Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám összeszoktatni...

Hogyan tudnám összeszoktatni a kb.1 éves lány pulikutyámat egy nem rég született fiú pulival?

Figyelt kérdés
Van egy már lassan 1 éves pulikutyánk, ami szinte minden más kutyát bántani akar. Most kaptunk mellé még egyet, ami még eléggé fiatal, és nem tudom hogy kezdjem el összeszoktatni őket..
2015. ápr. 18. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is jó lenne (lett volna) a meglévő kutyát szocializálni, mielőtt újabb kutyát hoztok mellé. De még nem késő: iratkozzatok be egy olyan kutyaiskolába, ahol ilyen jellegű problémákkal foglalkoznak, ahol segítenek kutyákkal szocializálni, közömbösíteni a kutyátokat.
2015. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtam szocializálni, mert csak úgy váratlanul jött az új, köszi a választ :D
2015. ápr. 18. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor kezdj hozzá most.
2015. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szocializációt kölyökkorban kell elkezdeni, nem akkor, amikor új kutyát veszel magadhoz. Keressetek fel egy kutyasulit.
2015. ápr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre most, hogy ezt nem igazán akarja bántani. Kerítésen keresztül mutattam neki, és csak elkezdte nyalogatni, de eléggé izgatottnak tűnt, de nem ugatta, és nem is morgott rá. Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 19. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb szabály: Ne a régi kutya területén találkozzanak először, hanem egy semleges helyen. Ha egyébként sincs jól szocializálva a kutyád, akkor még ehhez hozzátevődik a területvédő ösztön.
2015. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!