Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! 3 hónapos Westie...

S. O. S! 3 hónapos Westie kutyusom lábát nemrég megcsípte egy méh. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Annyira sajnálom szegényt. Most még a lábára sem tud állni, meg a lábát nyalogatja. :S Mit tegyek? Vigyem állatorvoshoz vagy elmúlik magától? Az állatorvossal az a gond, hogy kb. 15 km-re van és szegény kutya még a kocsiba is sokszor behányik. :S Szóval oda csak akkor vinném ha nagyon muszáj.
2010. aug. 13. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem allergiás rá semmit. De ha méh volt ki kéne szedni csipesszel a fullánkot, mert amgí benne van tovább fog fájni és begyulladhat. Szemmel látszik ha ténleg méh volt a beleszakadt fullánk.
2010. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kend be valami gyulladás csökkentő kenőccsel és akkor az kiszívja ,de ezt mind azután miútán magától nem lökte ki!!!jobbulást neki!
2010. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs, hogy méh vagy darázs volt :S,mert messze álltam a kutyától és már csak azt vettem észre, hogy siet el onnan és lógatja a lábát. :( A csípést még nem tudtam megnézni, mert szegény elvonult a kosarába, gondoltam hagyom aludni egy kicsit.
2010. aug. 13. 11:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én is úgy jártam, mint a kutyád...
2010. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ecettel borogasd neki,nálam bevállt.Hűsíti neki,és fertőtleníti!
2010. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
adj neki kálciumot
2010. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És kb. mennyi idő mire felépül és újra a régi lesz?
2010. aug. 13. 11:16
 8/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Az ecet összehúzza a bőrt és kilökődik az esetleg benne maradt fullánk, ha méh volt. Darázs fullánkja nem marad benne.

Egy rongyra tegyél egy kis ecetet és borogasd be neki.

Néhány óra múlva lelohad a duzzanat, ha már meg nem történt.

Ha azt látod, hogy egyre jobban dagad, vagy rosszul érzi magát, akkor allergiás lehet rá, azonnal állatorvos. Még ha hány is. Tegyél alá egy nagy rongyot.

2010. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ecetes borogatás mellé,adj neki calciumot,bármelyik patikában kapsz.

Ne aggódj,ha nem allergiás,nem lesz semmi baj.A barátnőm kutyájának a szeme mellett csípte meg és a calcium segített 1 óra múlva már jobban volt.

2010. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :) A kutyus jól van, az ecet és a kalcium tényleg hatott. :)
2010. aug. 14. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!