Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Külföldről jöttem haza és...

Külföldről jöttem haza és valószínűleg összeszedtem valamit, állandóan megy a hasam és fáj is. Mit tudnék rá szedni?

Figyelt kérdés
Tasectan és Lopedium van itthon.
2014. aug. 30. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
3-4 napig semmit, csak diétázz. Hagy ürüljön ki minden a szervezetedből. Ha az idő alatt nem múlik el a hasmenésed, menj orvoshoz.
2014. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kiss1330 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha külföldön járunk, gyakran a szervezetünk ismeretlen anyagokkal találkozik, és gyakran alakulnak ki emésztőrendszeri panaszok. Ilyenkor általában vírusok a kórokozók. Legfontosabb, hogy szedjen minél több C-vitamint (én napi 1000 mg-t szednék, és diétázzon(laktóz és zsírmentes). Ha a hasa nem megy akkor ne szedjen Lopediumot és Tasectant, mert ezek hasmenés kezelésére szolgáló készítmények. Láz esetén keresse fel a háziorvosát. Remélem tudtam segíteni. További szép napot!

2014. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Smectát vagy széntablettát szedhetsz, ezek megkötik a kórokozókat. Lopediumot semmiképpen sem szedjél, ez lelassítja a bél működését, és pangani fognak a kórokozók, még jobban elszaporodnak, és súlyosbodik a betegség. Jókat mondtak az előttem szólók, diétázz, és ha magas lázad van, irány az orvos.
2014. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!