Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engem miért morog meg a...

Engem miért morog meg a Rottweilerünk?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kan rotink. Tipikus egygazdás. Neki a Férjem az isten. Mindenben szót fogad neki. Ő a falkavezér. Viszont egyre gyakrabban előfordul,hogy rám morog,ha v.mi tetszik neki. Apróbb utasításokat végrehajt,amit mondok neki,de a Férjem neki a minden. Pl. Nemrég el akartam tőle venni egy papírzsepit,hogy ne egye meg,és morgott. Vagy ha erősebben ráparancsolok,mert v.mi rosszat csinlt. Mit kéne tennünk?
2015. ápr. 22. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerinte te a rangsorban alatta állsz.

Vagy a férjed rendezze le a kutyával (te nem nagyon fogod tudni, pedig az lenne az igazi), vagy keressetek szakembert.

2015. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tipikus az a szitu van,ha nincs macska cincognak az egerek. Ha a Férjem kiteszi a lábát akkor vannak gondok. Tudja ő azt nagyon jól,ha itthon van a főnök nem csinálhatja azt ami kedve tartja. Sokan azt mondják akkor kellene igazán helyreraknom,mikor morog. Hogy tudja meg,mem ő a góré. Csakhát mégiscsak egy kifejlett rotiról beszélünk.
2015. ápr. 22. 08:41
 3/10 anonim ***** válasza:

már akkor is következetesen előrébb kell állítani téged a rangsorban, amikor a férjed is ott van. írtad, hogy akkor normálisan viselkedik, de ha már akkor is látja, és érzékeli, hogy te előrébb vagy, az jó lesz később, ha egyedül vagy vele.

megértem, hogy nem mered helyrerakni, de ezt a félelmed a kutya is érzi, és ezzel csak aláásod a tekintélyed...

foruljatok szakemberhez szerintem.

2015. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Na ezért nem javaslom senkinek, hogy rotit tartson. A kutyát mielőbb rakd rendbe. Én nem mernék védőkerítés nélkül a kutya közelébe menni ezek után. Még ha helyre is rakjátok, megjegyzi, hogy voltál gyöngébb, meg volt neki engedve ez a dolog. Remélem gyereket nem vállaltok, amíg megvan ez a kutya.
2015. ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "A" falkavezér, meg "egygazdás" kutya. Rangsor van, amiben a kutyának kéne hátul állnia, az emberek mögött. Egygazdás meg az, amelyiknek egy gazdája van, de a tiétek ha jól veszem ki, legalább kettővel rendelkezik.

Sürgősen keressetek fel egy szocializációval, rehabilitációval is foglalkozó kutyaiskolát, és tegyétek helyre otthon a dolgokat. Ehhez semmiféle fizikai erőösszeméregetésre nincs szükség, egyszerűen csak okosan kell csinálni a mindennapi életet, meg van egy-két technika, amit ha jól alkalmazol, egyszerűen meg tudod vele oldani a problémát. De ehhez szakember kell, tényleg.

2015. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

Kapd el a Rottweilert, és nyomd úgy a földhöz, hogy nyekkenjen, persze előtte beszélj kutyakiképzőkkel, nehogy véletlenül csak rosszat csinálj.


Téged a rottweiler a rangsorba maga mögött tudott le, hiába egy gazdás kutya vagy sem, akkor sem lenne szabad,hogy morogjon rád. Ha egyszer majd gyereketek lesz, akkor majd még rá is fog támadni, ha nincs a közelbe a férjed, mert maga mögöttinek fogja tekinteni.

Minél előbb járjatok utána, és változtassatok, hiszen még nem annyira idős, hogy ne lehessen tanítani, nevelni.

2015. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen. És ha a kérdező 50 kiló, akkor simán földhöz vág egy rotit.

Jó vicc...

Aztán amikor a roti felkel vele együtt, akkor jól megerősítette benne a kérdező, hogy felette áll a kutya.

2015. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Helyretenni fizikailag nem tudnám. Kb. Egy súlyban vagyok a kutyával. Mindenképp szakemberhez fordulunk,mert ez így nem megy
2015. ápr. 22. 09:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javaslom a szakember segítségét. Otthon pedig ne próbálkozz vele, egyedül, mert neadj'Isten megharap erősebben..

A rangsor legalján te vagy, és ezt a kutya is tudja. Ezen kell változtatni. Interneten nézelődhetsz ilyen videókat, Pl. A póráz két végén, vagy Cesa Millan videókat, hátha jobban átlátod.

2015. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idös vagy ? Ne is bánts a kutyát mert a melledig flugrik és nehogy bevaduljon és megharapjon.
2015. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!