Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldről haza küldtem egy...

Külföldről haza küldtem egy kutyát, de az itteni ex gazdái most mondták, hogy nem íratták át a chipjét a nevemre. Otthon lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Anyukám jövőhéten viszi orvoshoz, nem lesz gond abból, hogy a kutya chipje egy másik országban van regisztrálva? Ráadásul még a mostani előtti gazdái nevére szól a chip, akikről fogalmunk sincs, hogy hol vannak, mert leléptek és a kutyát magára hagyták a házukban.
2015. márc. 18. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha oltási könyvet kaptál hozzá, vagy van adás-vételid, akkor szerintem nem lesz gond, hiszen egy lopott kutyához nem mellékelnek oltásit.

De a régi gazdája még midig átírathatja a chipet.

2015. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 - Olvasd el még egyszer. Még az kettővel ezelőtti gazdái vannak tulajként bejegyezve, akikről azt se tudja, kik. Ezek után nincs adásvételi és a tulajdonosok nem tudják átírni. Nem tudom, ilyenkor mi van.


Mondjuk ezek után szerintem simán lehet akár lopott is a kutya, biztos, hogy igaz, amit az előéletéről lehet tudni?h

2015. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az eredeti gazdai (a fonokom fia es annak a csaja) vettek a kutyat. Az utlevele is megvan, azt is hatra hagytak, sok egyeb mas dologgal egyutt. Abban benne vannak az oltasai amit kapott, chip szam, minden. S igy kerult a fonokomhoz, akinek viszont nem volt ra szuksege, csak szanalombol tartotta.

Tehat ha anyu a kutya utlevelevel bemegy az allatorvoshoz, akkor elvileg az bizonyitja, hogy nem lopott, es at lehet irni...? Adasveteli nincs rola.

2015. márc. 18. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor azért szerintem elérhetőek a jog szerinti tulajdonosai, ha szükséges, nem?


Szerintem hívjátok fel az állatorvost, adjátok elő neki ezt a sztorit két percben és kérdezzétek meg, hogy ez így OK-e vagy kell valami egyéb papír is.

2015. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!