Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszket, vakarózik a kutyánk,...

Zsófia11 kérdése:

Viszket, vakarózik a kutyánk, tudnátok ajánlani valami hatásos viszketés csillapítót, ami nektek bevált? A fekhelyét, környezetét rendszeresen fertőtlenítjük, de sokszor még így is vakarózik.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 17. 11:13
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Sajnos nem használt, azóta is vakarózik.

Teljesen kétségbe vagyok esve, úgy bíztam benne :(

Keresnünk kell egy másik állatorvost.

2015. ápr. 23. 21:14
 22/26 anonim ***** válasza:
Kapjon Advantix-ot havonta, és meglátod, hogy soha többet nem fog vakarózni. Ez szinte az összes lehetésges viszketést okozó élősködőt kinyírja a kutyán, nálunk CSAK ez vált be, se az agyonreklámozott frontline, se a bolha nyakörv stb. De arra azért számíts, hogy a bolha peték azért sokáig kelnek még ki, a felnőtt bolhákat egyből megöli, de azért kell másfél hónap kb amíg az összes pete kikel és meghal a bolha, tehát addig előfordulhat még vakarózás. Ne hagyd hogy más szerre beszéljenek rá, mert ez tényleg működik, pedig én aztán már jó sokat végig próbáltam. Kullancs, bolha, légy, tetű, szúnyog, ezek ellen véd.
2015. máj. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Egy másik állatorvoshoz fordultunk, aki a Vetaroxoid-ot ajánlotta. Elvileg az is hasonló hatóanyagtartalmű, mint a Prednisolon, de ebből mára már elértük hogy 2 naponta fél (!!) tabletta elég.

Azt mondta, lassan azt is el lehet hagyni.

Úgyhogy nagyon boldog vagyok! :))

Nem mellesleg újra kinőtt a szőre!

2015. jún. 13. 17:53
 24/26 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült megtalálni, ami működik :-)
2015. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Mára már a Vetaraxoid-ot sem kapja, viszont azt hozzá kell tennem, hogy a Bravecto után bár még viszketett, de kullancs egyáltalán nincs benne azóta sem, pedig az elmúlt években mindig szoktunk találni benne. Szóval az is használt.

Közben az elmúlt 1,5-2 hónapban itthon tudtam vele lenni, és kitapasztaltam, hogy mikor erősebb-gyengébb a viszketés.

Amióta nem kap kenyeret és cukros dolgokat (néha a gyógyszerét joghurtba kapta, na abban is rengeteg van)

azóta a viszketés csillapodott, nem nyalogatja magát, és a szőre is kinőtt :)

Nem akarom elkiabálni, de talán meggyógyultunk :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2015. aug. 28. 10:08
 26/26 anonim ***** válasza:
Ez érdekes infó, én legalábbis kenyérre/joghurtra nem gyanakodtam volna viszketésnél. Köszi szépen a visszajelzést, és örülök, hogy rendben van a kutyád!
2015. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!