Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nem eszik, mi lehet az...

Kutyám nem eszik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete vásároltam egy csivava kutyust,hires tenyészetből. A tenyésztő által ajánlott tápot nem eszi meg.Már szinte minden nyalánkságot próbáltam neki adni a táp mellé :fött csirkehús,csirkemáj,de mindenből csak csipeget,vagy meg sem eszi,játszik a kajával..A többi kutyusaim nem válogatósak..Hills-t esznek.Mi lehet az oka??Egyszerűen csak rossz evő lenne?Féregtelenitőt is kapott és nem férges..Várom a segitő válaszokat.köszönöm
2010. febr. 17. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Még azzal a táppal eteted amit a tenyésztőtől kaptál?


Szerintem vidd el orvoshoz mihamarabb.

2010. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
doki......
2010. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kiürült a tálja?
2010. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kölyök vagy felnőtt kutyus?

Azt próbáltad már, hogy ha nem hajlandó enni, akkor nem kínálod mással, hanem csak a következő etetésnél adsz neki? Ha kölyök, akkor 1-2 etetés kimaradása után habzsolnia kéne, felnőtt kutya esetében ez lehet 3-4 nap is.

Ha az orvosi ok kizárható, akkor rakd le elé az ételt, ha 15 percen belül nem fogy el, akkor vedd el előle, és csak következő etetéskor kapjon enni.

Ne legyen semmilyen nasi, finomság, kínálgatás 2 etetés között!

2010. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A helyzet az hogy felnőtt kutyus 2 éves.A tenyésztönél bántotta a többi kutyus ezért került hozzám.A dokinál voltunk ő azt mondta türelem és irt neki étvágyjavitót:VMp.ettől remélek én is egy kis javulást,de még nincs eredmény,pedig ráférne a kutyusra a hizás mert csak 1,8 kg.Ez kevés.
2010. febr. 17. 20:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ugy etetem a kutyusaimat hogy egész nap előttük a kaja,száraztáp igy akkor eszegetnek amikor akarnak,kistestű fajták és jobbnak láttam igy mintha napi 1-szer ennének csak..Mostanában itthon vagyok velük sokat és figyelem mikor esznek..Reggel egy keveset meg este..
2010. febr. 17. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:

No hát pont ez a probléma, hogy egész nap előttük áll az étel. Így nincsenek hozzászokva a van/nincs gondolathoz, mert bármikor ehetnek, amikor csak akarnak, nincs meg az evés előtti izgalom, hogy húúú, mindjárt kaja, nem várja, nem számít rá, mert egyszerűen a kaja csak van.

A farkas akkor eszik, hogy ha sikeresen vadászik. A kutya akkor eszik, amikor a gazdija ad neki - így lenne az optimális.

Hagyj fel az egész nap kinn van a száraztáp dologgal.

Naponta egyszer adj neki enni (ha nagyon-nagyon sajnálod szegénykét :), akkor a napi adagját szétoszthatod reggel-estére, de hangsúlyozom ne 2x kapjon, hanem a napi adagját oszd el. Ha nagyon ramatyul eszik, akkor mindenképp csak 1x egy nap).

Rakd le elé, ha 15 percen belül nem fogy el, vedd el előle, és csak a következő etetéskor kapjon.

Szokja meg, hogyha nem eszik rendesen, hoppon marad, és nincsen helyette más!

Ne nassoltasd, kínáltasd a nap folyamán, és ha nem fogy el a vacsorája, akkor se adj neki helyette mást.

Ez alól kivétel a jutalomfalattal való tanulás, de ha ennyire rossz evő, akkor az elfogyasztott jutalomfalatok mennyiségének megfelelően csökkents az aznapi adagján.

2010. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Azért nem eszi meg a kajáját, mert teletömöd mással.

A tenyésztő nem véletlenül mondta, hogy mivel etesd.

Pont az ellenkezőjét csinálod.

2010. febr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oh persze,macskatápot etessek a több 100 000 ft-os kutyámmal,persze az a macskatáp nem egy minőségi táp,inkább nem irom le a nevét Lidl.be kapható.Ha jó fajta lenne megvenném neki,mert nem sajnálok tőlük semmit.A többi kutyusom prémium tápot eszik..Hills..Különben már jobb a helyzet,s a dokim azt mondta hogy akármennyire is szeretném nem fog hizni ,ő egy ilyen tipus,minden rendben van nála...
2010. febr. 28. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!