Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szakértői tanácsot kérnék...

Szakértői tanácsot kérnék Német juhászkutyámról (kép lejjeb, azért kérdezem mert sokan azt mondják hogy eza fajta " el van rontva "?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2010. febr. 21. 00:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
14 hónapos a kutyus*
2010. febr. 21. 00:36
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
bár nem vagyok szakértő szerintem nincs vele semmi baj.
2010. febr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
amúgy hogy érted azt hogy elrontva? hogy az egész kutyafajta vagy csak a te kutyád?
2010. febr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
sokan az fajtárol beszélnek hogy " elrontották" ezért Belga juhászt ajánl sok mindenki,az igaz h nagyon hajlamosak a betegségekre ne meg persze a dp.
2010. febr. 21. 01:05
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes, szép kutya. Nekem is nj-m van nem értem miért lenne elrontva, és a legnagyszerűbb kutyafajtának tartom és tartottam is mindig.

Ne másokkal foglalkozz, hanem a kutyáddal. :)

2010. febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szép kutyád van de itt nincsenek szakértők. Ha a kutyád törzskönyves akkor vidd el tenyészszemlére és ott megmondják milyen. Vagy keress német juhászos oldalt, fórumot.

Igen sajnos el van rontva a német juhász. Túlságosan divatos. Két oldalról is veszélyben van, egyrészt rontja az állományt a sok szaporító (mindenki aki nem tenyésztő, nem ad törzskönyvet, de van törzskönyves tenyésztő is aki rosszat csinál), és az olyan emberek akiknek nincs pénze jó kutyára de ragaszkodnak hozzá azért megveszik olcsón meg azt hiszik "jaj de szép a kutyám egyszer szülnie kell"... A másik meg azok a tenyésztők akik a közönségnek engednek és csak küllem szerint tenyésztik a fajtát nem figyelve az egészségére. Ezért manapság sok a rossz viselkedésű, beteg, sántító, csapott hátú, munkakészség nélküli kutya.

2010. febr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megharagszanak a nj-gazdik,de pl.a mi környékünkön csak és kizárólag ideggyenge és/vagy nyomorék,pontyhátú fordul elő ebből a fajtából,pedig van jópár.

A ma divatos nj rövid és pontyhátú,olyan,mintha a se..ébe rúgtak volna és kínjában maga alá kapná a hátulját.

A kutyasuliba is rengeteg problémás nj jár.

Sajnos tényleg alaposan tönkre lett téve a fajta.

2010. febr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat , azért tettem fel ezt a kérdést mert mindenki arról beszél hogy tönkre van vágva fajta a szporítók miatt, (ami igaz sajnos)nem vagyok szakértő és megszerettem volna tudni hogy az én kutyámra igaz-e a kifejezés!
2010. febr. 21. 10:54
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
06:53-as igazad van. És az a legszomorúbb, hogy ez a trendi! Kiállításokon is ezek a kicsi pontyhátú nj-k a menők. Durva. A régi igazi nagy német juhászok talán már csak rendőrkézben vannak.
2010. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ronnie teljesen normális alakú, szép kutya! Foglalkozz vele sokat!
2010. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!