Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német vizsla természete...

A német vizsla természete miben különbözik a magyar vizsláétól?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni, de nem találtam erről semmit.
2015. márc. 30. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokkal önállóbb, keményebb kezű gazda kell hozzá - vadászatban is más típusú munkára használták. A német vizslának sokkal többet kell nagyobb távolságokra, egyedül dolgoznia.
2015. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt mind a kettő. Az én német vizsláim sokkal keményebb kutyák voltak, nem olyan barátkozók, mint a magyar. Idegenekkel távolságtartóbbak, iszonyatosan munka-centrikusak.

A magyar vizslám bújósabb, barátságosabb volt, az a fajta, akinek fát lehet vágni a hátán. Nagyon alkalmazkodó, nagyon családcentrikus. Élete végéig kicsit hebrencs, játékos maradt.

2015. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoka!! A mozgásigénye mindkettőnek ugyanolyan ? Vagy másfajta mozgást igényelnek? Melyik viseli el jobban az egyedüllétet? A németvizsla nyugodtabb?
2015. márc. 30. 16:41
 4/5 anonim ***** válasza:

A német vizsláim imádtak dolgozni, a céltalan futkározás nem kötötte le igazán őket. Minden vizslának szüksége van a gazda közelségére, de tulajdonképpen egyikük sem rombolt, amikor nem voltam otthon.

Igen, talán a német vizsla nyugodtabb, a magyar inkább szertelenebb.

2015. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, azt hiszem nagyjából értem :)
2015. márc. 30. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!