Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler Gazda idő?

Rottweiler Gazda idő?

Figyelt kérdés
Mennyi az a max idő amennyit szabad külön lenni kutya nélkül ? te hát nem lesz baja a kutyának ha pl.: naponta 5 órát nem vagyok otthon ? de a nap hátra lévő idejében vele lennék , és foglalkoznék vele .

2015. ápr. 5. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk aki normálisan dolgozik, az naponta kb. 8 óra szokott lenni, plusz ugye az utazással töltött idő, tehát ő sincs éjjel-nappal a kutyájával.

Egyébként elég szűkösen írtál le mindent, mert nem mindegy, hogy egy nagy udvarban van a kutya egyedül, vagy egy emeletes ház valamelyik lakásában.

2015. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk aki normálisan dolgozik, az naponta kb. 8 óra szokott lenni, plusz ugye az utazással töltött idő, tehát ő sincs éjjel-nappal a kutyájával.

Egyébként elég szűkösen írtál le mindent, mert nem mindegy, hogy egy nagy udvarban van a kutya egyedül, vagy egy emeletes ház valamelyik lakásában.

2015. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ha foglalkozol vele rendesen, ami azt jelenti hogy elhiszed egy nap legalább egyszer sétálni, úgy fél vagy egy órára akkor nem lehet vele gond. Hacsak nem egy sőtét pajtában akarod tartani mint az én okos nagybátyám...így lett is belőle baj. Alapból ugyanúgy kell foglalkozni egy rottweiler mint egy labradorral.(tapasztalat)
2015. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Elviszed*
2015. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja napi öt óra egyedülléttől. Előtte nagy séta, próbáld lefárasztani, és hagyj neki egy nagy nyers marhatérdet rágcsának, ami lefoglalja. Tapasztalat.
2015. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Panelbe lenne. Es mikor meg csak par hetes v honapos akkor se baj ha nem lennek vele egesznap ? Z

Tehat ha egyedul kene lennie kb 5 orat

2015. ápr. 5. 22:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Milyen egész nap? Most 5 óra vagy egész nap? Egyébként egy felnőtt kutya 8 max 9 órát kibír a gazdi nélkül egy panelban is! Fokozatosan kell hozzá szoktatni. Először kimész a becsukott ajtó elé többször 5 percre, utána lemész a kapu elé negyed órára, utána elmész ahova akarsz fél órára, utána otthon hagyod egy órára, stb. A lényeg előtte sétáltasd meg, és fáraszd le, hogy otthon már csak kifeküdjön a fáradságtól. Kölyökként vigyázz, ne hagyj elő veszélyes dolgokat amit megrághat, pl. elektromos vezetékek, illetve ne igyon hypos vizet, szóval légy elővigyázatos ha egyedül hagyod. Szerencsére a rotti nem csahol feleslegesen, (az enyém csak akkor jelez ha a szomszédok mászkálnak előttünk) így kellő fárasztás után csak aludni fog egyedül.
2015. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pár hetesen két óránként le kell vinni és szoktatni kell az egyedüllétre, ahogy előttem is írták!
2015. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
eleinte igényli a 2-3 óránkénti wczést, ezért nem bírja 5 órát, de egy felnőtt kutya kb 6 órát még egészségesen kibír. persze előtte és utána levinni. rágcsálnivalót lehet hagyni neki és a rádió vagy tv ha megy sok kutyát az megnyugtat, mert nincs az a nagy csend amiben minden gyanús neszre felfigyeljen.
2015. ápr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ! arra gondoltam hogy napi 5 órát nem vagyok otthon, és a nap többi részében otthon vagyok .
2015. ápr. 6. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!