Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy nagy testű...

V.Tina kérdése:

Szeretnék egy nagy testű kutyát egy pincsi mellé, javaslatok, hogy hogy győzzem meg a szüleimet erről?

Figyelt kérdés
Egy alaszkai malamut kölyköt szeretnék egy kb. 3 és fél éves pekingi palotapincsi mellé. Lenne helye, az elkerített udvaron is biztos osztoznának, hidegben vagy rossz idő esetén beengednénk, legalábbis én. Biztos jól ellennének Csipisszel, nem kérdés, időm is van, mint a tenger, csak a többiek tiltakoznak, meg nem tudjuk, hogyan viselkedne, amikor elmennénk nyaralni... Ötletek a meggyőzésre?
2015. ápr. 11. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Időd mint a tenger - ez pontosan mit jelent, és ebből mennyit vagy hajlandó a kutyára szánni napi szinten? Volt már valaha dolgod északi kutyafajtával? Miért pont malamut?
2015. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bollocks ***** válasza:
Keress annyi pénzt diákmunkával, hogy tudd fedezni a kutyatartás összes költségét, szerintem az elég meggyőző tud lenni. Ha nem megy, akkor nem kell még egy kutya.
2015. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden nap megcsinálom kb fél 4, fél ötre a házit, vagy akár előbb is, nem volt még dolgom északi kutyafajtával, 12/L. Hetente lapok lb 1000 Ft zsebpénzt, vagyis inkább megdolgozom érte házimunkával.
2015. ápr. 12. 11:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Ui.: sötétedésig minden szabadidőmet rááldoznám, kicsi korában meg szerintem a házban is bent lehetne, és hogy miért malamut... nem tudom, szép, és csupa jót hallottam róla. :)
2015. ápr. 12. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
hiába van kertben, sétálni akkor is el kéne vinned naponta 1-2x mindenképpen. a szánhúzó fajták eléggé önfejűek, erős kéz kell hozzájuk, és megfelelő tudás, hogy jól meg tudd nevelni, más fiatal korától. rengeteg mozgás és agyi fárasztás kell nekik, tudnád ezt megfelelő módon biztosítani? ezen felül egy ilyen kutya nem épp olcsó, 100 ezernél tuti többe kerül, ha rendes tenyésztőtől veszed, persze fajtamentéstől is lehet malamut jellegű kutyát szerezni. +ezek a fajták elég nagydumásak, szóval ugatásra, magyarázásra számítani lehet :)
2015. ápr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az északi kutyafajták, legfőképp a malamut nem 12 éves kislányoknak való. Makacs, önfejű, önálló, nehezen tanítható, akaratos kutyák, ráadásul baromi erősek - nem biztos, hogy egy kifejlett malamutot meg tudnál állítani, ha úgy istenigazából meg akar indulni a pórázon.

Az északi fajtákat általában tapasztalt, erős kezű gazdának szokták javasolni, akik szinte életvitelszerűen kutyáznak és sportolnak a kutyáikkal.


Egy történet a saját ismeretségi körömből: fiatal pár megvett egy malamutot. Gondolták, nem lesz gond, mert a nő naponta járt biciklizni 20-30 km-t, a pasi meg futott, mindig vitték magukkal a kutyát. Reggel a pasas elvitte futni, lefutották a 15 km-t, kora délután meg a nő elvitte biciklizni, a kutya futott a bringa mellett, este meg mentek még egyet sétálni. Mindemellett kertes házban volt, tehát volt lehetősége "szaladgálni".

Namost, a kutyának nem volt elég a napi kb. 40 km futás, ez onnan derült ki, hogy már a többszörösen megmagasított kerítés sem állta útját: éjszakánként kiszökött és elkezdte hazahordani a szomszéd baromfiudvarának lakóit, meg a környék macskáit. A gazdák fizetgették a kártérítéseket egy darabig, aztán akkor telt be a mérték, mikor egyik reggelre egy felnőtt birkát hozott valahonnan a kutya... Akkor közös megegyezéssel belátták, hogy ez tarthatatlan, és odaajándékozták a kutyát egy szánhúzással foglalkozó illetőnek, akinél azóta is boldogan él, ha meg nem halt.

2015. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan kicsi, törékeny virágszál. Nem kell engem félteni. És gyenge sem vagyok, úgyhogy elbírnám. És tisztában vagyok minden előnyéről és "hátrányáról".
2015. ápr. 13. 23:33
 8/9 anonim ***** válasza:
kérdező, merre fele laksz?
2015. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Husky
2017. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!