Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Happy Dog Kutyaiskola vagy...

Happy Dog Kutyaiskola vagy Rex Tanoda?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Az lenne a kérdésem, hogy a két iskola közül melyik jobb, ill. kb egy árban vannak-e vagy valamelyik drágább-e.


A jóság persze attól is függ, mit szeretnénk, szóval leírom:

Nagyon jó munkaképességű, pörgős kutyám van, jól motiválható játékra és kajára is, pumi. Szívtuk meg már kutyaiskolával, szóval olyan helyet keresek, ahol tényleg értenek a kutyákhoz, segítenek az egyéni problémáink megoldásában, és engedelmességi képzésen is részt vehetünk. Kb BH vizsga szintjén állunk, de már rég nem gyakorlatoztunk. Nagyon sokféle tudással rendelkezünk, jó lenne kidobni a rosszat - ezért jó lenne, ha türelmes oktatónk lenne. Szeretnék minőségi gyakorlatokat végezni a kutyával, neki megfelelő engedelmességi versenyen is részt venni akár.


A válaszokat előre is köszönöm, remélem minden szükséges információt megadtam.



2015. márc. 30. 11:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor egyedül a tükörben vannak elengedve a kölyökkutyák? Ez viszont nem jó hír!
2015. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mielőtt még valaki megsértődne, a felsorolt iskolák közül egyiket sem célom leszólni. Csak kérdezek.
2015. márc. 30. 18:31
 13/20 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, amit pl felsoroltam, ott azt hiszem mindben el vannak engedve a kölyök kutyák.
2015. márc. 30. 18:32
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az Akela jó, tanultam a kiképzőiktől, még amíg máshol voltak. Korrektek, lelkesek, értenek hozzá, más meg asszem nem kell. Ott obedience-ezni is tudtok, az is engedelmes sport, csak normálisabb módszerekkel oktatnak, mint az IPO-sok általában, és magasabbak is a követelmények, bár nincs benne ŐV meg nyomkövetés :) Mi is nyomjuk év elejétől, és bejött, pedig alapvetően nem lelkesedtem soha az ilyenek iránt.


Amúgy egyre több a rendes családi kutyás suli, azokban, meg úgy általában az elkerített helyen lévő sulikban általában azért el vannak engedve a kutyák, akkor is, ha alapvetően munkakutyás iskoláról van szó.


A városi kutyák iskolájával mi a baj? Nem sokat hallottam még róluk, de érdekelnek a tapasztalatok.


#10: elküldöm privátban, mielőtt megvádolnak azzal is, hogy reklámfelületnek használom a gyakorit, holott csak ellenségeket gyűjtök rajta :D :D

2015. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ma 13.16

Olyan szépen elsoroltad, milyen iskolákban mit NEM csinálnak. Hány iskolába jártál személyesen, hogy a ma már nagy számú iskolákról ennyire meghatározó véleményt alkoss?

2015. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
2015. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A városi kutyák iskolája én úgy tudom, hogy a volt Alfa, az meg a tükörből vált ki...
2015. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A parmalemtben se jártam még, de attól még van véleményem a munkájukról. Sőt, egy ideje nem jártam pékségben sem, de attól még tudom, hol jó a zsömle. Nem kell mindent személyesen lecsekkolni, az információ terjed anélkül is.


Ismerem az átlag munkakutyások hozzáállását, és mivel átlag munkakutyás suliban átlag munkakutyások vannak, én hülye feltételezem, hogy ez az általános hozzáállás. Nyilván van kivétel, meg nem mindenhol jön le egyértelműen ez a dolog, sőt, sokszor halálosan mindegy is, mert a legtöbb kutyát lehet teljesen általános módszerekkel nevelni-képezni. Apróságokon látszik a különbség, illetve sok esetben akkor, ha a mindennapi életben felmerülő probléma van a kutyával.

2015. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Városi Kutyák Iskolájában olyan oktatók vannak, akik az alfa módszerből kiábrándultak! Most láttam face-n, hogy egy mentett keverék, aki hozzájuk jár, klasszul szerepelt a hétvégi szolnoki versenyen ;)
2015. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

Happy Dogba és egy tüköriskolába járunk párhuzamosan oviztatni a kutyát, valóban munkakutyás a hozzáállás az előbbiben. Mindkét helyen 1 órás a foglalkozás, ebből Happy Dogban 5 percet töltenek póráz nélkül, a többi a gazdival feladat, a tükörsuliban inkább 45 perc póráz nélkül, sok-sok játékból behívással. Én szeretem mindkettőt, másra jó, a tükörsulit eleve azért kezdtük el, mert keveseltük a szocializációt, viszont Happy Dogból ismerek olyat is, aki BH-vizsgára készül, és nagyon meg van vele elégedve, neki történetesen egy tükörsuli nem vált be előtte.

Az árak: Happy Dogban a kezdő engedelmes kb 11e ft/hó, Rex tanodát nem ismerem. Van napidíj is, szóval nem csak megnézni, de kipróbálni is lehet.

2015. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!