Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ki ijed meg egy...

Szerintetek ki ijed meg egy bezárt kutyától?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van. Nincs kerítésünk, de apám idevett 2 nagytestű kutyát akik egész nap be vannak zárva és nekem kell kiengednem őket amikor megjövök az iskolából és kint lenni velük. Én nem tudok nekik parancsolni plusz akármit meglátnak kiszaladnak az utcára, én nem égetem magam, hogy szaladgálok utánuk fél órákat, mert nem jönnek vissza, hiába hívom őket, mások meg röhögnek rajtam. Ott telt be a pohár, hogy a napokban valaki sétáltatta erre a kutyáját és ezek meg kiszaladtak természetesen és elkezdték verni. Alig bírtam visszarángatni az 50 kilójukat. Természetesen apám meg van róla győződve, hogy neki van igaza, mert minek sétáltatja erre más a kutyáját, meg majd ő összeveri azt a fiút aki mert szólni, hogy minek nekünk kutya.Megmondtam, hogy én biztos, hogy többet nem fogom kiengedni őket, felőlem ott rohadhatnak ameddig akarnak, de apámnak áll feljebb, hogy nekem nincs semmi dolgom, nehogy már ne lehessen ezt rám bízni. Ja és nem elég, hogy kiszaladgálnak az utcára, de akkor még egymással is verekednek. Az meg a hab a tortán, hogy nem mehetünk sehova, nyaralni sem meg úgy egyeltalán sehova, mert igyekezni kell haza kiengedni a kutyákat. Múltkor moziba mentem a barátnőimmel erre felhívott apám,hogy takarodjak haza a kutyákhoz meg volt olyan is, hogy ettem, erre beront a konyhába, hogy takaroggyá a kutyákhoz, mondom neki,hogy most eszek erre meg elkezdi, hogy az őt nem érdekli. A szaros kutyái neki előrébbre valók mindenkinél, de ő nem képes foglalkozni velük, mert ha neki kell, akkor már rosszul van, hogy más miért nem tud velük lenni. Meg egyszer lehülyéztem a kutyákat erre nekem esett, hogy mi a faszt képzelek magamról, talán foglalkozni kellene velük és akkor nem lennének hülyék. Rettenetesen unom már őket, de kerítést nem hajlandó csinálni, pedig van pénze. Mindig azzal takarózik, hogy kell a cigányok miatt a kutya. Szerintetek ki ijed meg egy bezárt kutyától? Remélem majd egyszer megharapnak valakit aztán el lesznek altatva a pics*ba. Én szeretem az állatokat, de én nem tudok parancsolni két ekkora dögnek. Meg nekünk minek is mikor nincs kerítésünk?

2015. ápr. 7. 17:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy azért is kapnék, ha kihívnám az állatvédőket. Amúgy meg ha elvinnék, szerintem hozna újakat... Régebben is volt kutyánk aki meghalt, aztán azonnal hozta helyette az újat.
2015. ápr. 7. 18:07
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem érti meg, hogy nem kell kutya, mert nincs kerítés. Ráadásul ekkora kutyák...
2015. ápr. 7. 18:08
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor két választásod van: vagy hagyod az egészet így, ahogy van, és megvárjátok, amíg valódi konfliktus lesz a vége (vagy ha mákotok van, akkor nem lesz, és folydogál életetek a megszokott mederben az újabb és újabb kutyákig), vagy nekiállsz minőségében foglalkozni a kutyákkal és nem kevés időt szánni a megnevelésükre. Ez napi több órát jelent, főleg az elején, és irtó sok kitartás is kell hozzá (nem mellesleg én kezdetben nem csak mindennapi otthoni foglalkozást, de kutyaiskolát is javasolnék hozzáértő kiképzőkkel...) Egy jól nevelt kutya, akár 50 kilós, akár 5, bárhol elengedhető, behívható, nem támad, stb...És nem gond az sem, hogy nincs kerítés. A döntés a te kezedben van.
2015. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az isten háta mögött lakunk, itt nincsenek kutyaiskolák meg nekem pénzem se lenne rá.
2015. ápr. 7. 18:30
 15/19 anonim ***** válasza:
A kulcs nem a kutyasuli,hanem az,hogy hajlando vagy-e bealdozni a napodbol 1-2orat arra,hogy minosegeben nekiallj foglalkozni a kutyakkal. Neten azert eleg sok nevelesi tanacsot le lehet vadaszni. A kerdes,te mire vagy hajlando. Nem penzben, hanem idoben es energiaban. Mar, ha hajlando vagy. Ha nem,akkor meg muszaj lesz elfogadnod a szitut,amig otthon laksz.
2015. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én nem tudok velük egyesegyedül semmit se keudeni, mert ha az egyikhez odamegyek akkor jön a másik és verekszik vele.
2015. ápr. 7. 19:28
 17/19 A kérdező kommentje:
*kezdeni
2015. ápr. 7. 19:28
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajna apádnak kellene átlátnia azt,hogy neki nem való kutya.Attól,hogy a gyereke vagy ,nem sózhatja a nyakadba ráadásul úgy,hogy nem is tudod kezelni őket.Még ha kecskėket bízná rád,azt megérteném,de a kutya nem haszonállat és így bezárva tényleg semmi értelme.
2015. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

Még mindig nem írtad le milyen fajta kutyák és milyen neműek, korúak. Nem muszáj ám őket egyszerre kiengedni. Lehet fél óránként váltani őket. Mindkettő kap kétszer fél órát, de akkor nem csak szaladgál magának és te csak állsz. Foglalkozz velük. Labdázz, próbálj meg kapcsolatot kiépíteni. Megtanítani a behívást, azt, hogy nem szaladhat ki a telekről. Ha ez megvan már sokkal könnyebb lesz a későbbiekben velük.

Aztán ne csodálkozz, hogy így viselkednek ennyi bezárással, nulla normális foglalkozással és egy tök ideges valakivel aki szaladgál utánuk. Pont úgy viselkedsz a kommentjeid alapján, mint ők. Ha ők hülyék, magadra mit mondanál?

2015. ápr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!