"

"A vemhesülések, párzások teljesen szabad módon történnek. Nyílván az a kan van jelen akitől a kiskutyákat szeretnénk. De nem szabályozzuk a párzások számát!"

"Normális spontán ellés természetesen a megfelelő időben.Mert császármetszéses szüléssel nem lehet kölykeztetni rendszeresen"


Ja, tökre nincs vele semmi baj. Rendszeresen gyilkolássza az agyonelletett szukák kölykeit, és büszke rá, minden kutyának ezt kívánom én is.

2015. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem szabályozzuk a párzások számát!"

Ez azt jelenti, nem áll ott a kan és a szuka mellett, hogy aztán az első párzásnál be is fejezzék, majd két nap múlva ismét egy engedélyezve, és várhatjuk a kölyköket.

Ma a tenyésztés nagy mértékben arról szól, hogy max kettő fedezés ellenőrzött körülmények között. Ha nem megy, jöhet a mesterséges megtermékenyítés. Ellésnél természetesen felügyelet, és nem életképes a kölyök? Kilöki jobb esetben az anya? Hát etetjük mesterségesen.

Nem tud szülni a szuka? Császárt neki. Csakhogy pl a szuka nagyon is örökíti a szuka kölykeiben az ő képességeit ellésre, nevelésre.

Nem egy ismerősöm van, akik , ha tenyésztésre szánt szukát vesznek, bizony azt is megnézik, az anyakutya miként veszi fel a kant, általában mennyit, hogyan ellik és hogyan nevel.

Nj-nél is meg van határozva a maximum 8 kölyök egy alomban.

2015. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

akumi mégis honnan szeded, hogy agyon vannak elletve a szukák? o.O Az, hogy szelektál nem gyilkolászás. Van ahol a minőség a lényeg, nem a mennyiség, hogy a leggyengébb kis kölyköket is életben tartsák addig míg meg nem veszi valaki. Más tenyésztő is csinál ilyet, nem egyedi eset, maximum nem beszél erről ilyen nyíltan vagy egyáltalán nem.

Nekem szimpatikus az egész hozzáállása. Több ilyen tenyésztő kellene és kevesebb "csak a kiállítás számít" fan. A kutya nem a tökéletes bundájától lesz jó kutya, hanem a belső és külső tulajdonságok együttesétől. Sose fog kiderülni a legtöbb kiállítási díjnyertes szuper kutyáról, hogy egyáltalán nem lenne jó arra, amire kitenyésztették ugynis sose kerül a közelébe se a munkának....még kipróbálás szintjén sem. :/

2015. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Akárhogy is, ha megmutatnád egy pszichológusnak, összedobna belőle egy komplett diplomamunkát. Ez a "mindenki hülye csak én nem" mentalitás sokmindenre utal, de profizmusra speciel pont nem. Meg hogy az egész oldalból csak a lényeg hiányzik: maguk a kutyák.
2015. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!