Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktatnád le egy...

Hogyan szoktatnád le egy évesed a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj, sok apró kis foggal harap, mindenemet, ha éri, ha csak mellém jön, a lábamba harap, ha megsimogatom, a kezembe. Játszik, egyértelműen. Egyszer rákiabáltam, mert tényleg nagyon fájt, vérzett, akkor annyira megijedt, hogy elsírta magát, de nem hagyta abba. Nem akarom bántani, de nem érti meg, hogy nem szabad, két hete minden nap mondom neki, hogy nem szabad. Erélyesen, de nem agresszíven. Mi a taktikátok? Már szabályosan félek tőle, van, amikor csak puszit ad, de néha rá is harap. Szeretném, ha vége lenne ennek, mit tegyek?
2014. okt. 31. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
En visszaharapnek persze nem erosen csak hogy erezze hogy milyen rossz.
2014. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tényleg elvárható egy egy évestől, hogy tudja, hogy amit én okozok neki, az az, amit ő okoz nekem? Nem túl bonyolult folyamat ez még neki?
2014. okt. 31. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem várható el. Azt tudja összerakni, hogy a harapás után nekem is fáj.

Mi jelelünk, ismeri a fájdalom jelét, használja is, önmagára is, de mutatom neki akkor is, ha ő okoz nekem fájdalmat. Nem érti szerintem, van, hogy megharap, aztán még ő mutatja, hogy fáj.

Nálam az jön be, hogy megelőzöm, amennyire lehet. Sejtem előre, mikor fog harapni, de ő nem annyira játékból, inkább unalomból harap, vagy amikor tényleg fáj a foga. 16 hónapos.

2014. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!