Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen méretű kutyát tekintete...

Milyen méretű kutyát tekintetek kutyának?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a kiskutyásokat akarom megsérteni. Nekem is van tacskóm, hát nagyon komoly egy teremtés de szeretem. Arra vonatkozna a kérdés, hogy mi az a méret, amire azt mondjátok, hogy ennek a kutyának már tekintélye van, ha szembe áll veled.

2015. ápr. 6. 22:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
németjuhász
2015. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5
2015. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
* 50 cm-től felfele, szerintem. Azonban a beaglemre már mondták hogy van tekintélye. :)
2015. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Egy tacskónak is lehet tekintélye.

Ha választani kell (márpedig ez általában így működik) nem a kutya mérete alapján választunk kutyát.

Mire van szükséged, mit szeretsz egy kutyában?

Házőrző kell? Vagy egy, ami a családodat (kisgyerek és a többiek) is gazdájának tekinti, tiszteli és szót fogad neki, türelmes a gyerekkel, stb..

2015. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
németjuhász és attól felfelé
2015. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a labradoromat kutyának
2015. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a labradoromat kutyának tekintem, de eléggé ledöbbentem, amikor ma megláttam egy bernáthegyi mellett. Hát ahhoz képest kiskutya a kutyám.:D
2015. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek a németjuhásszal, van 2 németjuhászunk, és tényleg nagyon szép kutyák!

#4 hát igen, de nálunk a kutyaválasztás úgy működött, hogy a többi mellé legyen még egy tacskó, mert az aranyos, van egy komplett falkánk, ami nem is baj. Lehet egy tacsinak tekintélye, de azért mikor ránézek úgy hogy ott ül szegény a németjuhász mellett és úgy néz rá felfele, hogy zsibbad a nyaka na akkor röhögni kell nem tehetek róla xD

2015. ápr. 6. 22:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kérdés? Hogy mit tekintünk kutyának, vagy mi az a méret, amitől megáll bennünk az ütő, ha szembejön, és nem látom a gazdát? Mert a kettő nagyon nem ugyan az.


Mert pl egy 40 cm marmagasságú mudira lehet mondani, hogy kicsi, de ha tudod, hogy simán helyreteszi a vele szembeforduló kost, akkor egyértelmű, hogy az bizony kutya. Ettől függetlenül nyilván nem féltem az életem tőle. :)

2015. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tekintelye? Hat, merettol fuggetlenul, ha lediplomazott, vagy hasonlo.

Ha olyan elethelyzet alakul ki, hogy szembe kell allnom egy kutyaval, akkor felkeszult leszek, hogy a merete ne okozzon elonyt szamara.

Minden mas esetben, egyertelmuen kiterek a konfliktus elol, szoval, akarmilyen pici, utat adok neki, mert csak.

2015. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!