Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamban hatalmasra megszivot...

Kutyamban hatalmasra megszivott kullancsot talaltam lesz baja?

Figyelt kérdés
Tobbszor volt mar benne kullancs mindig atnezzuk most elkerulte a figyelmunket hatalmasra szivta magat a kullancs. Eltavolitottam. Ugye nem lehet baj ha keson vettem eszre?
2014. máj. 28. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem fertőzött a kullancs, akkor nem.

Nézd meg az ínyét, szeme fehérjét. Ha sárga, akkor futás a dokihoz. Nincs a bőrén piros rozetta?

Ha bágyadt, nem eszik, nem iszik, akkor is doki.

2014. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyeld pár napig, ha lázas lesz, vevert, hasmenés vagy barnás-pirosas vizelet, késlekedés nélkül vidd állatorvoshoz, mert a babesiózis halálos lehet, és ilyenkor minden óra számit. Egyébként semmi baja nem lesz.

Hogy ezt elkerüld, vegyél neki állatorvostól/állatpatikában kullancs elleni cseppet/nyakörvet. A csepp egy hónapig, a nyakörv-márkától és ártól függően- 4-10 hétig nyújt védelmet. Nem játék, egyetlen fertőzött kullancs is az életébe kerülhet! (szerencsére egy a sokezerből a fertőzött)

2014. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Van kullancsirto nyakorve meg tenyleg mindent kiprobaltunk de semmi se jo. Etvagya jo reggel nagyot szaladgalt azert figyelem.
2014. máj. 28. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!