Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy éves ivartalanított lány...

Egy éves ivartalanított lány cicám van. Anyámék beújítottak egy új husky kiskutyával,11 hetes. A macska nagyon nem örült. Hogyan tudnám őket összeszoktatni? A kutya barátságos volt.

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 21:20
 1/7 anonim válasza:
27%
Probáld meg, hogy az egyik barátoddal lefogod a cicát is és a kutyát is és szépen lassan megprobálátok oket össze szokatni, megismertetni egymással a másik szagát,ha már nem fog a cicus annyira félni/ellenálni az össze szokatástol akkor már azt is lehet hogy emáshoz engeditek őket de ugy hogy ott vagytok nehogy történjen veluk valami mi is igy szokattuk össze az állatkáimat és bevált bár nálunk viszonylag rövid idő volt pár nap alatt össze is barátkoztak nem kell elhamarkodni! ha bartok nem lesznek elfogadják egymász és nem fogják egymást bántani de majd kiderül ugyis :)
2014. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Medvi ***** válasza:
56%
A kölyökkel jó eséllyel összeszoknak idővel maguktól is. A huskyk egyébként, mint minden szánhúzó, macskagyilkos fajta. Csavarognak felnőtt korukban, engedetlenek, önfejűek, csak a szánhúzáshoz értenek, házat nem őriznek, és imádnak ölni. Nem volt túl szerencsés a fajtaválasztás. Talán ha a cicával együtt nőnek fel, nem fogja bántani.
2014. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző nagy hülyeséget írt, ki ne próbáld.

Csak a saját tempójukban ismerkedjenek.

Ha erőlteted utálni fogják egymást vagy egyik a másikat.

Eleinte a macska látványosan utálni fogja a kiskutyát, ezzel nem lehet és nem is kell semmit se csinálni.


Lényeg:

-nem kell erőltetni és siettetni, majd ők megoldják a saját tempójukban több nap vagy hét alatt

-teret kell engedni mindkettőnek, hogy ki tudják kerülni egymást, és csökkenteni a konfliktushelyzeteket, pl. az élelmezésüket míg össze nem szoknak külön helyen megoldani, hogy ne lássák közvetlenül egymást, így nem kívánják meg egymás kajáit.

-macskának engedni, hogy felfelé is ki tudjon térni, nem szabad letolni ha a kutyától félve felmászik bútorokra és nem akar a padlón lenni.

-az újnak régi cica kedvenc megszokott kuckóhelyétől lehetőleg távolabb biztosítani kuckót.

-a macska eleinte látványosan utálni fogja a kutyát esetleg kioszt pár fülest is neki és nemegyszer megsértődik duzzog a gazdira is.

Türelmesnek és következetesnek kell lenni, a cicával is foglalkozni kell és szeretgetni annak ellenére, hogy átmenetileg mufurc hárpia lesz. Ha nincs a macska elhanyagolva, akkor kevésbé lesz féltékeny és hamarabb összeszoknak.

2014. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mármint az első írt nagy hülyeséget a lefogással.
2014. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lefogva nem volt egyik sem. Tudom hogy a husky nem épp a legbarátságosabb fajta, de nem nekem kellett, nem az enyém. Én csak próbálom a legjobbat kihozni belőlük. Most második napja már barátkoznak kerítésen keresztül, a cica tényleg hárpia, követi a kutyát de azért el is szalad. :D Lehet hogy még barátok lesznek. Mindkettővel próbálok foglalkozni de féltékeny mindkettő. :D Úgyhogy egy simi ide, egy simi oda. :D
2014. jún. 2. 14:54
 6/7 emir72 ***** válasza:

A cicát fogd ölbe, simogasd, beszélj hozzá, nyugtatgasd, majd engedd közelebb a kölykök kutyát. Ha a maccs, nagyon feszült kicsit tessékeld odébb a kutyát (elsősorban a kutyát kell nevelni, hogy neked engedelmeskedjen). A legfontosabb, hogy a cica mindvégig érezze, hogy biztonságban van (a kutyára se szólj rá hangosan, mert attól a macsek is feszültebb lesz), és ne engedd, hogy elfusson. Ha nagyon feszült akkor foglalkozz pár percet csak a maccsal, és csak akkor kezd újra, ha megint fesztelen.

