Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szakértői tanácsot kérnék...

Szakértői tanácsot kérnék Német juhászkutyámról (kép lejjeb, azért kérdezem mert sokan azt mondják hogy eza fajta " el van rontva "?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2010. febr. 21. 00:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%
Bocsi az offért, de milyen egy "pontyhátú" nj?
2010. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Púpos.

Majd nézd meg pl.az A Kutya c.lapban a győztes nj-ket,és lepődj meg!

Minél rövidebb testű és púposabb,annál trendibb,nem véletlen,hogy annyi a nyomorék közöttük.

A "tenésztőknek"nem érdekük a hosszú életű,egészséges kuta.

Ha Bodrikát mondjuk 5 évesen el kell altatni diszplázia miatt,a gazdi elmegy és vesz egy új nj-t(már ha elment az esze),és ez a "tenyésztőknek"pénz.

A képeken látható nj egészségesnek látszik.

Volt olyan,hogy egy sokszoros győztes fedezőkan gazdája győzködött,hogy azért pontyhátú a kutyája,mert akkor jobb a mozgása,lásd néhány agárféle,pl.barzoj.

Megkérdeztem tőle,hogy akkor a futó-menekülő zsákmányállatok,akiknek szó szerint az élete múlik a futáson,miért nem púposak,ha úgy gyorsabban futnak?

Megsértődött a pasi és otthagyott.

2010. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És mit takar aza kifejezés hogy púpos?Tehát az enyém is túl van tenyésztve?
2010. febr. 21. 11:47
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nézegettem német tenyésztők oldalát, mivel a magyar nj-k között szinte csak lejtős hátú van. Kerestem a "nem létező" egyenes hátú nj-ket. Lássatok csodát találtam :D


[link]

[link]

[link]

2010. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megfelelő helyről vetted, törzskönyvel stb. Akkor nem sok gond lehet vele, hiszen betegségekre szűrtek az ősei stb. A tenyésztők ügyelnek a fajtára! Nem véletlenül áldoznak annyi pénzt és időt erre a megélhetésre nem igen alkalmas hobbira. :)
2010. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Csak a szülei tk sok tenyésztőtöl vettem. voltak orvosi vizsgálaton
2010. febr. 21. 18:12
 17/20 anonim ***** válasza:

[link]

Akkor pl. ez "pontyhátú"? Ne haragudjatok, hogy ennyire feszegetem...

2010. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, legalább tanulok valamit. Nekem a kép nem töltődik be :(
2010. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, na most bejött. Szerintem ez lesz az :D
2010. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Akiteki ***** válasza:

Először is képről nem fog egyetlen szakértő sem véleményt mondani.

Az hogy el van rontva a fajta, nem egy egyedre, hanem általánosságban szokták mondani, elsősorban azok, akiknek nem a legjobb jutott. :)

Megjegyzés: ha a szülei voltak törzskönyvesek, ő meg nem, akkor nem tenyésztőtől vetted.

2010. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!