Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez méreg lehetett? Mi a...

Ez méreg lehetett? Mi a legjobb, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kutyánk ma talált a kert végében egy darab romlott csirkemellnek kinéző húst, a húson (ban) ceruzabél átmérőjű fekete-fehér granulátum volt, méreg? Nem tudjuk, hogy esetleg kiszívta a nap és attól volt néhány darab félig fehér, félig fekete, vagy a csirkemelltől ázott fel?

Nagyon apró kis granulátum volt, első ránézésre mintha mákkal lenne beszórva (kicsit nagyobb darabok)


Természetesen eltettük. A kutya elvileg ehetett belőle, de még időben elvettük. Ilyen mérget viszont még nem láttam. Általában úgy tudom nagyobb, és piros.


Pozitívum, hogy gyakran fognak meg a macskák errefelé madarakat, galambokat, néha a kutya is megfog párat, van, hogy elássa magának, lehet, hogy csak valami kosz volt az elásott húson.


2015. ápr. 23. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehet csak kosz volt, de elképzelhető, hogy valakinek nem tetszik, hogy kutya van nálatok....

Mindenesetre figyeld a kutyát, és ha bármilyen furcsa tünetet észlelsz akkor nagyon gyorsan állatkórház...nem is egy állatorvos, hanem klinika. Nagyon fontos, hogy ha nem reagál, vagy túl fáradtnak tűnik, akkor gyorsan vidd kórházba.

De hátha csak föld volt...remélhetőleg.

2015. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyenlőre úgy néz ki nincs baj, viszont ha valaki tényleg mérget dobott le, addig nem fog leállni, amíg ki nem múlik a kutya, így nem tudom mit tehetünk.


Egy ideje tanítjuk neki, hogy ne egyen fel semmit, de elég fegyelmezetlen kutya.

2015. ápr. 23. 20:27
 3/14 anonim ***** válasza:

A miénk is minden megeszik....sajna. Ha el tudjátok kapni aki bedobja akkor jól meg kell verni és kész is...csak azok sem akkor dobálják, mikor az ember látja.

Áhh csak nem volt azon semmi. ;)

Viszont azt komolyan gondolom, hogy ha mégis, akkor nem állatorvos, hanem egy jól felszerelt klinika, és azzal nyiss, hogy mérgezés, mert akkor azok megoldják :)

2015. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké. Kamerával le lehetne buktatni igazából. Én a szomszéd vénasszonyra gyanakszom mert mindig visít, hogy összejárja a kutya a veteményét. (de kerítést nem akar csináltatni)
2015. ápr. 23. 20:35
 5/14 A kérdező kommentje:
És sajnos még nincs kameránk.
2015. ápr. 23. 20:36
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen a kamera a legjobb. Nekünk a szomszédnak kinyírt a kutya vagy 6 tyúkját, meg a másik irányba is elment, és le akarták lőni xD

Szóval a kerítés ránk maradt...ha élve akartuk a kutyát :D

2015. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, ugyan az a kérdés fogalmazódott meg bennem is, mint az előző hozzászólóban. Akkor most hogy is van ez a történet?
2015. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt a kérdést nem én írtam ki, de gratulálok a nyomozáshoz. Biztos nem unalmas az életed. ;)

Mi sem vagyunk jóban a szomszéddal, de hál istennek még nem történt baj. :)


Viszont most az előbb lefényképeztük az anyagot:

Romlott hús, benne (vagy inkább hozzá tapadva) ez a granulátum:

[link]

2015. ápr. 23. 21:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami rovar belepetézett?
2015. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!