Ha mindkettő több éves felnőtt állat lenne, akkor nagyon nehéz (akár megoldhatatlan) gond lenne. De így gyorsan összeszoktathatod őket - csupán csak attól függ, hogy pár óra vagy pár nap alatt, hogy a maccs meddig méltóztatik jól érezni magát az öledben.

Múlt évben a barátomék új házba költöztek, ahol a régi tulaj otthagyott egy 6-8 hónapos kölyökmacskát, a 4-5 vizslájuk folyamatosan vadászott rá. Hiába tiltották, "FUJJ"-ogtak, "NEM SZABAD"-oztak. Ölbe vettem a kölykcicát leguggoltam, jobb kézzel simogattam, ballal pedig a felhergelődött kutyát tartottam a hónom alatt, a nyaka alatt a feje felénk eső oldalára kulcsoltam a kézfejemet (így le is fogtam, fojtani is tudtam - volna - rajta, és harapni sem tudott a maccs felé). Folyamatosan ismételgettem a neveiket, és nagyon kedves, nyugodt hangom mondogattam, hogy "Ha nem viselitek el egymást, mire mindenki ideér és kezdjük a grillezést, akkor nagyon rossz idők jönnek, minden 4-lábúra. Én ugyanis még barátságos vagyok veletek, de ha nem én sütöm a húsokat, és sületlen vagy szenes hús jut nekem, akkor ki lesztek filézve!" Fél óra múlva már összeért az orruk, a kutya onnantól ernyedt el igazán, amikor a maccs oron-nyalta. 10 perccel később már kergetőztek (ilyenkor már egy jól szocializált kutya szavakkal is visszafogható). Pár óra múlva kaptak pár húsdarabot, ekkor a kismaccsot kellett nyakon ragadni, mert rátámadt(!!! a kis hülye) a vizslára. Hajnalban a vizsla foteljében összebújva aludtak.

Amikor 30 éve, első alkalommal kísérleteztem ilyesmivel akkor egy kutyaharapással gazdagodtam, de azóta több ilyen párost szoktattam össze - pár óra alatt.

Azt kell érteni, hogy a maccs menekülni akar a nagyobb állat elől, esetleg támadni ha sarokba szorítva érzi magát - tehát el kell kerülni, hogy meneküljön és meg kell nyugtatni, hogy biztonságban van, így nem fog támadni. A kutya pedig a dominanciáját akarja érvényesíteni a kisebben, (meg kell vele értetni, hogy te vagy a domináns, és te döntesz a dominancia-sorrendről) vagy a menekülő "prédát" támadná.

Ha egy-két hét alatt nem sikerül őket legalább arra rávenni, hogy elviseljék a másikat, akkor egyszerűen nem kompatibilisek egymással - van ilyen is. Ha viszont már képesek együtt enni (mindig legalább fél perccel előbb adj a maccsnak, mint a kutyának: DOMINANCIA!), és aludni, akkor már nem lesz velük semmi gond.

Más állat - újabb kutya vagy macska - érkezése esetén lehetséges, hogy az ő barátságuk is megromlik időlegesen.

2014. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 emir72 ***** válasza:

Csoszri is lényeges dolgokat írt, főleg a privát tereikről.


De nekem évtizedek óta ez a lefogásos módszer jött be - ráadásul azokkal az állatokkal, akik már hetek-hónapok óta fújtak és morogtak egymásra, sokkal tovább tartott.

A "hagyjuk, hogy összeszokjanak" szinte csak kölykök között működött - vagy olyanok közt, akiknek már volt "haveri" viszonyuk a másik fajból.

2014. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!