Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a huskymat?

Hogyan neveljem meg a huskymat?

Figyelt kérdés
Nemrég lett 1 éves a kutyám. Mai napig rosszalkodik, makacs, és önfejű. Nem hallgat rám, csak ha van nálam jutalomfalat. Emellett mindig összeugrál, ha valaki kimegy az udvarra, vagy hazajön. Oké, hogy örül, de múltkor is nekifutásból úgy nekem ugrott, hogy hajoltam volna le hozzá, hogy megsimogassam, erre úgy befejelte az orromat, hogy vérzett. Ma újabban meg is szökött, átugrotta a hátsó kerítést. Hiába hívtuk, szóltunk neki, semmi. Utána visszajött magától, mintha semmi nem történt volna. Alapjában véve nagyon okos kutya, de nagyon makacs. Hogy tudnám nagyobb fegyelemre nevelni? Kiskora óta foglalkozom vele, de ilyen nehéz kutyával még nem volt dolgom. Kutyasuliba nem tudom vinni, mert nincs a környéken, és nem tudom hogy utaztatni a városba. Házhoz hívni meg már nincs keret. Milyen módszerekkel neveljem, mi lenne hatásos? Egyébként kan kutyáról van szó.
2015. ápr. 22. 21:17
 1/5 anonim válasza:
Én is ismerek egy husky kutyát. Mivel szánhúzó eredetileg egyfolytában mozogni szeret.+ makacs.Nagyobb fegyelemmel kell tartani+ ami fontosabb rengeteget kell mozogtatni pl futni vele vagy huzatni magad biciklin.egyértelműen azért szökött ki mer mozgasra vagyott.
2015. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
És ugye ha kimozogta magát akkor elfárad es nem fog szokni meg osszeugralni.Talán az eggyik legmozgékonyabb kutya
2015. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Többen szokták bicikli mellett futtatni a kutyájukat, szerintem a tiédnek is nagyon jót tenne.


Fizikai és szellemi fárasztás IS kéne neki és akkor sokkal nyugodtabb lesz (bár 1 évesen még NAGYON fiatal, ilyenkor a leghülyébbek és legmakacsabbak a kutyák).

Pl. futtatás, labdázás (sprinteléssel), kötélhúzás, súlyhúzás, pecázás, ilyenek.

Szellemi fárasztásra meg remek eszköz a klikker. Taníthatsz neki mindenféle fölösleges bonyolult trükköt is, ha a jutalomfalatokat szereti akkor nyert ügyed van! Klikker nélkül is lehet persze. Vagy ott a nyomkövetés, attól is fáradnak :)

2015. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ugrál, húzd fel a térded, hogy kapjon egy állast. Nem hülye a kutya, pár alkalom után megérti, hogy ez fáj neki, és ne ugráljon.

Mindenképpen nézegess videókat, hogy hogyan legyen engedelmes a kutya, esetleg kérhetsz tanácsot interneten keresztül kutyaiskoláktól, hátha az egyik hajlandó pénz nélkül tanácsod adni.


Most tavasz van, lehet azért szökik, mert érzi a közelben lévő tüzelő szukákat. Ne hagyd, hogy szökjön, mozgasd le minél jobban, fáraszd ki, illetve egy ivartalanítás sem ártana, hogy ne akarjon szökni. Másrészről ha nem szukára megy, akkor csak szimplán unatkozik, és világot akar látni. Vidd minden nap sétára, ha lehet, ne ugyanazon az útvonalon.

2015. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
son... kával
2015. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!