Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kölyökkut...

Hogy szoktassam le a kölyökkutyámat az ugrálásról és a harapdálásról? Vagy kinövi?

Figyelt kérdés

10 hetes,állandóan ugrabugrál és harapdál!

Hiába tiltom, rászólok, nyakoncsípem, fenéken paskolom, odébblököm, abbagyom a játékot, hátat fordítok, otthagyom, megharaptatom vele a saját lábát, semmi nem használ.

Kinövi? Vagy valamit rosszul csinálok? Szabályszerűen vetődik a lábamra hátulról, mikor sétálok. Az se zavarja ,hogy nem egyszer volt, hogy emiatt véletlenül felrúgtam:\


2015. ápr. 14. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
ROSSZUL IGEN AZÉRT CSINÁLJA MERT KÖLYÖK EZ NEKI MÉG JÁTÉK INKÁBB OLVAS UTÁNA MIELŐTT KUTYÁT VESZEL NEM ÉRTEM HOGY ADTHATÁK NEKED ODA!!! NEM SÉRTÉS DE EZ FELHÁBORITÓ
2015. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kölyökmacskák is igy játszanak egymással (tanulnak vadászni.)Gondolom nincs a közelben egy másik kölyökkutya ezért veled csinálja ezt.Ez természetes jelenség.
2015. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már nem azért egyes , de ez igenis sértés. Sokat olvasok kutyákról, és mindenhol azt tanácsolják, higy ha ilyt csinál, állítsam le, ésnitt a gyakorin is ezt tanácsolták többen. Én nem verem a kutyámat, tudom, hogy kölyök és csak játszik, de nem akatom, higy azt higgye ezt lehet , és egyéveswn is ugráljon meg harapdáljon, mert az már nem lesz ilyen cuki dolog, lévén nagytesű kutyáról szó!!!!

Csupa nagy betűvel meg bunkóság irogatni!

2015. ápr. 14. 17:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért,csak felhúztam magam!
2015. ápr. 14. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát most mégis mit csináljon tíz hetesen, deriváljon csendben a sarokban? :) Játssz vele, fogj egy rongyot vagy játékot, amit haraphat, és azt add a szájába.
2015. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem :) sokat játszunk, van egy csomó harapdálós játéka. Nagyon magas energiájú kutya, de azért néha túlzás amit csinál :) Nem bírok kimeni a kertkapuig se, mert nyolcasokat ír le közben a lábam körül, amikor meg megyek fel a lépcsőn,akkor szabályszerűen ugrik fel négy lábbal a levegőbe, és vetődik a bokámra ,nemegyszer beleharapott már játékból. Vizsla amúgy.
2015. ápr. 14. 17:57
 7/10 A kérdező kommentje:

Ami érdekes, hogy van egy két éves kisfiam, vele ezt soha nem csinálja. Elég volt egyszer megtiltani neki.

A játékba is sokszor túlságosan beleéli magát, kötélhúzást pl. nem tudunk játszani, mert annyira harapja, hogy megmorog ha el akarom tőle venni.

2015. ápr. 14. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy csomó kutya játszik morogva, nyugi :) Végülis ez harcolós játék, had imitáljon rendesen harcolást.

A problémákat egyébként sosem oldja meg, ha elkerülöd őket :) Amivel úgy érzed, hogy gond van, azt kell addig csinálni, amíg jó nem lesz. Igenis húzz vele kötelet, ne majd felnőttkorában derüljön ki, hogy heves játék közben tényleg agresszív a kutya. Finoman, de határozottan oldd meg, figyelembe véve, hogy ő egy kölyök, és egyelőre bármit csinál, az játék :)

2015. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó megoldás, ha olyan játékokkal játszotok, amit bátran harapdálhat, ha bedurvul játék közben, akkor állítsd le. Próbálj vele labdázni is, hogy lássa más játékok is vannak, mint a rágcsálás.( persze azt azért ne várd tőle, hogy apportírozni fog és órákig lefoglalja ez a játék) Egyébként a fogváltás után nagyban javulni fog a helyzet. Addigra ráadásul érni fog annyit, hogy más játékkal is elfoglalja magát. Pillanatnyilag azért tudatosíts benne, hogy amikor durván játszik, az nem jó. Ő még csak 10 hetes. Olyan, mint egy 1-2 éves gyerek. 8 hetes koráig kutyaközösségben élt. Még nehezen érti meg, hogy mit akarsz, mit takarnak a reakcióid. Türelem!
2015. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a bíztatást! Próbálom leállítani, de nem mindig megy. Ha keményen odamondom, hogy az enyém, akkor elengedi egyébként, de képtelen lenyugodni ha fel van pörögve. Játszhatok én vele akármennyit,nem fárad el :) Nem az a baj, hogy morog, hanem, hogy látom a szemében, hogy " nincs ott", és igaz, hogy ez még játék, de nem akarom, hogy később is azt gondolja, hogy összemérhetjük az erőnket, mert felnőttkorában már nem biztos, hogy én nyernék. Kutyaoviba is megyünk majd, de még nincs meg az összes oltása. Egyébként nagyon okos, aranyos kutyuska, már szoktunk apportírozni is, párszor már visszahozza :)
2015. ápr. 14. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!