Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélgyulladásos kutyák gazdái!...

Bélgyulladásos kutyák gazdái! Veletek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 100 yorkis kérdés van már, de tényleg hozzáértőt kérdeznék, akivel fordult elő ilyen!!


10 hónapos yorkim van. Kb 2 hete hasmenése van, lágy a széklete, illetve a székletet körülveszi egy kocsonyás réteg. (ez vastagbél emésztési problémára utal)


Már 3x voltunk orvosnál. 4 féle antibiotikum injekció, plusz gyomorvédő - bélvédő pektines gyógyszer 4 napig, mellé Hill's I/D gyógytáp és rizs. Rendbejött némileg. Majd ahogy visszaálltunk az Acana-ra, újra jött a probléma. Kipróbáltam keverve a yorki Royal Canin táppal, akkor is ugyanaz, lágy kaki meg a kocsonyás réteg.

Mellé még savas hányás reggelente... Pedig 3x eszik egy nap, szétosztva a napi adagot.


Újra doki, most hányás elleni injekció, plusz bélflóra védő, felépítő paszta, és ismét az I/D gyógytáp.


Kértem mellé féreghajtót is, de azt majd csak 3. nap adhatom neki.


A kérdésem az lenne, fordult-e elő valakivel, hogy ennyire akkut bélgyulladásos, emésztési zavaros lenne a kutyája? Ha igen, mivel eteti? Reménykedhetek-e, hogy megygyógyul, vagy örökre ilyen marad már?


2010. febr. 16. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk nem volt még ilyen, de ha lett volna és hiába hordom az állatorvoshoz, akkor el vittem volna egy másikhoz, ha nem ugyan oda mentél vissza akkor bocs, de ha ugyanaz pancserkodik vele akkor vidd máshova. Lehet más doki tud segíteni.
2010. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem próbáltál kaukázusi kefirt adni a kutyusnak diéta gyanánt? Hátha az nem akar visszajönni.
2010. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, szinte szóról szóra, a hányást kivéve. :( Az én kutyám csak a Happy Dog-tól nem f*sik, bármi mást kap, mindentől megy a hasa, ugyanolyan nyálkás-kocsonyás szerű, mint a tiédnek. A mi dokink azt mondta, allergia. Azt is mondta, hogy az allergia tesztek sokszor nem adnak megbízható eredményt, ezért végig kell majd játszanunk egy hosszú tortúrát, hogy kiderítsük, mivel van gond. Végig adni neki több különböző húst megfőzve: csirke, pulyka, marha, bárány, majd különböző tápokkal is eljátszani ugyanezt. Írni kell, mi hajtja meg a kutyát, a tápoknál pedig részletesen írni kell, miket tartalmaz és milyen adalékok vannak benne. Azt mondta a dokink, a legvalószínűbb, hogy nem bizonyos hústípusra allergiás, hanem valamilyen adalékra, ami egyes tápokban benne van, de ezt csak úgy tudjuk kideríteni, ha ezt az egészet végigcsináljuk. Hát nem tudom, érdekes. :S Tehát engem is érdekel a kérdés, és ha valakinek van allergia tesztekkel kapcsolatos tapasztalata, szívesen olvasnám, talán a kérdezőt is érdekli. Vagy ez tényleg valami bélrendszeri probléma inkább? :(

Az én kutyum amúgy 7 és fél hónapos.

2010. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

amikor a rizs és a Hill's I/D-t kapja nincs baj. de ezt nem eheti örökké, mert az I/D az egy gyógytáp, radikális, direkt erre, hogy ne legyen hasmenése, nem pedig rendszeres etetésre van....

nem hinném, hogy allergiás a kutya, mert régebben is ezeket a tápokat ette, illetve a Royal Canin Sensible-t és nem volt baja.

Az első doki szerint csak benyalt valamit.

A legutóbbi doki szerint vastagbélgyulladása van. Talán ez hihetőnek hangzik, mivel az antibiotikum kúra után is megmaradt a dolog.

Szóval most csak reménykedni tudok, hogy rendbejön...

2010. febr. 17. 09:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Széklettenyésztést nem csináltattál még a kutyának?

