Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos kutya még nem...

9 hónapos kutya még nem ivarérett ugye? És mennyire gyakori hogy egy kan, agressziv legyen a szukával? Előfordulhat ilyen?

Figyelt kérdés
Már 1 hónapja nálam van egy staffordshire kan,de még nem találkozott a másik kutyámmal aki szuka.Kanokkal szemben nem agresszív,előfordulhat hogy ha a szuka megmorogja akkor nekiugrik? A szuka kutya kistestű,és nem egy játékos forma,hamar megunja ha a kanok "csesztetik",oda-oda morrant olyankor nekik.(ennél messzebbre soha nem megy)Szerintetek mennyi az esély rá hogy egy kan kutya megtámad egy szukát? És 9 hónaposan még nem ivarérett a kan ugye? Vagy már az?Egyébként jövő hónapban viszem ivartalanítani,ugyhogy ez csak szimplán érdekel,mivel a szukám nincs ivartalanítva. Van egy kis gebasz a szivével,nem kockáztatom meg az altatást. Soha nem szökik,6 évig egszersem fordult elő ,ha tüzel bugyit adok rá.De amúgysem tudna hozzánk bejönni más kan,mert bombabiztos a kerítés,ugyhogy legyszi ne erre irjatok hogy márpedig akkor is ivartalanitsam,hanem az eredeti kérdés(ek)re várom a válaszaitokat :)! köszi...
2015. márc. 27. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Akár ivarérett is lehet a kanod. De, ha nem tüzel a szuka, akkor miért nem engeded össze őket? A kan ivartalanítása után is ugyanúgy kell összeszoktatni őket, mint akár most.
2015. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nyilván össze szeretném őket engedni,nem ez volt a kérdésem,de azért köszi.
2015. márc. 27. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Nakem 10 hónapos kan német juhászom van, még nem ivarérett.Támadták már szukák, viszont ő még sosem támadott egy kutyát sem.
2015. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" Szerintetek mennyi az esély rá hogy egy kan kutya megtámad egy szukát?"

50-50 % . Csak úgy, ad hoc nem támadnak normális, szocializált kutyák, bármilyen fajtájúak is.

2015. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
12:40. Azért kár szépíteni és énsem szeretem a harcikutya kifejezést,de az amstaffnál azért kicsit másabb a helyzet mint a legtöbb fajtánál.Eddig nemigazan volt szocializalva,most tanulunk mindent..de mondom kanokkal nem agresszív. Így talán a szukával sem lesz az nem?
2015. márc. 27. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értelek..

Bevállaltál egy olyan kutyát, amelyről az a véleményed, csak-csak harcikutya, tehát némi fenntartással kell összeengedni bármilyen más kutyával. Adva van egy szukád, amelyik mellett ott van egy hónapja a stafi és te még meg sem próbáltad összehozni a két kutyát, hanem innen vársz megerősítést, hogy biztosan nem fogja megtámadni a szukádat?

A szukádról is leírtad, hogy nem egy tejbetök időnként.

Mégis a kantól tartasz leginkább.

Keress valakit, aki kicsit konyít a kutyákhoz. Vigyétek a két kutyát valami idegen helyre és a segítőd felügyelete alatt engedjétek összeismerkedni őket. Aztán ugyanezt otthon is.

2015. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,mert kár tagadni hogy a fajta ősei mire lettek kitenyésztve.Ha a vizslara aztmondom vadászkutya akkor a gazdája sértődjön meg?? Igen vadászkutya,mert arra tenyésztették ki,és erősen él benne a vadászösztön!A staffok -pitek ősei meg harcikutyának.Punktum.Tudom hogy csak úgy lesz belőle harci eb ha célirányosan arra nevelik,de szerinted border collieval elérhető ez? Maximum annyi igen,hogy támadja a többi kutyát,de az amstaffok-pitek egész máshogy működnek..ha ők támadnak,életre halálra mennek a dolgok SAJNOS.Ugyhogy legyszives ne szepitgesd a dolgokat,énsem szeretem ha leharcikutyázzák,de tagadhatatlan hogy a fajtársaival szemben dominánsabb mint a többi fajta,és velük szemben könnyebben begurul.A fajtaleírásban is ott van feketén fehéren,hogy a fajtársaival való találkozás gondokat okozhat.Értek a kutyákhoz,ezelőtt a staff előtt egy rednose pitem volt akit úgy fogadtam be az utcáról 2 évesen,tuti nem harcoltatták,mégis kutyázott... és arról lenevelni már nem lehetett kutyasuli segitsegevel sem. Ugyhogy ne mondd mar meg nekem hogy ertek e a kutyakhoz.
2015. márc. 28. 09:38
 8/10 A kérdező kommentje:
A szukám pedig teljesen jól szocializált,mindenkivel baratsagos.Az hogy néha rámorrant a kanra ha az már félórája kellemetlenkedik meg piszkálja,abban nincs semmi rossz ,KOMMUNIKÁL.A kan felfogja és arrébb battyog.
2015. márc. 28. 09:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha van tapasztalatod a fajtával, értesz a kutyákhoz, akkor nem értem, miért kérdezed itt, hogy mit csinálna a kanod a szukáddal? Sosem fogja senki innen megjósolni. Fajtán belül egy darab kutyáról van szó. Hogy milyen reakciója lehet milyen szitura, azt csak te tudod megállapítani, hiszen te ismered a kutyát.Azt azért csak ismered, hogy attól, mert a kutya valamelyik fajtához tartozik, még nem fog minden egyede pontosan ugyanúgy viselkedni.
2015. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Arondmusic válasza:

Kedves Kérdezo.


Ekkora "faszsagot" hogy a pitteknak harcikutyak az oseik es erre elttek teremtve meg nem hallottam... Vadászkutyák. oseik szerint vadaszkutyak. Az hogy az emebrek a kis emretuk es rugalmassaguk, valamint eros allkapocs izmaik miatt kuzdeni kenyszeritettek oket meg semmit nem valtoztat azon hogy ok vadaszkutyak. Tovabba, a Pitbull lett harcikutyava nevelve. A staffik a pitbullokbol lettek "kitenyesztve". A baratsagok es jol kezelheto peldanyok lettek tenyesztve hogy elekruljek az ESETLEGES agressziv hajlamot a genetikabol. Tovabba SOHA DE SOHA nem a ktuya agressziv..mi korcs emebrek tesszuk oket azza. Nekem is staffim van. imadja az emebreket, a kutyakat emg a macskakat is.. Mert ebbe nott fel.. HA ismered a ktuyaidat nem fosol osszeereszteni oket ( ha kell a kanra eloszor porazzal) de jo neveles eseten nem fognak kakaskodni.

2018. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!