Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves lány mellé kutya!...

13 éves lány mellé kutya! Melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk.Szeretnénk egy kistestű,barátságos kutyát.Elsősorban fajtatisztát szeretnénk.Melyik lenne a legjobb egy 13 éves lány mellé?

Reggel suli előtt egy olyan 15-20 perces séta lenne.Suli után rögtön olyan 1 órát lenn lennék vele.De lehet lesz az több is.Utána kb 2 óra múlva megint le mennék vele.Este is.Ja és ne legyen túl ugatós fajta!


2013. ápr. 27. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg valamelyik bichon, uszkár, westi, snauzer vagy yorki. Szerintem ezek a fajták megfelelnének neked. Ha csak annyi a kikötésed hogy ne ugasson, pont jók ezek a fajták. Szerintem olvass utánuk és válaszd ki azt amelyik a legjobban tetszik.:)
2013. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Uszkár.

Van toy,törpe,közép és óriás méretben,gyerekbarát kutyák, nem ugatósak,nincs vedlés ami fontos egy panelban, és közepes mozgásigényű legalábbis a fent leírtak tökéletesek lennének.

Vagy Cavalier King charles spániel is jó lenne, szintén minimális vedléssel igazi családi kutyák, vagy pekingi palotakutya, Shih-tzu ...

2013. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utána nézek mindnek.Köszi
2013. ápr. 27. 20:38
 4/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok véletlenül elküldtem. 13 éves vagyok én is van egy palota pincsim és egy terrier keverékem is. Imádom őket, a pincsi nem nagyon barátkozós nem szereti a kis gyerekeket de én imádom egy kis tündér.:) Számtalan lehetőséged van. Olvass utána azoknak a fajtáknak amik tetszenek.
2013. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az uszkár az tetszik nagyon.:))Most azt nézem.Úgy tudom az a második legookosabb fajta is.
2013. ápr. 27. 20:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát igen hatalmas eszük van.

14 évig élt törpe uszkárom,bár lehet tovább is élt volna ha nem kapja el az utolsó betegségét..

Nagyon könnyen tanulnak,viheted dog dancingre,agilytire is ha gondolod, légynek se tudnának ártani ha jól szocializáljátok.

Plusz összeg egyedül a kozmetikázása 3 havonta, amúgy jó választás lenne, nem is divat fajta így 80 körül már biztos van tenyésztőnél.

2013. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még a bichonok is tetszenek.Olvastam hogy nagyon barátságosak.Megkérdezem anát hohy neki melyik tetszik a legjobban
2013. ápr. 27. 20:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Anyát hogy*
2013. ápr. 27. 20:50
 9/14 anonim ***** válasza:

azért arra is gondolj hogy a bishon uszkár szőrét rendszeresen kell tisztitani (főleg a bishonét) és kozmetikushoz is sűrűn kell vinni, viszont pl nem hullajtja a szőrét..


hogy ne legyen ugatós fajta: le kell róla szoktatni, és ennyi...


nekem egy közepes méretű anyád-apád tudja ki volt keverék kutyusom van,menhelyes: nagyon okos, sokan dicsérik, a szőre olyan mint a vakondé: lepereg róla a kosz, fent a lakásban teljesen nyugodt egésznap fekszik, lent viszont iszonyat sokat futkározik, saját magát kifárasztja. És rengeteg szeretet lakozik benne...



szóval ha esetleg van a környéketeken menhely érdemes benézni, mert egy kutyának jobb életet adhattok, és olcsóbban is kijöhettek (pl mi a menheytől kaptunk télen kutyakabátot "ingyen" - nem kértek érte pénzt, én viszont adtam-; és az állatorvosnál is kedvezményünk van. plusz a kutyasuliban is lenne, ha nem lenne gond a közlekedés miatt és tudnék vele járni)

2013. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van pl sportolási szándékod? Mert ezek mellé a feltételek mellé bármelyik kistestű kutya megfelelhet.

Azt azért tudni kell, hogy a legtöbb ilyen kutya nagyon jó jelző kutya (tehát gondot kell rá fordítani, hogy ne ugassanak). Pl a mopsz kevésbé jelez, de neki meg nagyon hullik a szőre és sok beteges példány van.

[link]

Itt nézz körül szerintem.

2013. ápr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!