Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszket, vakarózik a kutyánk,...

Zsófia11 kérdése:

Viszket, vakarózik a kutyánk, tudnátok ajánlani valami hatásos viszketés csillapítót, ami nektek bevált? A fekhelyét, környezetét rendszeresen fertőtlenítjük, de sokszor még így is vakarózik.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 17. 11:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Igen, elmondtam neki. Annyit mondott, hogy tovàbbra is szedje ezt a kutya, és fertőtlenìtsük a helyét.
2015. ápr. 17. 11:54
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Akuminak! Általában a humán orvosok is és az állatorvosok is a tünetet kezelik, nem az okot!!!


Elsősorban arra kell törekedni, hogy ne legyen bolhás. Próbálkozz homeopátiával, én régen adtam a kutyusomak pollenallergia ellen, nagyon viszketett, de már nem emlékszem a nevére. Nálunk szinte teljesen elmaradt a vakarózás.

2015. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

HA bolhára allergiás, bolhairtás ezerrel, a kutyára mindenképp spot-on vagy valóban működő nyakörv (ne valami gagyi), ha benti, akkor az egész lakásban irtani kell, ha kinti, akkor is kifejezetten bolha elleni szerrel kell kezelni mindent, ahova fekhet. 1db bolha nyála is előhozhatja a tüneteket sajnos.


De lehet még ezer más dologra is allergiás, gondolom, nem allergia teszttel állapította meg az orvos, hogy bolha a ludas, hanem mert az elég gyakori. Étel, poratka, fű-fa... van, hogy sose derül ki.


A szteroidnak tényleg vannak masszív mellékhatásai, főleg hosszabb távon. Azt tudod, hogy nem szabad úgy abbahagyni, hogy x dózist kapja, és másnap már semmit? Ki kell vezetni, egyre kisebb dózissal. Így ha teljesen nem is lehet elhagyni, legalább egy minimálisan szükséges mennyiséget meg lehet találni.


Amit házilag tudsz csinálni, és vagy segít valamennyit, vagy sem, az pl omega 3 adása (lazac- vagy krill olaj, utóbbi jobb, de igen drága), ez gyulladáscsökkentő hatású, ill. az allerderm spot-on, ami kívülről vonja be a bőrt, és tapasztaltam vele némi javulást.


Dokival pedig két dolgot próbálnék meg: az egyik a teljes kivizsgálás, allergia teszttel, ideális esetben utána hiposzenzitizáló kezeléssel. Drága, de elvileg ez valódi megoldás. A másik a szteroid leváltása antihisztaminra. Többet is ki kell valószínűleg próbálni, míg meglesz, melyik hatásos - jó esély van rá, hogy meglesz, de nem 100% azért sajnos. Nem akármelyik emberi antihisztamint kaphatja állat, és persze a dózis sem mindegy, szóval ezt mindenképp orvosi felügyelettel.

2015. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzàszólásaitokat.

Utóbbi hozzàszólónak mondanàm, hogy igen, szerencsére azt megtudtuk, hogy nem szabad hirtelen megvonni tőle a gyógyszert, hanem csak szép fokozatosan. Egyébként ezt sem az àllatorvosunk mondta..

Utànanézek annak, amit javasoltàl.

Veszíteni valónk nincs.

2015. ápr. 17. 14:51
 15/26 anonim ***** válasza:

Mi Bravectot adunk a kutyanak hogy ne legyen kullancsos es bolhas. 3 havonta kell adni neki, es elvileg a borebol parolog ki valami szag ami riaszt. Lehet erdemes lenne kiprobalnotok, mivel a bolhat alapbol eleg nehez kiirtani a kutyabol.


[link]

2015. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
15# vagyok, azt elfelejtettem irni, hogy ez valami uj dolog, es kulfodon kezd nagyon elterjedni (a francia allatorvosunk ajanlotta)
2015. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Igen, a Bravecto-ról màr olvastam az imént, bàr elég dràga, de a lenyeg az lenne, hogy segítsen. Meg kellene próbàlnunk!

Ez vényköteles?

2015. ápr. 17. 15:12
 18/26 anonim ***** válasza:
ugy tudom, hogy igen.
2015. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ma sikerült beszereznem a Bravectot, beadtuk neki, kíváncsi leszek. Mindenképpen írok a fejleményekről.

Annyira remélem, hogy megszünteti a vakarózást!

2015. ápr. 18. 21:18
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha változatlanul vakaródzni fog a Bravecto után is, akkor bizony allergia lesz, ami nem bolha miatt van. Ebben az esetben igen tanácsos lenne másik orvost felkeresnetek. Ma már bolhaallergiára sem csak a Prednisolont adják az orvosok.Már amelyik halad a korral.
2015. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!