Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát vegyünk...

Szuka vagy kan kutyát vegyünk a 8hónapos szukánk mellé (Amerikai Staffirdshire terrier)?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos szukánk(tk-s), és szeretnénk tenyészteni a későbbiekben. Persze előtte szűrések, tenyész szemle, kennel név stb.És a 2 kutyánál nincs egyezés a vérvonalakban. A kérdésem az, hogy találtunk egy gyönyörű 2,5 hónapos tk-s kant, de van aki azt mondja, hogy kant vegyünk a mienkhez, mert a szukák egymásnak mennének. Valaki meg szukát javasol mellé. Ti, hogy döntenétek?

Azt figyelembe kell venni, hogy elsősorban társnak vennénk őt is, és nem azért tartanánk mindkettőt, hogy futószalagon gyártsuk őket, hanem hobbiszinten néha lehozni egy almot. Ha tüzel a kutyánk természetesen ellenének zárva egymástól.


2010. febr. 19. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Én a kant javaslom, bár akkor is lehetnek összetűzések, mert a szuka az idősebb, és ha ő elég domináns típusú, akkor amikor a kna felnő lehet, hogy lesz balhé a falkavezérségért. Ez persze nem 100%, de előfordulhat. Egyébként hamar lerendezik a hatalmi harcokat, és a sebek is pikk-pakk begyógyulnak, nem kell vérengzésre számítani felnőtt korukban sem. Egyébként sok helyen tartanak együtt akár két kant isminden gond nélkül, úgyhogy nem kell aggódni, szoktatás kérdése minden. Csak nem kell megijedni, és rögtön különtenni a két kutyát, ha egymásra morognak, vagy kicsit összeverekszenek, ez normális, el kell dönteni ki a főnök. Más kutyáknál is így megy ez.
2010. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A falkavezérségért? A falkavezér nem a gazdájuk?
2010. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
De egynemű kutyák között mindíg van dominancia harc, attól függetlenül, hogy a gazda a "falkavezér". Ezért én is kant ajánlanék.
2010. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat: *azonos nemű
2010. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak köszönöm a válaszát.


És a falkavezérséget úgy gondolta az első válaszoló szerintem, hogy persze h. a gazdi a falkavezér, de a kutyák is kialakitanak egymás között egy rangsort.

2010. febr. 19. 10:19
 6/16 A kérdező kommentje:

Döntöttünk a Párommal.

Elhozzuk:) Tipikus szerelem első látásra.:)

2010. febr. 19. 10:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2010. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"hobbiszinten néha lehozni egy almot"


Azért erről konzultáljál a tenyésztőtökkel vagy tenyésztőkkel. Engem ez a "hobbiszinten" szó nagyon zavar - ebben a kontextusban - de lehet h csak a szóhasználat rossz.....

2010. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én fogalmaztam nem jól, csak érzékeltetni akartam hogy nem futószalagon gyártást akarunk. Meghogy nem A! pénzért akarjuk tenyészteni őket.


Beszéltünk a tenyésztővel, tudja hogy van egy szukánk, tenyészteni szeretnénk a kant is amit vennénk tőlük. Heréi leszáltak, fogai rendben és alkalmas tenyésztésre. És garanciát vállal a kutyáért ha valamiért nem lehetne mégis tenyészteni, vagy gond lenne vele.


Ő lenne az: az első kiskutya: [link]

2010. febr. 19. 11:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Elsővagyok, igen úgy értettem, hogy az egymást közti rangsor:)

Gyönyörű a kiskutya, a miénknek is hasonló a mintája, bár ő keverék, és a mintája inkább bulli minta.

2010. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!