Lehet, hogy valami spéci, ritka baktérium okozza a problémát, amire az általában használt antibiotikumok és bélvédők nem jók.

Az orvosik szarrá tömködik millió antibiotikummal, de a bélflórája annyira ki lehet, hogy már szerintem fel sem tudja dolgozni a szervezete a gyógyszereket.

Eszembe jutott még a coli baktérium és a giardia féreg is. Mindkettőnél tünet, hogy előfordul vér a székletben. A te kutyádnak nem véres (vércseppes és/vagy vöröses/bordó a kakija? Nem vérszínű, hanem mint a nagyon öreg, szinte már lilás rozsda.

Nagyon jó probiotikum a Lactiferm (az én kutyám 3 hónapig vizet fosott, nem tudták megmondani, mi a baja, még a széklettenyésztés ellenére sem, és a Lactiferm 1 hét alatt rendbe hozta), illetve a humán Normaflore.

Nem lehet, hogy idegi alapú nála ez a dolog? Meg lehetne próbálkozni homeopátiával is.

2010. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem véres a széklete, amúgy direkt ezért kapja a CaniCurt. ami bélflóra védő, felépítő. DE ez benne is van a kérdésben. Most egész normális megint a kakija, de gondolom, hogy a Hill's I/D meg a rizsnek köszönhető... kevertem mellé nagyon kevés száraztápot, meglátjuk most az esti kakinál mi lesz.


És most adom be neki a Millbemax féreghajtót, ami minden ismert férget kipucol,....

2010. febr. 17. 19:54
 7/11 A kérdező kommentje:

háááát, most voltunk lent. kaki határeset, de látszik, hogy nem csak a gyógytápot kapta, még az a pár szem száraztáp is látszik rajta, sokkal sárgább a kakija...

most ugyanazt kapta vacsira, plusz a Canikur Pro meg a féreghajtó...


majd kiderül mi lesz.

2010. febr. 17. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Arra nem válaszoltál, hogy széklettenyésztés lett-e csináltatva :).

Nagyon durva ez a bélgyulladás, szerintem már krónikus, nem csak egy szimpla betegség, amiből nehezen gyógyul ki.

Esetleg egy gyomor-bél röntgen és/vagy ultrahang?

Még az is eszembe jutott, hogy mondjuk egy fél zokni, egy darab csont, egy akármi el van akadva a beleiben, és fura módon nem bélelzáródást vagy bélcsavart okoz, hanem bélgyulladást. Mert ugyan a végtermék el tud haladni a belekben, de az idegen tárgy folyamatos gyulladást okoz (mint sok esetben a nőknél a spirál a hüvelyben).

Tudom, nem kevés pénzed ölted már bele, de én a helyedben megkérdezném az orvost, érdemes-e ultrahangozni vagy röntgenezni.

A tenyésztőjével (ha tenyésztőtől vetted) nem vetteg fel még a kapcsolatot?

2010. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

sziasztok. rég nem írtam ide.

a dolog végülis a Bolus Adstringenssel megoldódott.


illetve azóta Acana Bárány&Alma tápot kap, amitől semmi baja...

illetve Orijen Redet is szokott jutalomfalat gyanánt.


azt hiszem a csirkés tápok nem jöttek be!

2010. aug. 23. 12:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi van a kutyusoddal azóta?

Én már nagyon félek mindenféle táptól. Az enyémek az Acana mellett lettek betegek. Véres epehányás, véres széklet, savproblémák, minden volt!

Jó fél év küzdelem után kicsit helyrejöttünk, főként főzőcskézek, de nem tudom kiiktatni teljesen a száraz tápokat. Most néhány napig csak szárazat kaptak, nem tudom, ez-e a gond. A Royal CAnin érzékeny gyomrúaknak való változatát adom. Ezt most újonnan próbáltam ki és úgy tűnt, beválik, mert sokkal kevésbé voltak fájdalmai a krónikus kutyusomnak.

Most viszont a székletük abnormális lett, iszonyat vastag kocsonya réteg van rajta, plusz itt-ott friss vérzést látok. Szerintem ezt most a Royal okozta, nem tudok már megint másra gondolni.

Most mi a fenét csináljak???

2012. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!