Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hullik ennyire a kutyám...

Mitől hullik ennyire a kutyám szuőre?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja nagyon elkezdett hullani a kutyám szőre,de a nagy hidegekben ez normáli? Kinti kutyáról van szó. Úgy tudtam,hogy csak tavasszal vedlenek. Mitől lehet ez?
2010. febr. 21. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Már az enyém is vedlik, ő is kinti. Ez normális, ne ijedj meg. Február vége felé már elkezd ritkulni egy picit a bundájuk, még akkor is, ha egyszer-egyszer bejön még nagyobb hideg. Március végére meg kell szabadulniuk a feleslegtől, ezért kezdődik ilyen korán. Hogy egy hónapja hullik, az érdekes, de sok mindentől függ a dolog: mennyi szőre van alapból, pl.

Nézd meg a bőrét. Ha semmi elváltozás nincs rajta, és a szőre nem hullik ki foltokban, csak egyenletesen, akkor aggodalomra semmi ok.

2010. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csomókban hullik ki,a teste minden részéről,de tavasszal is így szokott vedleni,nem hiányzik nagy felületen sehonnan a szőre,csak csomókban hullik,de marad alatta is mindig.
2010. febr. 21. 12:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor az normális, nem veszít szőrt, hanem vékonyabbra cseréli fokozatosan az egészet. Ne aggódj, a tavasz miatt van, még ha kicsit korán is kezdett neki.
2010. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. febr. 21. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
TAVASZ az én foxim is vedlik tegnap vettem észre :D én meg szoktam fésülni és akkor neki is könnyebb nincs melege és nem is szőröz össze mindent
2010. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kutyám szőre (labrador retviever) ia hullik!:)Ez normális már ilyenkor.
2010. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Nem feltétlenül az időjáráshoz köthető a szírváltás.

A szukák például a tüzeléshez igazítják.

Az én kutyám a legnagyobb hidegben kezdett levetkőzni.

2010. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az enyém már egy hónapja vedlik... Ha marad alatta rendesen szőr, akkor ez teljesen természetes folyamat.

Ma már a kutyáknál sem a tüzelés, sem a vedlés se szabályszerű.

2010. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jól kifésülgettem,és kiszedtem csomóban a szőrét,bőven maradt szőre,alatta már nő a nyári bunda,jól átnéztem,tényleg csak leváltja a téli bundáját. Köszi a válaszokat!
2010. febr. 21. 16:57
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Miért ne lenne szabályszerű? Nálunk egészen pontosan ki tudom számolni, mikor fognak tüzelni. 6 hónap és kész.

Egyik kutyám minden év március 15-én kezdett tüzelni. Kivéve 2008-ban, mert szökőév volt, akkor március 14-én kezdte.

2010. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!