Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata...

Mekkelek9 kérdése:

Van valakinek tapasztalata pumival rágcsáló irtás terén?

Figyelt kérdés

2015. márc. 26. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Pumi juhászkutya vagyis a vérében van a terelés. A sógornőmnek pumija van, és már picinek összeterelt mindenkit akik az udvaron álltak:) Rágcsáló írtására nem alkalmas. Ha rágcsáló irtás szempont akkor tacskó az ideális. Ő a legjobb ehhez. Pumi soha nem fog neked patkányokat űzni, vagy bármiféle rágcsálót elkapni.
2015. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utolso, a pumikat hasznaltak ragcsaloirtasra is. Nekem ket mudim volt, mindkettot nagyon erdekeltek a ragcsalok, az egyik direkt az olesre ment, a masik csak jatszott veluk, de altalaban a vegere elpusztultak. Viszont en nem engedtem, hogy egeresszenek, mert siman lehetnek mergezettek a ragcsalok. Siman ragcsaloirtasra amugy sem vennek juhaszkutyat, mert ez nem eleg feladat nekik, emellett rengeteget kell veluk foglalkozni, setaltatni, nevelni, inkabb tarts macskat.
2015. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
A pumival nincs személyes tapasztalatom, de úgy általában a magyar juhászkutyák elég tehetséges egérfogók. Terelés közben ezzel egészítik ki a diétájukat. Pár napot eltöltöttem terelő sinka kutyák társaságában, és kábé 10 percenként fogott valamelyik pockot. Az jogos, hogy a rágcsálóirtás kevés feladat egy ilyen kutyának, de úgy mellékállásban egész hatékonyan elszórakoznak vele.
2015. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pumit részben terrierfajták bekeresztezésével tenyésztették ki, szóval szerintem igenis a "vérében van", bár én nem vagyok pumis.
2015. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért. Volt tacskóm és foxim is kitűnően irtották a rágcsálókat, de a baromfi sem volt biztonságban 100 %-ig...Ezért gondolok pásztor kutyára,elsősorban terrier "beütésű" pumira.
2015. márc. 27. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Tyúkjaim vannak, 4 tacskóm is volt egymás után mindegyik jól irtotta a patkányokat de sajnos a tyúkokat is kinyírták.

Vettem egy pumit most 2 hónapos, nagyon aranyos, figyelmes, szófogadó, a tyúkokat csak tereli nem bántja. Majd kíváncsi leszek mit csinál a patkányokkal.

Élőcsapdával fogott patkánnyal fogom kipróbálni 4 hónapos kora után nyílt terepen. Egyik ismerősöm pumija fogja a patkányokat, szerintem meg lehet tanítani rá. De a pumi alapvetően terelőkutya.

2015. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra is jó gondolom mert az enyém elkapta a kiskacsát kiscsibét a cicákat is de csak akkor ha nem vagyok ott mert ha ott vagyok rámnéz és tudja ,hogy nem szabad.Kissé terrieres jellem de a pulitól örökölte a terelést és az eszét is megvan benne mindkét jellem.De az enyém féltékeny is nagyon azért is.Könnyen tanítható és le is szoktatható róla. A gazda kívánsága neki az első! A többi csak másodlagos dolog.
2016. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!