Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy kapok egy kutyát...

Lehet hogy kapok egy kutyát és hogy szerintetek melyik fajta lenne a legjobb választás? Ezek a "feltételek":

Figyelt kérdés
A Boxer nagyon tetszik, akinek van, az kérlek írjon róla. Családbarát, házörző okos és nagytestű kutya. Nem Golden és nem is Labrador. Nagy a kert, és a napi séta sem okozna problémát. Mit gondoltok?

2015. márc. 22. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát személy szerint aranyos kutya. Sanszos hogy majd probal majd domináns lenni velwd szemben de ha kovetkezetesen és jól neveled kiváló családi kutya és jó házorzo egyben :)


De mit tudsz biztosítani neki pontosan ?

2015. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

megfelelő sétáltatás és nevelés nélkül ne legyen kutyád, mert a kert egyiknek sem elég. egy kölyökkel rengeteget kell foglalkozni!

a boxer amúgy nagyon jó kutya, nekem egy boxer keverékem volt, okos, kedves, szelíd és játékos kutya nagyon, de szüksége van az aktív mozgásra. nyáron meg elég könnyen túlmelegednek.

2015. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A boxer örök gyerek.

Viszont télen nem lehet kint tartani, mert rövid szőrű, és megfázik.

Hajlamos a betegségekre, nem él hosszú ideig (kb 10-12 év).

Tenyésztőtől vennétek? Mert ha szaporítótól, akkor sok pénzt tegyél félre állatorvosra, mert érzékeny kutya.


Rengeteget kell vele foglalkozni, sétáltatni, játszani. (Persze ez szinte minden fajtára igaz)

2015. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem épp egy boxer kölyköm van, mit szeretnél tudni róla?
2015. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Nem konkrétan a Boxer fajtához válaszolnék,de talán hasznos lesz számodra.


A nagy kérdés volt-e már kutyád, mert vannak olyan fajták amit ’’első kutyásnak,, nem javasolnak. Minden képen a Te és családod egyéniségéhez illőt válassz.

Érdemes a menhelyeken gondolkozni,mert rengeteg fajtiszta kutyus vár szerető gazdira!

(A keverékek viszont genetikailag jobbak) [link]

Nyílván egy kisebb testűvel az utazás mozgás könnyedebb. Ismerősömnek gyönyörű kanári szigetekije van,nagy robosztus erős,de ennek ellenére alkalmatlan túrázáshoz,mert hamar melege lesz ,elfárad.

Kutya sulit,de leginkább egy egyéni oktatót javaslok. Biztos sokan zúgolódnak,de mivel 4kutyám volt eddig ,tapasztalatom szerint igen hasznos az ivartalanítás.

Itt volna egy igen hasznos oldal könyvek ügyében free !

[link]

A falkavezéri törvényeket az egész családnak be kell majd tartania!

Egyenlőre kutya adó nincs,de bejelentés köteles. Amennyiben mégis lenne adó a magyar fajtiszta és örökbefogadott kutyusok adó mentesek lesznek.

Szerintem kölyök kutya etetésénél nem szabad sajnálni a jó minőséget,mert a későbbi egészségi állapotát fogja meghatározni. Utána már lehet a középkategóriára vissza menni a Chappi és társait nem javaslom. A Britt Premium (NEM TARTALMAZ SZÓJÁT, VEGYI KÉSZÍTMÉNYEKET ÉS TARTÓSÍTÓ SZEREKET) elég jó és találni ingyenes kiszállítással(zöld hétfő,Mall.hu),ha esetleg mégis megcsúszik valaki anyagilag,akkor az olcsóbbak közül az Aldi Romeo-t érdemes még beiktatni. Fodor Kinga-Mit egyen a kutyám?

Amire számíthatsz:

- ha kicsi oltások,ha nagy évente kombinált oltás

- napi 2x séta,oktatás,szoszializáció

- havonta kullancs elleni csepp

- féreghajtó

- bármikor felmerülhet kisebb-nagyobb orvosi ellátás költsége

- etetés

Reggel mivel nincs sok időm száraz táp leöntve levessel(soha nem adom szárazan),este hús + bármi házi koszt főzelék,tészta,rizs,zöldségek,hetente nyers tojást teszek bele és fokhagymát. Adj neki mindent amit megkíván a csokin kívűl.A hal még fontos a foszfor bevitel miatt.

Minden kutyámnál még felnőtt korban is,a napi 2x etetés vált be.

Praktikus a száraz táp ,de nem vagyok a híve állandóan csak azt adni. Havonta 1x szoktam nyersen is adni csontos husikat(kacsa farhát),de persze előtte 3-5 napra a mélyhűtőbe teszem biztonsági okokból. Állítólag olyan anyagok mennek tökre főzés közben ami a fogának,bűzmirigyének,szőrének,bőrének tesznek jót.

2015. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Nem vagyok "első kutyás", van már egy labradorom, egy Golden Retriever-em és egy Basset hound-om is.

Télen lehetne bent, kutyasulit ismerünk (labrador), saját oktató is járt hozzá.

Az etetési tanácsot eddig is használtam, olyan a kutyáink tápja, hogy fel kell forralni vizet, és szinte "leves" lesz.

Nagyon szépen köszönöm, a Boxert érzem jó választásnak. (egy barátnőmnek van, majd tőle még fogok érdeklődni:) )

2015. márc. 23. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:

de ugye amellé a táp mellé kapnak valami mást is? nem jó ám a kutyának, ha csak ilyen "puhát" kell ennie... (gondolom a táp megpuhul a víztől)

a boxerek amúgy tényleg nagyon imádnivalók, igazi kis bohócok.

2015. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Balphnor válasza:

Szia!

Igaz hogy nem nagytestű,de én ajánlom a Beagle-t.

Nagyon szereti a családot és volt már rá példa hogy megvédett engemet és anyumat is.Játékos szeretni való kis cuki fülü kutya :D

2015. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És mitől védett meg?
2015. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
CSak figyejj hogy honnan veszed!!a boxer hajlamos a rákra!!
2015. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!