Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezett, rosszul levő kutya?!

Piriiiii kérdése:

Mérgezett, rosszul levő kutya?!

Figyelt kérdés

Ma anyukám azzal hívott fel, hogy rosszul van a féléves kutyám, és hogy tegnap gombamérget evett (én nem voltam itthon napokig, nagyon dühös is vagyok a szüleimre emiatt, biztos, hogy többet nem hagyom egyedül a kutyát velük ilyen hosszú időre! Ha nem lesz rosszul a kutya, talán sosem tudom meg, hogy ilyen szart evett!). Remegett és fájlalta a lábát és a hasát (de valószínű, hogy inkább csak a hasát, és emiatt a lábát). A gombaméreg elvileg nem a legveszélyesebbek közé tartozik. Kijött az állatorvos is az előbb, ő nyugodt volt, és azt mondta, hogy bár nem mondhat biztosat sosem, de jól lesz, nem fog belepusztulni, kezelte is egy általános mérgezés elleni injekcióval. A kiskutya most itt fekszik, mozogni nem mozog (tényleg nagyon érzékenyek a lábai, alig tudtam felemelni és lefektetni), de nem is remeg, folyik az orra egy kicsit, és nehezen lélegzik egy kicsit. De azért mozgolódik, mikor hazajöttem, örült és csóválta a farkát egészen életrevalóan, amikor bejött az állatorvos, akkor még morgott, ugatott is rá, szóval van benne életerő, csak ez a láb/hasfájdalom, ami aggaszt.

Valakinek volt már ilyen?

Nagyon-nagyon-nagyon, kimondhatatlanul aggódok!! :( :(


2015. ápr. 20. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
mit jelent az, hogy gombamérget evett ??
2015. ápr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Apámék permetezték a szomszéd fáit tegnap, és míg valami mást csináltak egy fél percig, lerakta egy szatyorba a mérget, amit a kutya megrágott. Nem tudom, hova rakta le, kintre, vagy bentre, meg hogy hogyan jutott hozzá a kutya, de hozzájutott.

A méreg a következő: Topas gombaölő permetezőszer almatermésűek, csonthéjasok, dió, mogyoró, stb. betegségei ellen. A szer porállagú, a kutya kirágcsálta a dobozából a kis tasakot és megrágta. Bizonyára nem került a szervezetébe túl sok por, mivel gondolom csak nem ízlett neki, meg szerintem időben észrevették a szüleim, most mégis elég rossz állapotban van. Nagyon remélem, hogy minél hamarabb hatni fog az az injekció.

2015. ápr. 20. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
A megfogalmazásod volt rendkívül pontatlan. A gombaméreg ugyanis gombák által termelt méreganyag. A permetezőszer legfeljebb gombaellenes hatású. Ha megnézted volna az interneten a szer adatlapján a patkányokon mért LD50 értéket, rájöttél volna, hogy a kutya feltehetően sokkal kisebb mennyiséget nyalhatott be. Egyébként is készülj fel arra, hogy a kutya mindent fel fog szedni az utcán és a kertben, lakásban, ennél sokkal komolyabb következményekkel járó dolgokat. A mi vizslánk először vadgesztenyét nyelt, ami szerencsésen kiokádott. Aztán fél pár zöld zoknit, amit ki kellett operálni a beléből. Később a szalámihéj aluminium plombával, valamint csokoládépapír sztaniollal együtt, az már egészen mindennapos volt, a macskaürülékről nem is beszélve.
2015. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gombaölő méreg, ezen nem tudom, mi a pontatlan. Egyébként pontosítottam utána még, amennyire lehet, talán nem is ez volt a legfontosabb részlet.

Nem szokott mindent összeenni a földről, mivel nevelem a kutyát, de ugyebár kivételek erősítik a szabályt.

Köszönöm a biztató és konkrét választ egyébként...

2015. ápr. 20. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekünk is megmérgezték a kutyánkat, de ő nem élte túl. Abban a pár napban nyilván nem voltam okos, mindent az orvosra bíztam, de később, jobban utánaolvasva, lehet, az orvos nem csinálta jól.


Ilyenkor mindenféleképpen gyomormosást kell csinálni, utána széntablettát beadni a kutyának, ami azért kell, hogy a méreg ne szívódjon fel. Lehet hashajtózni is utána. Tehát elkövetni mindent, hogy minél hamarabb kiürüljön a méreg a szervezetből, akár felül, akár alul, plusz megakadályozni, hogy felszívódjon.

A leggyakoribb mérgek a patkányméreg és a fagyálló. A patkánymérgezésnél tejet kell itatni (k-vitamin) a kutyával, fagyállónál pedig alkoholt (igen, alkoholt). A te esetedben szerencsére nem ilyen durva, de mindenképpen figyelgessétek, és ha azt látod, hogy nem javul/rosszabbodik, irány a következő orvos. Addig menjetek orvosról orvosra, amíg nem javul az állapota.

Csak azért írtam mindezt le, mert a mi kutyánk is első nap enyhén volt rosszul, majd hiába a kezelések, egyre rosszabb lett...:(

2015. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!