Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk a kutyánkban egy...

Találtunk a kutyánkban egy kullancsot, de nem tudtuk kiszedni, van valami ötletetek hogyan lehetne kiszedni?

Figyelt kérdés
Vagy az is lehet, hogy ez nem egy kullancs?
2015. ápr. 6. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Tövéhez nyúlsz,jó szorosan és tekered.Ha már megszívta magát,azt a részt ne nyomkodd.Ha van egy csipeszed vagy kicsit hosszabb körmöd,menni fog.Nekem így nem szokott beszakadni a feje.
2015. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Onnan derül ki hogy kullancs, hogy a tövénél lábak vannak! Ha nincs akkor szemölcs, vagy emlőbimbó is lehet, azt ne csavargasd. Patikában érdemes venni műanyag kullancs csipeszt és azzal néhány forgatással kijön a bőrből. Fontos hamar kiszedni a kutyából, mert így kevesebb eséllyel betegíti meg.
2015. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző válaszolók! tudjátok, erre azt mondják, hogy a kullancs nem menetes!!!


Nem kell csavargatni, tekergetni, hanem csipesszel meg kell fogni a kutya bőrénél, és kihúzni. Ennyi. Határozottan, erősen, de lassan.

2015. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg sokkal könnyeben kijön ha óvatosan forgatod, ha csak húzod beszakadhat.Egyébként az sem nagy baj, idővel kilökődik, de problémamentesebb úgy, hakicsit elforgatod, én az óramutató járása szerint szoktam, és gond nélkül kipottyannak.
2015. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!