Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémás kiskutya, ötletek?...

Problémás kiskutya, ötletek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Fél éve került hozzám egy kiskutya, beszocializálásra.

A mamája staff vagy pit, vagy ilyesmi, erősen fajtajellegű, apuka kérdéses, de a 6 kölyökből 2 kb szabvány dobermann, szemre a megtévesztésig fajtatisztának tűnt, persze, nem az volt, hisz a mama bulltipusú. Az anyakutya évek óta kóborolt a cigánysoron, sokat bántották, félt, már fél évesek voltak a babák, mire sikerült becsapdázni a családot.

Bobo senkinek nem kellett, vállaltam.

Alapjába véve szépen haladunk, csak szerintem lassan. Már nem harap, nem támad. A család nőtagjai és a gyerekek azt csinálnak vele, amit akarnak, mindent boldogan tűr, de nagyon ugrál és játékból néha finoman csíp. Viszont. A férfiakkal szemben elutasító. meg tudják fogni, de ajánlott előtte megnyugtatóan beszélniük hozzá, s akkor is gyanakvó.

Az ugrálásról, csipkedésről szeretném még leszoktatni, de a klasszikus módszerek (láb kilökése alóla, ellökés, határozott utasítás, kisebb pofon) nem működnek. Konkrétan a képembe röhög. A többi kutyával jól elvan, hatalmasakat játszanak, de ha elunja, odacsap nekik. Emellett egy kajla, szeretetteli nagy gyerek.

Azon gondolkodtam, felhívom a kihelyezőjét, h neki van-e valami ötlete, amit esetleg még kipróbálhatnék. Megelőzött, tegnap felhívott, h hogy van a kutya, hogy haladunk. És elmondta, h előző nap leoltották a testvérét. A legutolsót is... Állítólag az ideiglenesek sorra adták vissza őket, hogy kezelhetetlenek.

Már egy ideje gondolkodtam rajta, h jó lélekkel nem merném örökbeadni őt, nem merném bevállalni, hogy egy környezetváltozásra, új családra hogyan reagálna, vagy épp az új családja az ő kelekótyaságára. A tegnapi beszélgetés végképp meggyőzött, aláírom a papírokat.

A kérdés: tudok még tenni érte valamit, vagy törődjek bele, h vele ennyit értünk el, s ő ilyen marad?



2015. ápr. 15. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem jó döntés, hogy megtartod. A te családodat szokta meg, benned megbízik. Még komolyodni fog, ahogy idősödik, és ezzel azért enyhülni fognak a problémák. Jól neveled őt, nincs okod az aggodalomra. Én nem változtatnék a módszereiden, szerintem jól csinálod, ha sokáig tart is, azért egyre kevésbé lesz kelekótya.
2015. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Hány szakembernél voltatok már a kutya viselkedési problémáival? A közhiedelemmel ellentétben a szeretet a legtöbbször nem elég a kutya rehabilitálásához, szakértelem is kell hozzá. Ha nincs, el kell vinni olyanhoz, akinek van.

Baromira feldühítenek az ilyenek, gondolom a tesókat se látta soha hozzáértő, nem kaptak valódi esélyt, csak agyatlanul le lettek altatva... :(

2015. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nyilván nem rád vagyok mérges, csak maga a sztori b...ta fel az agyam. Ilyen kaliberű agresszióproblémás kutyákat kiadogatnak laikus ideiglenesnek, és ha nem megy, kuka. Zseniális... :(
2015. ápr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két szakinál voltunk, neveket nem írok, az elsőt Bobo kihelyezője intézte, a pasas altatást javasolt (megharapta) Utána elmentünk egy csajszihoz, ő azt mondta, ha van rá módom, adjak neki egy hónapot, utána meglátjuk, a következő alkalommal azt mondta, látványos a javulás. Tegnap felhívtam, annyit mondott, h úgy látszik, Bobonál ez a tempó.

Tényleg javul, szépen beilleszkedett, de már jó ideje az az érzésem, h ha kiadom, lehet, h aláírom vele a halálos ítéletét. Mi van, ha nem úgy éli meg, h lesz egy saját gazdija, hanem úgy, h én is cserbenhagytam? Itt jól elvan, ezért akarom örökbe fogadni.

Egyébként csak azért került hozzám sokadik kutyának, mert ő volt a legesetlenebb, legcsúnyább, senkinek nem kellett :(

2015. ápr. 15. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Elnézést ez most off-lesz de muszáj leírnom:


Amikor valaki arról elmélkedik, hogy miért kell vemhes kutyát ivartalanítani, illetve hogy ez mennyire gáz dolog nagyon szívesen elolvastatnám vele a te írásod.


Ezt a kérdés most el is teszem és reménykedem, hogy a sok házi szaporító, "önkéntes életvédelmi felelős", kutyagyűjtő, miegyéb is olvasgat errefelé...


Ha már idejöttem annyit azért megerősítenék, amit akumi is leírt: beszélni neten sok szakemberrel és aki valóban hozzáértő és lelkiismeretes az biztosan fog tudni valamely irányba elmozdulni!


Sok szerencsét!

2015. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

FÉL ÉV UTÁN BELETÖRŐDNI? DEHOGY!


Fél év az majdnem semmi :) Eddig is ügyesen csináltál mindent, folytasd és meglesz az eredménye :)

Nekem szintén egy volt kóbor kutyám van,őbenne is van valami bull, rohadtul makacs és most 1 év elteltével (1 évesen került hozzám, 1 éve van nálam) látszik már ténylegesen a nevelés eredménye.


