Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem a kutyámat, olyan...

Nem értem a kutyámat, olyan bunkó lett, pedig alapjáraton egy tüneményes barátságos eb, szerintem féltékeny. El fog ez múlni?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy 3 napja lett egy társa, egy pár hónapos kölyök, az én kutyum 10 éves.

Bent a házban elveszi a kicsitől a nasi csontot, nem engedi be sem a saját ágyába, sem abba ami külön a kicsinek készült, ha a kicsi oda bújik anyuhoz, akkor megy oda ő is, és akár anyu kezében is "leorditja" a kicsi fejét. Nem harapja, nem kergeti, csak elé áll morog és vicsorog.


Kint ha sétálnak akkor a nagy meg hihetetlen módon figyel a kicsire.

Ha a kicsi húz a pórázon, elé áll és lelassítja, vagy ha a kicsi ok nélkül ugat, akkor is elé áll, és rá morog.

Mutatja neki a kedvenc helyeit, ő csalta be a Dunába is, amikor egyik kutya pajtásuk meg akarta verni a kicsit, az öreg közéjük állt, és elkergette a "támadót" aki pedig nagyon régi séta partnerünk.


Miért ilyen ellentmondásos a viselkedese? A rangsort nem rugtuk fel, a nagy kap előbb kaját, ő kapja először a pórázt, ő van először megfésülve.


2015. márc. 24. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"A rangsort nem rugtuk fel, a nagy kap előbb kaját, ő kapja először a pórázt, ő van először megfésülve."

Idáig okés is, csak éppen nem jeleztétek neki, hogy mikor helytelen a viselkedése. Rászóltok egyáltalán, amikor pl a kicsi a saját ágyába nem mehet miatta? Vagy amikor "leordítja" a kicsit?

2015. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet benne egy kicsi féltékenység, de ez inkább arról szól, hogy a kicsi megtanulja, hogy hol a helye, vagyis, hogy ki a falkavezér! Az idősebb kutyus tudja, hogy a gazdi a falkavezér, de a 2 kutya között ő az, és ezt próbálja megértetni a kicsivel, ráadásul szerintem elég finoman teszi! Nem bántja, a morgás pedig csak jelzés! Azzal, hogy kint megvédi elfogadta, hogy a család tagja, tehát nincs gond. Vedd úgy, hogy neveli! Ha az idősebb kutya ágyába akar menni a kicsi, akkor jogosan zavarja el. Ha a sajátjába sem engedi be, akkor rá kell szólni, hogy nem szabad ez az ő helye. Amikor anyukád simogatja és rámorog, na az féltékenység, akkor anyukád simogassa meg és mondja meg neki, hogy téged is szeretlek, de őt is! És simogassa meg utána a kicsit is! Nem fogja bántani a kölyköt, ha neveli, hadd tegye, amíg nem durvul! Ha rámorog, rávicsorog az nevelés! Nem írtad milyen neműek, mert később az nem lesz mindegy!
2015. márc. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, hogy rá van szólva, a pofátlanságot nem szeretjük. Ideig óráig működik is, de másnap megint bunkó, pedig ő tipikusan az a blöki, aki első szóra szót fogad.


Amúgy ivartalanított kanok.

2015. márc. 25. 00:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak megmutatja az új kutyának,hol a helye a rangsorban.Nem is kell ezzel foglalkozni.Viszont az,hogy nem veszi figyelembe a tiltásotok,azt mutatja,hogy nem elég nagy a tekintélyetek.
2015. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De csak akkor vesz minket ennyire semmibe, amikor a kicsi is jelen van. Ha csak magunk vagyunk, egy szóra csinál mindent.

Ezzel nem azt üzeni a kicsinek, hogy "Én mindenki felett állok!"?

2015. márc. 25. 09:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Nektek üzeni, hogy " mindenki felett állok". Ilyenkor kell a gazdának helyre tenni a kutyát. 10 éves. Ne várd, hogy egy nap alatt megváltozzon.
2015. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma reggel egy kicsit erélyesebben lett rá szólva, és megcibáltam a grabancát, amit játék közben sokkal erősebben szoktam, és bevagta a durcát, nem jött enni.

Most ide sündörgött és adta a mancsát és nagy látványosan lefeküdt a kicsi mellé :D

2015. márc. 25. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!