Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagyon megvisel...

Szerintetek nagyon megvisel egy 3 hós kölyköt, ha egy felnőtt kutya durván ledominálja?

Figyelt kérdés
Úgy értem a "durván"-t, hogy már más kutya is zavarta el, stb, de ez a kutya teljesen ráfeküdt és nagyon ráijesztett, vinnyogott is az enyém, mondjuk megharapni nem harapta meg, viszont ahhoz képest, hogy az enyém csak szaglászta, szerintem elég erős reakciója volt ez a felnőtt kutyának.
2015. ápr. 14. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Semmi baja sem lesz tőle. Megtanulja, hogy hol a helye a falkában.
2015. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És csak a vastag betűset olvastad? Mert a részletes leírásban van folytatás is. Nem tartom normálisnak azt, hogy ha egy 3 hós kölyök szaglászik egy felnőtt kutyát, az rávesse magát. Ha szemtelenkedett volna, akkor igen. De ez nem egy rossz viselkedés formája egy kölyöknek, hogy tanulja meg, hol a helye a falkában, mert nem pofátlankodott, vagy ilyesmi.
2015. ápr. 14. 15:38
 3/12 bollocks ***** válasza:
Semmi baja sem lesz tőle. Megtanulja, hogy hol a helye a falkában. Nem csak pofátlankodás miatt kell megmutassák neki, hogy a rangsor alján van. A mi társaságunkba nemrég érkezett egy 4 hónapos kutya, és gyakorlatilag az összes többi helyrerakta (egyik sem durván), hogy tudja, mi a helyzet.
2015. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze szegény 3 honapós megviseli még, hogy elvették a szüleitől testvéreitől kell idő,hogy megszokja főleg ha most egy felnőtt kutyánál van azt hiszi ő az anyukája mint ˝pót˝ de, természetesen ne enged a kicsit oda menni a nagyhoz vagyis nem azt mondom tiltsd meg játszanak együtt szokasd őket egybe de, ne úgy mint egy testvérhez vagy egy anyához hanem mint egy jó baráthoz :))) remélem tudtam segíteni !
2015. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Igen, elolvastam. A reakció teljesen normális. Ha a felnőtt kutyát valamilyen okból zavarja a kicsi viselkedése, akkor is ha ez csak szaglászás, akkor ki fogja mutatni a dominanciáját. Örülj neki, hogy csak ráfeküdt és nem kapott oda a kicsinek. Egy alomban, akár az anya részéről is előfordul hasonló. Így tanulja meg a kiskutya, hogy hol vannak a határok, meddig mehet el más kutyákkal. Ők nem fognak leülni egymással szembe és nem fogják megbeszélni, hogy:

- Figyelj kölyök ! Nem szép dolog ám, ha beszaglászol más fajtádbelinek. Tudod, ezt nem illik csinálni! Ejnye-bejnye!


Vedd úgy, hogy a ráfekvés volt az ejnye-bejnye. Ha tovább folytatja a kicsi, akkor az odakapás lesz a nevelő szándékú pofon.

2015. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"vagyis nem azt mondom tiltsd meg játszanak együtt szokasd őket egybe de, ne úgy mint egy testvérhez vagy egy anyához hanem mint egy jó baráthoz :))) remélem tudtam segíteni !"


Aha, és ezt hogy magyarázod meg neki? Mondd el légy szíves, mert ugyan 30 éve vannak kutyáim, de ilyet még nem tudtam velük kivitelezni. Ha te ezt megoldottad valahogy, akkor azt hiszem minimum egy Nobel-díj kijár neked.

2015. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha látod, hogy befeszül a másik kutya, akkor hívd el a kiskutyád. Én ezt csináltam, nem hagytam, hogy dominálgassák.

Normális felnőtt kutya lett belőle, aki nem kötekedik, viszont ha szekálni akarják, ki tud állni magáért.

2015. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak épp nincsen rájuk írva, hogy én most meg is fogom harapni, vagy csak megnevelem. Mindenesetre az a tény,hogy normálisan nevelt felnőtt kutya kölyköt nem bánt, az tényleg igaz. Mert a normálisan nevelt kutya max rámorog először a kölyökre, és ha az tovább szemtelenkedik, akkor elzavarja, majd ha még mindig szemétkedik, akkor fekszik rá. Én ezt tapasztaltam. Ez meg egyből ráugrott, pedig csak szaglászták egymást. Hát sebaj, majd jobban figyelek legközelebb. Illetve előre megkérdezem, hogy zavarják-e a kölykök. Mert hogy utána megtudtam, hogy nem csak kölykökkel csinál így a kutyája, hanem gyakorlatilag minden kutyával, aki meg meri őt szagolni. Visszakanyarodva, normálisan nevelt kutya, kölyköt nem bánt.
2015. ápr. 14. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg már nem akarok vitatkozni, de a ráfekvés nem bántás. Ha megharapta volna, megtépi, megrángatja, az a bántás. Elhiszem, hogy te sajnálod a saját kiskutyádat, de hidd el, jobb ha most tanulja meg az illemet, néhány kellemetlen élmény árán, mintha később, a nem megfelelő szocializáció miatt ugranak egymásnak és akkor már tényleg komoly, akár végzetes kárt tudnak egymásban tenni.
2015. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy a dominálás nem bántás. Nincs kedvem megint leírni, mit írtam ez után a mondatom után. Az ok nélküli dominálással volt a gondom. Mikor pimasz volt, akkor jogosan dominálták le, de ez a kutya főnöknek érzi magát a gazdája helyett is. Ezt is leírtam, de hagyjuk, fáradt vagyok.
2015. ápr. 14. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!