Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék több dolgot megtudni...

Szeretnék több dolgot megtudni kutyás dolgokkal kapcsolatban. Például mi is igazából a MEOE?

Figyelt kérdés
Igazából nem kétmondatos válaszokat szeretnék. Hanem mindenki részletesen írja le ami tud, előre is kösz a segítséget! Amit szeretnék megtudni a fenti kérdésen kívül: Mire is jó a származási lap, törzskönyv, miért kell kikérni a MEOE tanácsát kiskutya vásárlása előtt. Vagy hogy a jó tenyésztő milyen papírokkal lát el a kiskutya vásárlásakor, mi is az a Champion verseny, és milyen versenyágak vannak még. Köszi.
2010. febr. 20. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete.

ha többet akarsz megtudni: www.meoe.hu vagy www.kennelclub.hu

2010. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Champion verseny:nemzetközi kutyaverseny.Kutyabemutatók vannak és szépségverseny is van(legalábbis amikor én voltam)
2010. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég bonyolult lenne ezt itt ezen a fórumon megválaszolni... Nekem több hónapos alapos olvasgatásba telt, míg mindezen dolgok kikristályosodtak. Tehát Neked is ezt tudom tanácsolni, olvass rengeteget a kutyatenyésztés témáról és akkor szép lassan kitisztul majd minden.
2010. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó válaszoló: azért ha megkérlek rá legalább naggyából a fontosabb részleteket elárulod? Vagy hogy honnan tudnám meg mindezt? Szoktam honlapokat olvasgatni, kutyásújságokat stb. De ezekben nem magyarázzák el hogyan is működik mindez. Pedig nagyon érdekelne :D
2010. febr. 20. 12:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, nekem valahogy magától jött. Onnan indult az egész, hogy szerettem volna egy fajtatiszta kutyát. Aztán szép lassan jött az egyre mélyebb érdeklődés. Sokat olvastam. Kutya.hu, olcsokutya.uw.hu, és tenyésztők honlapjai, ahol rengeteg hasznos információt össze lehet szedni, már ha jó tenyésztő honlapján barangolsz. Na meg a MEOE honlapja, valamint a netboard.hu-n a kutya fórum. A többit pedig az élet és a személyes tapasztalat hozta. Neked is ezt tudom tanácsolni, hogy olvass minél többet, minél több helyről. Vagy járj el kiállításokra is nézelődni, az is nagyon hasznos! És nyugodtan, bárhol jársz, kérdezz kutyásoktól!
2010. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
okés ;) köszi a tanácsot! :D
2010. febr. 20. 15:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

en most keszulok nem sokara kutyat venni, mar evek ota vagyom ra, de a szuleim sosem engedtek. Akkor csak az maradt nekem, hogy orakon keresztul bujtam a netet es igy evek alatt minden kerdesre kaptam valaszt. Ahogy a tobbiek mondjak, sokat kell olvasgatni. Hidd el, a neten mindent megtalalsz, ha ugyesen tudod hasznalni a google-t.

Kutyavasarlassal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy a legjobb tenyszetoknek mind van honlapjuk. Sok honlapot olvasgass es akkor lesznek olyanok, amik jobban es amik kevesbe tetszettek.

Akitol en fogok kutyat venni, o egy nagyon komoly tenyeszto, 20 eve tenyeszt es kiallitasokra, versenyekre jar, valamint a yorkshire terrier klub vezeto tagja (Svedorszagban lakom). A holgy igy adja a kutyait:

Torzskonyv, beoltva es feregtelenitve, oltasi-lap, chip a bor alatt, szerzodes es 3 evre szolo egeszsegugyi garancia, ja es meg elintezi az ivartalanittatast, ha kerem, igaz, ez az arban nincs benne, azert kulon kell majd fizetni.

A torzskonyv a kutya csaladfajat igazolja, ami azert fontos, mert abbol latszik, hogy a kutya nem beltenyesztett, azaz hogy az anyukajat nem az anyukanak az apjaval, vagy testverevel paroztattak be, ami betegsegekhez vezethet.

Az oltasi konyv azt igazolja, hogy az allatorvos milyen oltasokat adott be neki. Ez nagyon fontos, mert sokszor bizonyitanod kellhet, hogy a kotelezo oltasok be lettek-e adva. Enelkul kulfoldre sem utazhat a kutya.

A szerzodes arra kell, hogy hivatalosan is a te nevedre legyen irva a kutya. A garancia pedig azert jo, mert ha valami tenyesztesbol adodo baja lesz a kutyanak, akkor a tenyeszto valamilyen modon kompenzalja majd, peldaul masik kutyat ad, vagy visszaadja a penzt.

2010. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell a törzskönyv?


A törzskönyv a kutya születési anyakönyvi kivonata és személyi igazolványa is egyben. Ugye Ön sem szeretné, ha valamelyik családtagja teljesen azonosíthatatlanul szaladgálna a nagyvilágban. Akkor miért tenne kivételt a kutyájával? A törzskönyv ára jelenleg: 5.500,- Ft (2009-es adat!)


A törzskönyv tartalmazza a kutya minden fontos adatát. A születési idejét, hol és kinél született, milyen számon regisztrálták és az egyedi azonosítójának (chip vagy tetoválás) számát is.

Ez utóbbi különösen fontos, ha kutyája bármilyen okból elveszne.

Ezért kiskutyának törzskönyvét a lehetősége szerint minél hamarabb vigye el a legközelebbi ebtenyésztő szervezetbe és a kapott tulajdonosváltási igazolás birtokában írassa át saját nevére.

Ezzel később sok problémát megelőzhet.


A törzskönyv ezen kívül tartalmazza a kutya szüleinek valamint azok őseinek adatait 4 generációra visszamenőleg. Egy kezdő kutyatartónak ezek az adatok nem sokat mondanak, de az esetleges tenyésztéshez elengedhetetlen információk.


A törzskönyvet elvesztés esetén csak a tenyésztő tudja újra megkérni, ezért nagyon vigyázzon rá. Legjobb csinálni róla egy fénymásolatot és az eredetit otthon betenni egy fiókba. Két esetben lehet csak szükség az eredeti törzskönyvre. Ha tenyészszemlére szeretné vinni a kutyát, vagy ha esetleg valamilyen vita merülne fel a kutya tulajdonjogát illetően. (Pl. ellopják és bizonyítani kell a megtaláláskor, hogy az Öné)


Amennyiben kiállításra nevezné a kutyát, akkor sem kell magával vinni a törzskönyvet, a nevezéshez egy másolatot kell csatolni.


Egy új lehetőség, hogy a kutyához korlátozott törzskönyvet kap, esetleg csak törzskönyv másolatot. Ez olyan esetekben fordul elő, ha a tenyésztő valamilyen okból nem szeretné a kutyát tenyésztésbe vonni és ezt a törzskönyv korlátozásával kívánja érvényesíteni.

Ez természetesen semmit nem von le az Ön kutyájának értékéből, pusztán azt a célt szolgálja, hogy kellő megalapozottság nélkül ne hozzanak le almot a kutyától. Ezen esetekben nem mindig van lehetőség a kutyát az Ön nevére íratni, ezért a tenyésztővel a szerződésben rögzítettek szerint kell tartania a kapcsolatot."

Forrás: [link]

2010. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2010. febr. 24. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!