Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen merle egy Border...

Milyen merle egy Border Collie, ha vörös alapszíne van, de nem barna hanem fekete foltos?

Figyelt kérdés
Végignéztem egy halom táblázatot, tenyésztőt, de kifejezetten ilyet nem találok, hogy ezt hivatalosan minek nevezik. Nem tricolour, hisz nem tri jegy, hanem alapszín.

2015. márc. 30. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz ?

2015. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez alapján [link] lehet red merle is, de lehet, hogy nem merle, hanem tricolor. Egy kép segítene.
2015. márc. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz? [link]

Egy kép segítene

2015. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok képet tenni ide. Nem olyan mint a sima blue merle, hanem annál picit sötétebb, de mégsem vörös.
2015. ápr. 5. 16:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyik sem, amit tettetek...
2015. ápr. 5. 16:06
 6/10 A kérdező kommentje:
A második link első kutyája picit hasonlít.
2015. ápr. 5. 16:08
 7/10 anonim ***** válasza:
muddy merle? [link]
2015. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

a képen lévő kutyáról állítják, hogy sable merle ausztrál juhász, de egy sable nem így nézne ki. szerintem az a kutya muddy merle.

mindenesetre valami hasonlóra gondoltál?

2015. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Teljesen véletlenül jöttem rá, hogy ez a beszélgetés anno félbeszakadt...

A kutyus blue-merle volt, csak örökítette a red-szint is, ezért volt érdekes maga az alapszín. Csináltunk neki genetikai tesztet végül:)

Utána másik kennelben is felfigyeltem egy hasonló tenyészszukára, aki blue-merle, de az alapszine vöröses. Ugyanilyen tulajdonságokkal bir, és nem csak red szint örökit, hanem ee red-et is..

2016. jan. 23. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:

na igen, a hordozás érdekes dolog...

mondjuk az ee red esetében nem gondolom, hogy az ütött volna át, mert az ugye nem is igazi szín, hanem maszk, ezért kétlem, hogy átütne a bundán (nekem legalábbis az már nagyon vad lenne :D)... de a tri és barna hordozás van, hogy látszik, néha elég erősen is!


ami utólag jutott eszembe, bár a genetikai teszt után már teljesen mindegy, az a maltese merle, bár nem teljesen illik rá a leírás. nekem az a szín totál homály...

2016. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!