Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes, hónapos kortól...

Hány hetes, hónapos kortól áll fel westie kutyám füle?

Figyelt kérdés
Most 8hetes, de még nem áll a füle. Láttam régebben képeken hogy ki szokták nekik támasztani, de mivel? Vagy Hogy? Szükséges ez? Vagy magától is fel fog állni?
2008. aug. 27. 21:26
 1/6 Hintalow ***** válasza:

Helló!

Húgomnak Yorkshire-je van, az ő fülét is ragasztani kellett fiatalkorában, hogy felfele álljon. Gondolom a westie-nek sem áll be abba a pozícióba. Szerintem keresgélj utána a neten, pl: kutya.hu, ott tuti van ezzel a fajtával foglalkozó topic is. (reggel megkérdezem hugom, ő ott már veteránnak számít, több ezer hozzászólással.

2008. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kutya.hu-n nem találtam semmit. Létszi vki aki ért is hozzá, de azért köszi neked is a segítséget.
2008. aug. 28. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk vannak Westi kiskutyáink 7-8 hetes korban kezd nekik állni, de az se baj ha később.Ez is egyénfüggő.De a Westiknek nem szokták felkötözni.De ha már most szeretnéd hogy álljon a füle felkötözheted neki ragasztószalaggal.De szerintem felesleges csak a kutyusnak okozol vele kellemetlenséget.Szerintem várj türelemmel hisz még elég kicsi, idővel neki is állni fog a füle.
2008. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is yorkijaim vannak.csak az egyiknek kellett kötözni.katasztrófa volt.megkínlodott szegény.nekünk a kutyakozmi csinálta,mert ha rosszul csinálod el s törhet neki a porc.adj neki kálcium tablettát,az erősiti,vágd le a fülecskéjéről a szőrt.és kért ki kutyakozmetikus véleményét.
2008. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

leírom neked, hogy hogy kell felkötözni egy kutya fülét. (mert én még nem találkoztam olyannal, hogy egy westienek magától sikerült volna.)

1.fogj egy keményebb lapot (karton is lehet, de a legjobb mondjuk egy telefonkártya), és vágj le belőle egy kb megfelelő méretű csíkot.(a füléhez mérten, a tövétől a hegyéig.)

2.vágd le a füléről a szőrt, a lapocskát illeszd a füle külső feléhez (a tövéhez állítsd, hogy megtartsa.)

3.ragasztószalaggal rögzítsd.(lehetőleg úgy, hogy a füle mögött hátul fejéhez ragaszd, így majd nem engedi 'lekókadni'.)

4.pár hétig hagyd így, esetleg cseréld ki néhányszor a ragasztást.közben adj a kutyának kalciumot, vagy egyéb, a porcosodást elősegítő készítményt.

nekünk ez a módszer bevált.kiegészítésnek annyit, hogy sokan (köztük mi is) egymáshoz kötik a két fülét is, így hatásosabb lesz az eredmény.

2008. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nehogy felkösd... még ne.. az én westiemnek 11,5 htes korábam állt fel a füle. várj.
2009. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!