Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaköröm vágás házilag?

Cukikutyus kérdése:

Kutyaköröm vágás házilag?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy mennyire macerás egy középtermetű,németjuhász keverék kutyus esetében ? Megoldható házilag,vagy inkább vigyem állatorvoshoz ?
2015. márc. 29. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább vidd orvoshoz! Ha véletlenül rosszul vágod le, fájdalmas lesz a kutyának!
2015. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nyugton marad megoldható, de ha mocorog közben akkor könnyen elronthatod és az nagyon fájdalmas szegénynek. Szerintem bízd inkább profira.
2015. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,csak a környékbeli két állatorvos bazi drágán dolgozik,és egy kutyaköröm vágó csipesz jóval olcsóbb,de attól tartok,hogy tényleg el kell vinnem dokihoz,mert nem akarok neki fájdalmat okozni egy rossz vágás miatt. Eddig nem kellett vágni a körmét,csak most öreg korára nőtt meg jobban,mert kevesebbet mászkál,inkább sokat alszik.
2015. márc. 29. 14:12
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha kutyakozmetikushoz vinnéd?
2015. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a környéken nincs kutyakozmetikus,csak a másik településen, és a kutyusom már közel 17 éves,nem tudom messzire vinni,mert nem bírja a sétát,kocsim nincs,ezért a közeli állatorvosokhoz leszek kénytelen vinni,de mindkettő pénzéhes. Az egyik már egy vizsgálatért is 5000 ft-ot elkér...de ha nem lesz más,elviszem.
2015. márc. 29. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha tudod mit csinálasz és jólnevelet a kutyád (hagyja magát), akkor egyáltalán nem macerás. Egy-két ezer forint körül lehet kapni kutyakörömvágót. Arra kell vigyázni, hogy az élő részbe ne vágj bele. Ha ügyes vagy, akkor magadtól is megy elsőre, de ha egy hozzá értő megmutatja, akkor onnantól biztosan menni fog.
2015. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére nyugodt természetű a kutyám,lehet,hogy én magam is le tudnám vágni,de azért kicsit félek...
2015. márc. 29. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább többször keveset vágj, így biztosan nem vágsz bele. Ezalatt azt értem, hogy inkább hetente..kéthetente pár mm-t. Vagy vegyél egy erős körömreszelőt és próbáld meg lereszelni, így biztos nem fog neki fájni. Igaz hosszabb a folyamat.
2015. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,mind nagyon hasznos :-)
2015. márc. 29. 15:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Első alkalommal vidd vagy állatorvoshoz vagy kozmetikushoz. Akkor látod, hogy kb mennyit kell/szabad vágni és legközelebb már te is megcsinálhatod.
2015. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!