Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen kutyaiskoláról?

Figyelt kérdés

Az én természetemre nem a keménykezűség, "megmutatom én, hogy ki a főnök" jellemző, hanem a játékkal, ésszel, kedves szóval tanítás.

Az eddigi kutyáimnál mindig bejött, viszont egy most befogadott harcoltatott ebnél nem tudom elérni, hogy ne akarjon szétszedni minden kutyát...

A közelünkben pont van egy kutyaiskola, amit nagyon jónak írnak, és én is biztos vagyok benne, hogy alapengedelmesség és/vagy ÖV szempontjából jók is, viszont ők úgy tanítják meg a domináns kanokat, hogy folytónyakörvvel rántanak rajta egy akkorát, hogy a kutya felsikít...

És jókat mondanak erről a kutyaiskoláról, de nekem ez szálka a szememben.

Normális ez a kiképzési módszer, vagy jók a megérzéseim, hogy mást kéne keresnem?


2015. márc. 30. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Csak kolbásszal nem lehet kutyát képezni" illetve nem mindet.... van olyan kutya igenis, akihez ilyen kell. Az a jó kutyaiskola ahol felismerik a különbségeket és tudják, hogy melyikhez melyik.
2015. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom, hogy ha egy emberektől rettegő kutyával ilyet csinálok, akkor hogyan tekintene rám, mint gazdára, akiben megbízott, és tőlem cserébe fájdalmat kap...:(

Vagy én vagyok túl érzékeny??

2015. márc. 30. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Abból, hogy mit csinálnak egy másik kutyával, nem tudod megítélni, hogy a tiédet tudnák-e kezelni. Lehet, hogy annak a kutyának pont ez kellett, de majd felismerik, hogy a tiédnek meg nem.

Amúgy a fojtóban pont az a jó, hogy ha ügyes vagy, akkor néhány durvább rántásból leveszi a kutya, hogy viselkedni kell, és akkor nincs probléma. Sima nyakörvvel meg lehet, hogy hetekig kéne cibálni ugyanazért az eredményért, ami neked is rosszabb, meg a kutyának.

A sikítás meg sokszor azért van, mert összecsípi a kutya bőrét a fojtó, vagy egyszerűen hisztis a kutya. Ezzel nem azt mondom, hogy tutira ez van nálatok, de érdemes tudatában lenni annak, hogy a látszat néha csal :)

De mondjuk ha a verekedtetett pitet is rángatni kezdik agresszióért, akkor azért gyanakodj, hogy nem lesz jó, akkora fájdalmat úgyse tudnak okozni neki, amiért befejezné, hiszen a harc is rengeteg fájdalommal jár, aztán mégse ugranak szét a kutyák.

Én inkább olyan suliba vinném a helyedben, ahol rehabilitáltak már ilyen kutyákat, azzal nagyot nem tévedhetsz.

2015. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a fojtós dolog ha nem lett volna egyértelmű: a bőr összecsípése véletlen dolog, és nem is kívánatos, viszont marha hasznos tud lenni, általában egy bőven elég, hogy többet ne kelljen szívni a pórázfegyelemmel.


Amúgy meg igen, szerintem kicsit érzékeny vagy :) A kutyák szerinted hogyan nevelik egymást? Nem jutalomfalattal és simogatással. Néha odakapnak, fájdalmasakat harapnak egymásba, esetleg jól el is gyepálják, ha valamelyik nagyon hülye. Számukra ez a természetes. Nyilván nem az értelmetlen verés reggeltől-estig, de a határokat meg kell húzni, gyorsan és egyértelműen.

Akkor fog félni a kutya tőled, ha idegbeteg módon rendesen megvered, vagy ha indokolatlan helyzetben, vagy indokolatlanul nagy büntetéseket kap. Egyébként egy pofon, egy pórázrántás, neadjisten egy kis bőrtépés egyáltalán nem bántja a lelkivilágukat, hiszen egymásnak is hasonló ingerekkel húzzák meg a határokat.

2015. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor először épits kapcsolatot a kutyával, majd amikor már lesi minden szavad, elviheted iskolába. Azt értesd meg vele, hogy te sokkal érdekesebb vagy számára, mint az, hogy elmenjen verekedni. Ha ezért egy határozott pórázrántás kell, akkor az kell. ha nem vagy biztos a használatában, kérd szakértő segitségét.
2015. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szimpatikus,ne azt a sulit válaszd.Nincs csoda módszer,az tud működni,amivel azonosulni tudsz.
2015. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak attól tartok, hogy mivel egyébként emberek között félős (nem akarok belegondolni, hogy hogyan bánhattak vele), nem szeretném, ha emiatt örökre elveszítené a bizalmát az emberekben.

Láttam azt is, hogy ennél az iskolánál (hátsó) kétlábra emelik a kutyát ha támadni akar, és így a nyakörv kissé megpöcköli a torkát, hogy álljon le.. és igen, ez egy tini németjuhásznál lehet, hogy bejön, de a mi kutyánk ilyenkor mégjobban begőzöl, mintha ez adna erőt neki..

Hát, ha kell akkor másik városba utazunk, csak legyen hatásos és kíméletes a módszer.

2015. márc. 31. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd, marha egyszerű: nem adod ki a kezedből a kutyát. Jó suliban ezt nem is követelik meg, végtére is neked kell, hogy működjön, nem a kiképzőnek. Maximum ha nagyon nem tudod kivitelezni az adott technikát, és mégis meg kell mutatni, és valamiért nem megy a kiképző saját kutyáján, akkor kérhetik el, de ha azt mondod, hogy te bevállalod inkább a több szenvedést, és nem, akkor nem.

Szóval majd ami nem tetszik, mert nem tudták hitelesen elmagyarázni, hogy miért lesz jó, azt nem csinálod meg. De ha akarsz nekik adni egy esélyt, tedd meg, kétdezd meg, hogy mit akarnak vele csinálni, azzal nem veszíthetsz.

2015. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!