Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Most nyakörvet használunk, de amikor nagyon húz a kutyám akkor egy idő után elkezd fulladozni. Ezért gondoltam hogy kipróbálhatnánk a hámot.

2015. ápr. 13. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hámmal még jobban húz,mert akkor nem fullad!
2015. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha a nyakörvet is _használnád_, nem csak feltennéd a kutyára, rögtön nem fulladozna :) A hám nem fog segíteni - mármint a fulladozáson talán, de a húzáson nem. Meg kell neki tanítani, hogy laza pórázon kell sétálni, és ehhez megteremteni a megfelelő feltételeket (alapos lemozgatás, megfelelő általános nevelés).
2015. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Pont fordítva gondolkozol.

Nem jól étál, ezért hozzá igazítanád magad, ahelyett, hogy őt igazítanád magadhoz.


Nem a fulladás a probléma, hanem a húzás. Arról meg megfelelő pórázhasználattal, és következetes fegyelmezéssel lehet leszoktatni.

Hámmal a világból is kihúz.

2015. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*sétál
2015. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
én hámot jobban szeretem, mert szerintem abban annyira nem húz, és ha valami hirtelen váratlan eset történik ami miatt vissza kell rántani, akkor nem a nyakát rántod meg hanem az egész testét húzod vissza ami neki is jobb..
2015. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért kutyától is függ... Persze, egy tacsit visszarántok hámmal is, ha arról van szó, de egy németjuhász és hasonló már nem biztos, hogy hámmal rángatható, főként ha egy kisebb női gazdi viszi...

Mint írták, sétálni kell megtanítani a kutyát, ami nyakörvvel sokkal könnyebb. Nem te alkalmazkodsz a kutyához, hanem a kutyát kell megtanítani arra, hogy úgy viselkedjen, ahogy kell. A hámmal a negatív viselkedést jutalmazod. Nem értem, mért lettek lepontozva a jó válaszolók...

2015. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem egy nagytestűre növő, 12 hetes kölyköm van. NEM HÚZ a pórázon, viszont amikor megállunk egy másik kutyás gazdival, és pórázon van, egyhelyben, és szeretne odamenni, olyankor szokott fulladozni. Namost egy gyenge pillanatomban én is érdeklődtem hám után, de a fressnapfos csaj, akinek ugyanilyen fajtájú kutyái vannak, lebeszélt, mert mivel nagytestűre nő, és ha hámot teszek, netán tényleg elkezd húzni, és az meg az izületeit tönkreteszi.Nem tudom, a tied nagytestű-e, vagy kölyök-e, stb. Így én maradtam a nyakörvnél, és amikor játszani akar, akkor jobban vigyázok a nyakára.
2015. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Igazából mindegy, mit adsz a kutyára, ha tud rendesen, fegyelmezetten sétálni. A tiéd ezek szerint nem tud.


Ha csivavád, tacsid, netán jack russel terriered van (vagy valami egyéb, légcsőszűkültes kutyád), mehet a hám is rájuk, egy bullterrierre vagy vizslára viszont mindenképpen nyakörv, mert hámban meglát valami izgalmasat és elindul, te meg szépen zászlóként lobogsz majd utána :D


Feszül a póráz - te megállsz.

Kutya lazít a pórázon - te elindulsz.

Megint feszül a póráz - te megállsz.

Kutya lazít a pórázon - elindulsz.


Ha 4 percig feszíti folyamatosan a pórázt, akkor te 4 percig állsz mint a kőszikla. Ilyen egyszerű.

Ez rohadt unalmas, de a kutyának egy idő után (1 nap, 1 hét, tőle meg tőled is függ)le fog esni, hogy ha húz, akkor nem jut előbbre.

2015. ápr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tud rendesen sétálni a kutyám! Egyébként westiről van szó és megtanítottam neki a helyes sétát. Csak több barátommal sétálunk együtt és amikor a szuka kutyáik tüzelnek szerintem érthető módon kicsit megőrül. Nem akarom ivartalanítani, mivel még csak 8 hónapos és később lehet hogy majd fedeztetünk. Továbbra is várok hasznos válaszokat a kérdésre.
2015. ápr. 14. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne vidd szukákkal sétálni, ennyi. Hámnak semmi értelme, negatív viselkedésminta dicséretét éred el vele, vagy ivartalaníttas, vagy hanyagold arra a 3 hétre a szukákat és kész.
2015. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!