Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Ha kiderül, hogy idegrends...

SOS Ha kiderül, hogy idegrendszeri problémás, akkor el kell altattatni?

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk, rossz helyről lett kihozva. Agresszív volt eleinte rajtunk kívül mindenkivel, de most már megbékélt az ismerősökkel. Kezdetektől fogva (felnőttként került hozzánk) barátkozott a cicánkkal, együtt aludtak, stb stb. A macska ki van ivartalanítva már régebb óta..

Megfigyeléseink alapján semmi nem történt az égvilágon, de kb. 4 napja folyamatosan rátámad a macskánkra.. De nem úgy, mint mikor féltik a kajájukat, és odakap, hanem tényleg meg akarja ölni!! A legjobb barátját, azt akiért még a játékot is otthagyta, hogy végigpuszilja.. És a macska retteg, nem mer kijönni a dobozából, mert ha meglátja a kutyánk, teljesen megőrül.


Mi történt vele? Miért van ez a hirtelen változás?

Semmiben nem történt változás, oltva van cica-kutya is..

Ha a kiszámíthatatlansága idegrendszeri probléma, van megoldás? Vagy veszélyesnek lesz nyilvánítva és el kell altatni?

Velünk egyébként teljesen normális, megadó, behódoló, csak már én, mint saját gazdája, is kezdek tőle félni...

Fajtája egyébként amstaff..


2015. ápr. 14. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakembernek mutasd meg.Az azt is ėszreveszi,amit te nem.Mondjuk az ilyen viselkedést tiltani kell és lehet is.Ha ez nem megy,irány egy kutyasuli.
2015. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt már nem a cica a probléma, hanem az, egy ilyen viselkedés után képes vagy félni a saját kutyádtól.

A macskatámadásról pedig le kell tiltani. Kétlem, hogy ez ,mivel félni kezdtél a kutyától, menni fog. Ha van lehetőséged, valóban egy hozzáértő segítségét kellene kérned.

Amúgy, ha mindezt egy vizsla csinálná, akkor is félnél?

2015. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De én nem mutatom ki, hogy félek, mert mikor ez történik, akkor legfőképp a cicára összpontosítok, és próbálom a kutyával megértetni, hogy ne csinálja..Nem ütöm, félreértés ne essék, de hangosan rászólok.. és akkor egyből leül, és figyel..és ha hívom jön, ha megállítom, ott marad.

De ha meglátja a macskát, megmerevedik, elkezdi bámulni, és látom, hogy már támadná is. Ilyenkor elé állok, és arrébb küldöm.

Ma próbáltam azt, hogy simogattam mindkettejüket, és jutalom falatoztam, ha nem bámulta a macskát, de amint nem vagyok ott, már támadná..

És még mindig nem értjük, hogy miért viselkedik így vele..nincs sehol egy karmolásnyom, még azt sem mondhatom, hogy fájdalmat okozott neki a macska..(bár szerintem meg se érezné)..

2015. ápr. 14. 22:27
 4/14 anonim ***** válasza:
A változás egyik oka az is lehet,hogy a kutya stabilnak érzi a helyzetét,a macskát pedig kutya módra próbálja rangsorban maga alá helyezni.Abban téved csak,hogy a cica nem fog kutya módjára viselkedni,mert nem falkaállat,ezért,ha nem tudod megmutatni a kutya helyét a rangsorban,illetvenhatékonyan tiltani,harapás lehet a vége.
2015. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet ennek, mutassátok meg a kutyát kiképzőnek (olyannak, aki foglalkozik viselkedési problémákkal, rehabilitációval), és ha féltek, hogy idegrendszeri, akkor állatorvosnak is, bár kétlem, hogy az lenne, ha ennyire specifikusan csak a macskával van problémája.

Mennyit és hogyan foglalkoztok amúgy a kutyával? Mióta van nálatok? Ivartalanítva van?

2015. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kihozod egy nem egyszeru fajta agressziv, problemas peldanyat egy rossz helyrol, akkor szamolni kell azzal, hogy esetleg komoly viselkesi problemai lesznek, amik szakember felugyelete nelkul veszelyesek is lehetnek. Nem ertem, miert akarja mindenki ezen az oldalon bemeselni 1-2 lagymatag megoldasi kiserlet utan, hogy a kutyaja rossz idegrendszeru. Ha valami problema van, akkor nem raparazunk, hanem szakihoz visszuk. Es ha ezeket nem tudod vallalni, akkor nem kell ilyen kaliberu kutyat elhozni. Van rengeteg megmenteni valo allat rajta kivul.
2015. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én írtam, igen..

Ivartalan mindkettő, kb. féléve van nálunk. Napi 2x játszunk, 1x séta. Plusz, ha valamit dolgozunk a kertben, akkor is ott van velünk.

Mikor hozzánk került, mindenkitől félt, és agresszív volt, de kimerült abban, hogy morgott. Ez legfőképp a hirtelen mozdulatoknál volt.

Azóta teljesen más lett, mindenkit barátságosan üdvözöl, mindenkivel imád játszani, ha eszik, turkálhatunk a szájában, nem érdekli, soha nem is féltette a kaját, pedig nem sok kellett volna, hogy éhen haljon.

Igazából amióta hozzánk került, a macska volt a biztos pont, már-már szinte felnézett rá.. most..most olyan, mintha nem is ismerné fel...

2015. ápr. 14. 23:03
 9/14 A kérdező kommentje:

A menhelyen el akarták altattatni, mert hogy mindenkivel agresszív, nem hajlandó változásra, stb., még a fekete masszív külseje is csak ellenszenvet váltott ki mindenkiből..

Mikor mi odamentünk, az első dolga az volt (akkor még nem tudtuk a pletykát róla), hogy szétnyalta a kezünket, majd mikor a figyelmeztetések ellenére pórázra fogtuk, széthempergett a fűben, és próbált óriási puszikat osztogatni.. És ha nem hozzuk el, vagy altatás lesz a vége, vagy odaadják olyannak, akinek nem kéne..gondolhatjátok, hogy nem volt kérdés, hogy kit választunk..és mint mondtam, 6 hónap alatt nem jött elő nagyobb viselkedési zavar.

Eddigi életemben láttam már pár agresszív kutyát, tapasztaltam is, de mindegyik okkal történt, és mindre volt megoldás..de az, hogy hirtelen, minden előzmény nélkül támadjon.. elképzelni nem tudom, mi ütött belé..

2015. ápr. 14. 23:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy te nem tudod elképzelni, de aki ért hozzá és ezzel foglalkozik napi szinten, az lehet, hogy fél óráig figyel titeket, és megmondja, hol a gond. De lehet, hogy öt perc is elég. Vagy két hét, de előbb-utóbb kideríti, mert tudja, mit kell figyelni, mi lehet a baj. Nekem is vannak tippjeim, de nem akarok vaktában lövöldözni, semmi értelme. Vigyétek el szakemberhez, tényleg, nem ciki, meg nem fáj, ellenben baromi hasznos :)
2015. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!