Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első teljesen saját kutyának...

Első teljesen saját kutyának szeretnék golden, labrador retrievert vagy a kettő keverékét. Mondanátok megbízható helyeket lehetőleg nem horibilis áron?

Figyelt kérdés

Első teljesen saját kutyának szeretném.max.100-150ezerFt és max.4-5 hónapos kutyust szertnék, szívesen adnék érte többet de ahogy számoltam így jobb minőségű dolgokat tudnék neki adni. A sétáltatásal nem lenne gond mert a budaörsi hegyek környékén nagy túrákra vinném. Mindenféleképpen vinném agilityre.

Milyen idős kortól vihetném és hova lenne érdemes vinni?

Tudnátok tapasztalatokat írni a kutyával kapcsolatban?

Van egy bizonyos méret amekora területű kert minimum kell neki? Hetente hányszor kell sétálni vinni vagy esetleg minden nap? Tudnátok adni valami különleges tanácsot a kutyával kapcsolatban?



2015. márc. 25. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem volt még ilyen kutyám, de azt minden kutyával, főleg ilyen pörgősebbel kapcsolatban el kell mondani, hogy a kert nem elég neki! minden nap kell sétáltatnod, tanítanod, azaz testileg és lelkileg lefárasztanod! nem biztos, hogy első kutyának egy kölyköt kéne bevállalnod, mivel komoly, következetes tanítást, nevelést igényelnek, már ha egy jó, engedelmes, kiegyensúlyozott kutyát szeretnél. kutyaovi, kutyasuli sem lenne utolsó.

a kutyáknak 1 éves kor fölött ajánlott az intenzív mozgás és edzés, addig csak annyit fusson, amennyit neki kedve van.

2015. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Egyszer már volt kutyánk csak őt nem teljes mértékben én gondoztam az anyukámé volt.
2015. márc. 25. 18:10
 3/13 A kérdező kommentje:
Fiút vagy lányt érdemes?
2015. márc. 25. 18:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
lényegtelen, ha felelős gazda módjára ivartalanítod :) mindkettővel ugyan úgy kell foglalkozni, és ugyanolyan képességekkel rendelkeznek.
2015. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Goldi a kedvenc kutyám, tapasztalatból mondom, hogy nagyon barátságos, aranyos, bújós kutyus. :) Az egyik könyvben láttam, hogy a Goldiknak napi kb. 12 km mozgás kel... A kert jó, ha nagy, de ha nem óriási, az sem baj, ha rendesen le van mozgatva. Amúgy a labradorokról is csupa jót hallani. :) Neki is kb. annyi mozgás kell, mint a Golden Retrievereknek.

Remélem segítettem valamit... :)

2015. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 25. 20:06
 7/13 anonim ***** válasza:
3%
szia, én neten vettem labradort 20 ezerért(olx, jofogas), szerencsére nem vertek át, csak az anyát láttam amikor érte mentem. nagyon szép kutya lett belőle, sokan dicsérik. kan, ivartalanítva van és nagyon játékos és okos. hétvégenként megfuttatom, amúgy szabadon van a hátsó udvaron. esténként a labdáját dobigálom, hogy meglegyen a napi minimális szaladgálás.
2015. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Az előző kutyám labi volt, imádtam őt, egy tünemény. :-)

Szerintem első kutyának tökéletes, ha el is rontasz valamit a nevelésében, viszonylag könnyen helyre lehet hozni. :-) 8 hetesen lehet elhozni a mamájától, addig nem. Az első időkben jó, ha mindig van vele valaki, én kivettem egy hét szabit. Ugyanúgy nevelni kell, mint egy kisgyereket, de nem szabad elfelejteni, hogy ő kutya. :-)

Kutyaoviba, suliba ahogy megvannak az oltásai.

Persze ezek általános dolgok, akárhol utána tudsz nézni. Ami fontos : a labi vadászkutya, nem házőrző. A legfontosabb számára, hogy minden nap érjék új ingerek, ha nem viszed sétálni, megy egyedül... Nincs az a kerítés, ami útját állhatná, a mienk ráhajtogatta a tuját, és az ágain mászott fel, hogy kijusson. Neki a séta a napi vadászat, ha nincs meg, kedvetlen lesz. Mindegy mekkora a kert...

De ha minden nap viszed, türelmesen kivárja. :-)

Nagyon szociális, mindenkitől simit szeretne, akár a betörőtől is. Szóval házőrzésre nem alkalmas, de tüneményes társ, a túrákat pedig imádni fogja. :-)

2015. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

de az olx-et meg hasonlókat inkább kerüld messziről.. néhány embernek valóban szerencséje van, de nem mindenkinek, és még ha a kutya nem is beteg, ne támogassunk szaporítót..

tenyésztőtől a kutyust minimum 8 (de inkább 10) hetesen hozhatod el amúgy, iratokkal, chippel, féreghajtva és elkezdett oltási programmal :)

2015. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Tudnatok megbizhato tenyesztoket ajanlani?
2015. márc. 26. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!