Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy vannak...

Miért van az hogy vannak olyan kutyák akik éles helyzetekben nem védenék meg a saját gazdájukat?

Figyelt kérdés
Normális az ? minden kutya ugye a farkastól származik tehát benne kellene lenni egy természetes védelmi ösztönnek, tehát megvédeni a falkatagokat főleg a falka vezért. De a legtöbb kutya simán lese sz@rja hogy bántalmazzák a gazdáját. Ez miért van ? Nekem tuti rosszul esne ha a kutyám végignézné hogy laposra vernek.
2015. ápr. 14. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

"a legtöbb kutya simán lese sz@rja hogy bántalmazzák a gazdáját"

Ezt honnan veszed?

2015. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kutyát pici kölyökkora óta arra neveltek (márpedig a legtöbb kutyát arra nevelik), hogy mindent bízzon szépen a gazdára, a gazda majd megoldja a helyzetet, és soha, de soha eszébe ne jusson agresszívan fordulni emberi lény felé... akkor mégis hogy törnének elő a több ezer éve elnyomott ösztönök egy hirtelen helyzettől?

Az én kutyámba olyan mélyen beépült, hogy embert harapni tilos, hogy még azt is napokba telt megtanítani neki, hogy húzza meg a nadrágomat, szinte lelki beteg lett tőle. Egyszerűen nem opció számára.


Amúgy meg a kutyák nem sz*rják le, ha bántalmazzák a gazdájukat, csak 1) nem értik a helyzetet, 2) nem tudják, mit kell tenni.

Az emberek többsége is csak azt HISZI, hogy meg tudná védeni magát, ha megtámadnák az utcán / kocsmai verekedés során. Nagy túrót.

2015. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Az én kutyám még a betörőnek is örülne, szereti az embereket és szerintem eszébe sem jut, hogy nem mindenki jó fej. Szerintem fel sem mérné a helyzetet ha valaki bántana. Lehet játéknak gondolná. Ilyen fajta. Aki azt akarja, hogy megvédje a kutyája olyan kutyát kell választani és úgy kell nevelni.
2015. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

a kutyak megerzik hogy ki rossz ember es hogy ki akar rosszat.

amugyis, a falkevezer kell megvedje a falkatatagokat,nem a falkatag a vezerjet -> TE kell megvedjed a kutyat,nem o teged. pedig sokan elvarjak hogy forditva legyen... igen, elvarhatod hogy megtamadjon valakit,de azt parancsra fogja tenni,ha be van tanitva. magatol,egy jol nevelt kutya nem szabad nekiugorjon egy embernek

2015. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Kuvasz kutyám van. Nem egy kis darab, na, és mint tudjuk, a kuvaszok nem épp ölebek.

Tavaly nyáron elmentem vele megnézni egy ilyen kirakodóvásárt, utcai népművész-gyülekezetet. Nem is volt semmi baj, szépen jött mellettem a kutya a sok ember közt, míg nézelődtem, mikor egyszer csak hátulról a nyakamba ugrott valaki, befogta a szemem, de olyan "ügyesen", hogy a szemüvegem papucsa belefúródott az orromba. Felvisítottam és kapálózni kezdtem. Hát egy régi osztálytársam volt, aki így kívánt üdvözölni... A kutyám közben csak állt mellettem fura, tanácstalan pofával, és hála az égnek, hogy nem döntött úgy, hogy "megvéd"! Csúf világ lett volna belőle.


A kutyák nem értik az emberi világot. Fogalmuk sincs, hogy egy kézfogás miért más, mint egy támadás. Hogy egy baráti hátbavágás miért más, mint ha viperával küldenek fejbe. Nem lehet és nem is szabad elvárni tőlük, hogy önbíráskodjanak, mert súlyos baleset lehet a vége. Parancsra meg lehet tanítani, hogy támadjon, de akkor csak és kizárólag parancsra.

2015. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mai kutyáknak már nem sok köze van a farkashoz. A farkas csak akkor támad emberre, ha éhes és nincs más zsákmány. Ráadásul a falkában nem a falkatagnak kell a falkavezért megvédenie. Ma pedig a legtöbb ember falkavezérest játszik. Vagyis, a kutya azt csinálhat, amit a gazda mond. A fajták is igen sokfélék.
2015. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Utolso, en is ezt mondtam. Es engem lepontoztak ...
2015. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

1) A kuta megérzi h mikor mit tegyen... Például az én kutyám ha érzi h félek valakitől simán letámadná.

2) Lehet h te azt hiszed h te vagy a falkavezér de a kutya nem biztos h így van vele... Tudom h ígyis támadnia kéne ha az farkasokra gondolunk de az utolsó két válaszoló OKOS!!!! És a farkasok amúgyis félnek az embertől nem letámadni fogják hanem elmennek, ha pedig mégis letámadják az embert ütős érvük lehet... A farkasok az állatokkal szemben viselkednek úgy ahogy te leírtad... De az ember nem állat....

2015. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutya mellesleg nem a ma létező (szürke)farkastól származik,csupán közös ősük volt.
2015. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az en kutyamban annyira venne van, hogy embert nem harapunk, hogy ha en hozzaerek a fogaihoz, akkor inkabb elforditja a fejet.

Mellesleg elvarni, hogy rogton megvedjen olyan, mint az egyszeri polgartol elvarni, hogy ha rablotamadast lat, rogton alakuljon at nindzsava es verje szet a rablokat.

2015. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!