Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha közterületen (téren) póráz...

Ha közterületen (téren) póráz nélkül sétáltatom a kutyámat (kisméretű társasági kutya) akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Attól függ hol laksz, nem mindenhol büntetnek érte. Amúgy...nem tudom, van egy nő és neki van egy Skót juhásza és egy Német juhásza, a Németj. mindig póráz nélkül van, de nem bánt. A 3-5 évesek is simogatják :) akkor egy kiskutya miért lenne olyan nagy baj? Csak az anyukákra figyelj mert azok idegbajt kapnak -.-"
2010. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Elméletileg igen. Törvény szerint tök mindegy h társasági kutya vagy vizsla, nem engedheted el. Az más kérdés, h mi a szokásjog és ki hogy sétáltat. De azt tudni kell, h ha nincs rajta póráz jogilag támadható vagy és ezáltal büntethető is.


- aki póráz nélül sétáltat :oP -

2010. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát engem nem zavarna, ha jól nevelt és nem szalad oda pl az én német juhászomhoz. Mert ha egy másik kutya elkezd vele incselkedni akkor póráz ide vagy oda nem tudom visszafogni és nekiugrik.

Mifelénk nem büntetnek. Sajnos! Így itt bármit megtehet bárki, senki rá se néz... na mindegy.

A hivatalos jogszabály úgy van, hogy ha a kutyát a kapun (házon) kívülre viszed akkor póráz + szájkosár kötelező vagy büntetnek. Akármilyen kicsi kutya. MOndjuk nem tudom ilyen csivavákkal mi van, gondolom azokra nem kell... vagyis kellene, csak hát ugye azon nem akadnak fenn az emberek.

2010. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten igen. A kutya mérete nem számít, csak annyi van, hogy bizonyos fajtákra még szájkosarat is elvárnának. A szabály baromság, de sajnos azok miatt kellett meghozni, akik nem tudják kontrollálni a kutyájukat, ilyenek meg szép számmal vannak, ezért aztán szívjon a többi is.Én nagyrészt póráz nélkül sétáltatok (1. kerület), behívható fegyelmezett kutyával, de tisztában vagyok vele, hogy ezért megbüntethetnek.
2010. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fegyelmezett kutyám van. Ha azt mondom neki, hogy mellettem jössz akkor mellettem jön és nem megy el. Csak érdeklődtem, hogy van-e rá valamilyen szabály. Azt tudom, hogy szájkosár nem kell rá mert 30 centi alatt van a marmagassága (amúgy se tudnék rá szájkosarat rakni a pofija miatt). De elképzelhető, hogy csak ugrattak? Mert nem rendőr figyelmeztetett. Kb. úgy nézett ki a ruhája mint egy munkás ruha. Kék volt és valamiféle jelvény volt rajta de nem néztem meg, hogy milyen. Mindegy mert ettől függetlenül póráz nélkül fogom sétáltatni a kutyát :)
2010. febr. 16. 14:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán a Közterület felügyelővel futottál össze. Szerencséd van, hogy nem a potenciális büntetésbefizetőt látta benned, hanem figyelmeztetett. Érdemes mindenkinek megkeresni, elolvasni a lakóhelye szerinti kutyatartási szabályokat.Aztán eldöntheti, betartja az utolsó betűjéig, vagy sem.
2010. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elviekben igen, de nálunk például még a rendőrök sem szólnak a nagy rendezvényeken sem. Vannak városok, ahol komolyan veszik. Ha jól emlékszem, Pécs pl. ilyen.

Tehát várostól függ, mindenkinek ki kell ismernie a saját lakóhelyét.

2010. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Igen. Nem méretfüggő. A pici kutyát is ugyanúgy elütheti az autó.
2010. febr. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na igen ez a téma is a Magyar identitászavar teljes szellemi toprongyságához tartozik. A kutya és más házi kedvencek tartás kultúrájának is ki kell, alakuljon, nem csak esztelenül szabályozni törvényt, rendeletek sorát gyártani és ehhez már csak a gettósító egyenruhás kell, aki a lehetetlenség netovábbját betartassa. Na meg nem is lenne kérdésed, ha kétajtós ruhásszekrény formával egy Roti gazdája lennél. Ez már csak a slussz poén.
2010. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!