Nagyon sokat komolyodott, de az első fél év borzalmas volt, mindent húszmilliószor kellett elismételni vele, egyik nap tudott viselkedni, másnap megint előjöttek a kis hülyeségei. Ugyanez, bizalmatlan a férfiakkal meg úgy kb. a legtöbb emberrel, ugatós, csipkedős, kutyáknak odakapós kis dög volt. Rengeteg munkám van benne, a pórázos, fegyelmezett séta volt a legnagyobb kihívás (nagyon forgalmas helyen lakunk úgyhogy extrán nehéz volt).

Kutyázni az első 2 hónap után (ekkor még beteg volt) szinte naponta vittem, de hetente legalább 5 alkalommal. Ez nagyon sokat segített! Eleinte egyáltalán nem vette a többi kutya jelzéseit, hogy kopjon le vagy ne csípjen annyira, úgyhogy párszor odakaptak neki rendesen, meg volt balhé is, de mindig résen voltam. Folyamatosan korrigáltam a kutyát, ha egy másik nem szólt rá én attól még ugyanúgy közbe léptem. Játéknál ugyanez, nagyon bunkó volt, most már csak nagyon ritkán bunkózik, megtanul normálisan labdázni meg kötelet húzni, akár 3x nagyobb kutyákkal is (rájuk sokszor kitámadott).


Nagyon sok türelem kellett hozzá, volt, hogy el kellett magamban számolni tízig, hogy ne csapjak rá idegből a seggére. Nálam a rossz viselkedések kúrálásában az vált be a legjobban, ha még a kirobbanás előtt kizökkentettem (hanggal, vagy testtel odébb tereltem), ha meg már kitört egy bunyó akkor utána odébb vittem, lehurrogtam és kiközösítettem egy pár percre.

Kézcsipkedésnél, felugrálásnál ugyanez, addig nem vettem róla tudomást amíg le nem nyugodott, sőt, ha játék közben harapott erősebben akkor otthagytam a fenébe :D



Tehát a válasz: IGEN! Nagyon is! Csak így tovább és egyre jobban fog viselkedni, a férfiakkal is biztos kibékül egy idő után, főleg, ha pozitív élmények érik (pl. férfitől kap jutalomfalatot feladatért, együtt sétáltattok egy férfi ismerőssel, stb.).

2015. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk is bulltipusú keverék, és hasonló helyzetben voltam, csak én felnőtt kutyát kaptam:)

Eleinte ő félénk volt, olyannyira, hogy mindig jött utánunk, mint a pincsi. Aztán kinyílt a csipája, és felénk akart kerekedni. Az ugrálásnál mi mindig azt csináltuk, hogy felhúztuk a térdünket, és néha el is fordultunk. Ha nem fordultunk el, jópár alkalommal koppant az álla/feje. Igen, nagyon sajnáltuk, de meg kellett tanulnia, hogy mit lehet, és mit nem. Megtanulta kb. 2 hét alatt, azóta nagyon ritkán ugrik fel. (mondjuk havi 1x).

A csipkedés. Azt is megtapasztaltuk, sőt néha volt olyan a miénknek, hogy fogta magát és így játékból belénk harapott, na nem úgy, hogy kiszakadt a bőrünk, de azért kellemetlen volt. Ott azonnal rászóltunk, ha harapott akkor kiküldtük, kizártuk, nem is mentünk a közelébe félóráig. Ha játszottunk, és nem harapott, egyből kapott jutifalatot, felkarikázott virslit, de amint úgymond belejött a játékba, és kezdett bedurvulni, értem ezalatt az odakapást, akkor azonnal elvettük a játékot, rászóltunk, otthagytuk faképnél. Hidd el, hogy megérti. Főleg, ha ki van éhezve a játékra. Egy idő után megtanulja, hogy ha játszani akar, akkor figyeljen oda, hogy mit csinál..

Egyébként vannak ezek a "hogyan legyek falkavezér" című cikkek, azokat is szépen be lehet tartani. Nem viccből íródtak.

Most abban a korban van, hogy minden szabályt megszegjen, hiszen most tini. Ilyenkor minden kutya próbálkozik falkavezérré válni, kipróbálja, hogy meddig mehet el.


Nem értem, hogy a testvéreit miért adták vissza, nyilván egy ilyen tipusú kutya nem mindenkinek való, de ha kölyökkortól velük van, és jár kutyasuliba is, és otthon is nevelve van, akkor nem kéne ilyen problémásnak lenni.


Sok kutyakiképző szájából hallottam már, hogy nem azért hatásos a kutyaiskola, mert a kutya megtanul viselkedni, hanem a gazda tanulja meg a helyes irányítást. Próbálkozz még sokáig vele. Lenyugodni minden kutya 2 éves kora után kezd. Ivartalanítás is sokat segít, ha esetleg még nem történt meg.

Az, hogy a többi kutyára ha ráun, odakap, annyira nem nagy, amíg nem tart sokáig az odakapás. Vagyis ha csak rájuk szól, hogy kössz, de én már nem vagyok vevő a játékra, addig oké, a többiek megértik. De azt sose hagyd, hogy egymásnak menjenek. Sajnos a fajtára jellemző a dominancia, és addig kell megfékezni, amíg nem lesz felnőtt.

Sok sikert!

2015. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!