Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nem hajlandó megenni a...

Kutyám nem hajlandó megenni a tápot (Josera). Minden nap kiborítja és bele sem kóstol. Miért lehet ez? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Már kikészülök tőle. Bordái kilátszanak, azzal gyanúsítanak, hogy éheztetem, amikor elég drága tápot veszek neki. Minden áldott nap kiborítja a tápot a földre, nem eszi meg. Nem hinném, hogy a fogaival van baj, mert a csontot megeszi. Próbáltam már olcsóbb/ drágább tápot is, egyik sem kell neki.
2015. ápr. 8. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt javasolta anno a tenyésztő, hogy ha nem akarja simán enni a tápot, locsoljak rá egy kanálnyi levest. De nekünk legjobban az aludttej vált be, abból öntök rá pár kanálnyit, imádja.

De az is jó, hogy kínálod, 5 perc múlva elveszed, aztán a következő etetésig nem kap semmit. Utána újra kínálod 5 percig, stb. Pár nap múlva már megeszi, valószínűleg.

2015. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam mindent. Lenyalogatja róla amit ráöntök és a többit kilökdösi a nyelvével. :( Beáztatni is próbáltam, ugyanez volt.
2015. ápr. 8. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szereti a tápot,ennyi,akkor nem kell erőltetni belé.Az enyém se ette jó darabig,egyszerűen megunta.Vegyél neki csirkefarhátot,az olcsó,főzd meg,van rajta hús is,vagy hasonlót,és azt add neki,annak biztos örülni fog.
2015. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
60 kg-os kutyám van. Nem tudok neki ennyi csirkefarhátat főzni. Anyagilag sem mindegy.
2015. ápr. 8. 19:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagytestű bernáthegyiről lenne szó, ez kimaradt.
2015. ápr. 8. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem betegség miatt fogy és étvágytalan, akkor két napig ne kapjon ételt csak vizet (nem fog belehalni) harmadik nap tedd elé a tápot. Tuti, még a tányérját is felfalja :)
2015. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van olyan táp, amit szeret. De ezt macerás kitapasztalni, ezt aláírom.
2015. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Darlingot megeszi, de abba semmi tápérték nincs. 2 hónapig ette.
2015. ápr. 8. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

enyém is csinálta tápváltásnál hypoallergénnél.

a 4. napon elropogtatta az egészet.

azóta is van amikor mártírkodik 1-2 napot,de végül megeszi.

2015. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést, nekem is ez volt a problémám a kutyámmal. Nagyon válogatós. Szerintem nem érdemes ráerőltetni azt, amiről azt érzi,hogy nem kell neki, persze megértem,hogy nem lehet folyton főzni. Éppen ezért két dolgot javaslok: Az egyik,hogy kísérletezz! Ha a pénztárcád engedi, vegyél minél többfajta tápból kis kiszerelést és kitapasztalhatod,hogy melyiktől nem fintorog, a másik pedig, hogy keverd össze a tápot jól megfőzött rizzsel és valamilyen löttyel, megteszi a sima víz is, vagy leves, zsiradék a sült csirke alól, stb. Tejjel ne, mert a kutyáknak nincs laktáz enzimük, tehát laktózérzékenyek! Egy kicsit hagyd állni,hogy felpuhuljon a táp (nem kell,hogy ússzon a lében, csak egy kis nedvességet szívjon be) és akkor add oda neki. Ha semmiképp nem eszi meg egyik tápot sem, akkor érdemes elvenni tőle és csak másnap visszaadni. Ha nagyon éhes lesz és nem kap mást, meg fogja enni és meg is fogja érteni,hogy ez a rendszer. Azért,ha teheted válassz jó minőségű tápot, vagy főzz neki te! :)


Az alacsony minőségű tápok sajnos borzalmasan üresek, nem táplálnak, sok a széklete a kutyának, mert nem hasznosít belőle semmit..., de ezt biztos tudod te is, másnak még jól jöhet, hátha olvassák... :) Sok sikert!

2015. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!